Sign in to follow this  
Followers 0
romaz

Gres tavsiyeleriniz

Hepimiz araçlarımızı düzenli yada düzensiz olarak bakımını yaptırmaktayız. Peki araçta kullanılacak genelde iç aks, dış aks, rulmanlar vs. genelde her tamircinin kullandığı ortak bir gres vardır herkes aynı urunu kullanır belli bir süre sonra gres sabunlaşır ve işlem görmez bu greslerin dayanıklılığı, ısıya yada aşınmaya aracımızı korumaya ne kadar kaliteli.Tabiki nasıl konu bu diyebilirsiniz ama aracın sağlıklı yürümesi için çok önemli. arkadaşlar araçta kullanılabilecek kaliteli ve dayanıklı gres tavsiyelerinizi paylaşabilirmisiniz.Benim bildiğim rulmanlarda kırmızı gres vardı dayanıklılığı ve kalitesi maximum seviyede bir gres ama marka olarak hatırlamıyorum.

Share this post


Link to post
Share on other sites

o tip yerler için özel gresler vardır, böle küçük torbalar içinde satılır, akis başı için v.s. tamirhanelerden, yağcılardan veya parçacılardan alabilirsin, kırmızı gres veya yeşil gres bir anlam ifade etmez, her bölge için özel üretilmiş gresleri kullanmalısın.  bu tip greslerin en önemli özellikleri akmamaları vede kurumamaları o yüzden yaglı kısımların koruyucusu olan körüklerinin sağlam olduğundan emin olamlısınız, toz kir v.s. bulaşmamalıdır.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Sign in to follow this  
Followers 0Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.