Jump to content

1. Nesil Mazda 3'e Spor (Açık) Hava Filtresi

atom43
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba 2005 model mazda 3 aracıma spor hava filtresi takmak istiyorum nasıl olur araştırmalarım devam ediyor yalnız gerekli kiti hala göremedim bildiğiniz biyer varmı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhaba 2005 model mazda 3 aracıma spor hava filtresi takmak istiyorum nasıl olur araştırmalarım devam ediyor yalnız gerekli kiti hala göremedim bildiğiniz biyer varmı

Uzun vadede sensör ve hava akışmetre problemlerine neden oluyor diye biliyorum...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.modifiye.com.tr/tuning/4800-206-Mazda-3-1-6-16V-Cold-Air-Kit.aspx

önceki aracıma bende araştırmıştım bir tek bu var simota marka , yeni kasayada uyumlu başka kit aramayın başka yok çünkü :) farklı sitelerde simota mazda 3 filtre kiti diye aratırsanız bulabilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı ürün zaten başka yok fiyatlar 250-300 tl arası değişiyor ben baya bi araştırmıştım 2007 3 için kendim bişeyler yapabilirmiyim diye sensörler felan baya bi uğraştıracak diye yapmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bencede değmez kendim plastik boru cekerim aynı hesap ama soyle bir durum var bizim hava filtrelerin yerini kapalı kutu gibi yapmıslar ben istedigim kadar oradan boru cekip acık hava filtresi takayım ses cıkmayacak gibime geliyor bilemedim vaz gecicek gibiyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

bencede değmez kendim plastik boru cekerim aynı hesap ama soyle bir durum var bizim hava filtrelerin yerini kapalı kutu gibi yapmıslar ben istedigim kadar oradan boru cekip acık hava filtresi takayım ses cıkmayacak gibime geliyor bilemedim vaz gecicek gibiyim

kendin bişey yapmaya çalışma bence, ben çünkü denedim olmadı :) sadece motora hava girişi olan eğri bir boru var altta(filtre kutusunun sağ altında) ona direk bağlaman gerekiyor onun üstündede akışmetre vb olduğu için ben ellemedim, akışmetrenin fiyatı filtrenin 2 katı kadar sanırım :) o yüzden oraya el atmak açıkcası yemedi ama yapılamaz diye birşey yok bu iş biraz kalıp vs meselesi o parçalara uygun yuva yapman gerekli alüminyum vb boru üzerine ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben dün yaptırdım hava filtresi için debimetrenin takılabileceği boru. biraz tornacıda el emeği ve uğraş isteyen bir iş. elinden iş gelen tornacı rahatlıkla yapar o boruyu ölçüp biçerek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vaz geçtim hiç el sürmücem çok karışık iş geçen tam heveslendim gittim sanayiye ama usta dediki buraya al istediğin kiti hava filtresinin şuan bulundugu yer kutu içi oldugu icin hiç birşey değişmez demesi hevesimi kaçırdı yaptırmaktan vazgeçtim bende

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vaz geçtim hiç el sürmücem çok karışık iş geçen tam heveslendim gittim sanayiye ama usta dediki buraya al istediğin kiti hava filtresinin şuan bulundugu yer kutu içi oldugu icin hiç birşey değişmez demesi hevesimi kaçırdı yaptırmaktan vazgeçtim bende

çok bilen ama boş bilen usta örneğiyle karşı karşıyayız :boks: :boks: :boks::sopa: :sopa:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

istanbulda birlas la görüşebilirsiniz K&N filtrelerini distributoru , olmadı focus 1.6 benzinli için fitre kiti varsa o da uygun olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

motorlh.jpg

Anlatmak istediğimde bu sarı ile çizdiğim yere borulu bir hava filtresi taktıgımı dusunurseniz hava dönüp dolaşıp şuan hava filtresinin bulundugu yere elbet girecek dolayısıyla güzel bir ses çıkarmı bilmedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

oraya ben taktım ses felan yok bilmiş ol içerisindeki filtreyi söktüm falan yemedi :) sağdaki o tırtıklı kısmın altında hava girişinin boğazı var ordada birsürü zımbırtı , oraya takman gerekiyor ilandaki kit oraya takılıyor başka türlü ses alman mümkün değil ....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlaşılan anlamayan birine denk geldigimde kaş yaparken göz çıkartabilir en güzeli el sürdürmüyeyim, ses almak icin yılbasının ilk güünü düğmeyle açılıp kapanabilir egzos sistemi yaptırmıştım çok aşırı ses çıkarttıgından dolayı birgün sonra söktürdüm simdi buna heveslenmiştim oda olmayacak gibi ozaman sesi geçip görüntüye geçiş yapmalıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

benden önceki sahibi taktırmış, şimdi hava akışmetresi ağrızalı.

devir saati inip inip çıkıyor. musait bir zamanda akışmetreyi değiştirebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

resimdeki olayın bir benzerini kendim yaptım ses alamadığım için söktüm ses almak istiyorsan paraya kıyıp 165 dolara filtre kitini alıp akışmetre vb gibi zımbırtıları yerli yerinde bırakman gerekiyor , bence son susturucuya vereceğin rakamı git kite ver hem en azından devirli kullandığında tok bi ses alırsın hemde egsozun rolantideki uğultusuna katlanmamış olursun  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...