Jump to content

Akıl ve Mantık mı ? (accent era) Yoksa Sevda mı (Mazda 3)

bjkstore

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 aydır bütçeme uygun mazda-3 dinamik arıyorum maalesef bulamıyorum.. bulduğum araçlarda ilanda ilan sahiplerinin söylediklerinden çok farklı çıkıyor. yani temiz bir araç henüz denk getiremedim. temiz olduğunu belirten mazda sahipleri de örnek veriyorum. 2004-2005-2006 model için neredeyse 30.000 tl bile isteyen var..

Diğer tarafta hiç aklımda yokken rastgele accent era araçları gördüm 2009-2010-2011 modelleri 20.000-25.000 arasında geziyor. hemde dizel..

Burdan sizlerin fikrini almak istiyorum danışmak istiyorum. gönlüm ısrarla mazda3 istiyor fakat el attığım her araçta mutlaka birşeyler çıkıyor bu da haliyle hevesimi kırıyor yine..

aradaki farkları kıyaslamaya gerek bile yok

her türlü mazda 3 fakat

hem yaş farkı hem ekonomik kriterleri ekleyince insanın aklı kayıyor

benim gibi ikilimde kalsanız tercihiniz ne yönde olurdu

saygılar..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda 3 & Hyundai Accent ?? zerre kadar ikilemde kalmam ve hatta mecbur kalmasam aynı cümle içinde bile kullanmam.

Sadece Mazda için değil maalesef otomobil alırken aracı hakkında doğru bilgiyi vermeyen binlerce satıcı var. Bu durum hevesinizi kırmasın ,mutlaka bi yerlerde temiz bir mazda 3 vardır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi inan benim de zerre gözüm yok era'da eşim istiyor biraz çünkü neden arabanın yaşı genç falan filan iste

haklısın her markada var bu gerçi marka alakalı değilde satıcının karaketeri ile ilgili bir mesele..

2005-2006 mazda 3 için de istenen fiyatlar çok yüksek..

bir de sağda solda konusurlar mazda piyasası yavaş satamazsın diye

satılmayan arabanın fiyatı böyle olmaz.. hikaye yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eralar seri ve konforludur, dizel otomatiği vardı arkadaşda şehir içinde çok rahattı, işe gidiş gelişler için birebir... Ancak tasarım  torba tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eralar seri ve konforludur, dizel otomatiği vardı arkadaşda şehir içinde çok rahattı, işe gidiş gelişler için birebir... Ancak tasarım  torba tabi...

Evet seridir, ama durmaz bir de öyle yanı var. Dikkat etmek lazım.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda 2 de tavsiye ederim.her ne kadar dar deseler de 4 kişi rahat yolculuk yaparsınız.tabii kullanıcıysanız.ama 2-3 yıl sonra satacam derseniz olmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hyundai era  ile mazda 3  kıyaslanmaz bence ; mazda 3 ile belki yeni elentrayı kıyaslarsın era lar bence tat vermez, binek otomobil zevk işidir yani illa bir iş görmesi gerekmez, evin önünde yatar ama ona binipte bir tur atmak başka bir tattır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İki markanın da ürünlerini kullanmış birisi olarak;

Era'da sadece ekonomi yapmış olursun, mazda da; konfor, güvenlik, rahatlık ve prestij bonus olarak gelir...

Bence pes etme mutlaka cebine ve kafana uyan bir Mazda 3 bulursun...

;)

Vazgeçme !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla abi vazgeçme diyosunda şimdi sahibindende bir ilan gördüm 2006 dinamik 29.250 yazmış ya emsalsiz diye dayanamadım mesaj atttım fiyatta emsalsiz diye.. bu kadar..

buyurun ilan da burada

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-mazda-3-emsalsizzz-114141372/detay/

Bir iki ay öncesine kadar bu modeller 26 bin lirayı geçmezdi... Acaba ne oldu da fiyatlar bu kadar uçtu ??

Ama şu da bir gerçek, aracını satmak isteyenler bu fiyatları istemiyorlar emin ol...

Sıkı araştırman gerekli, senin düşündüğün rakamı satıcı kişilere bildir belki de işine gelen olacaktır...

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi mazda-3 illa o olacak başka model hakikaten düşünmüyorum sağol..

fiyatlar konusuna gelince ben niyetlendim ya belki o yüzden uçmuştur fiyatlar :D

şaka bir yana bende anlamıyorum.. bu fiyatları şimdi bu ilanı gören başka bir mazda-3 sahibi derki ;

arkadas benim arabanın km. daha düşük çizik bile yok.. ee bir de lpg var benim arabada.. ee bu adam 29 istiyosa benimki 30-31 eder diye düşünüyodur..

böyle olunca da piyasası artmış oluyor..

ben honda civic piyasasına şaşırıyordum nasıl fiyatlar diye ama baksana mazda-3 de aynı yola girmiş..

nasip artık aramaya devam.. evdekilere daha ne kadar direneceğiz bakalım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz fazla istemiş arkadaş açıp pazarlık etmek lazım... Vuruğu falan yoksa çok temizse 2006' lar 26-27 eder en fazla.

Bizim arkadaşa aldık bi kaç ay önce 2009 model 34 veya 35 yazmıştı çok da temiz bir araçmış sağolsun 31'e kadar pazarlık edip aldık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim öncelikle ilgi alakan için teşekkür ediyorum sana

bütçem 25-26 maksimum

ilanı inceledim km düşük eyvallah güzel ama olay yine yukarıda anlattıklarıma çıkıyor.

2004 model için 27500 pazarlıksız yazmış bir aracın km.sinin düşük olması o aracın piyasa değerinin 4.000-5.000 tl üstünde fiyat biçilmesi hiç hoş olmuyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende araştırayım bakalım uygun bişeyler bulursam haberdar ederim sizi acele etmemek lazım bence :)

edit

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-honda-park-tan-2004-mazda-3-sedan-1.6-otomatk-sunroof-97.000-km-113382944/detay (kazası yoksa güzel arabaya benziyor )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-kutuk-otomotivden-mazda-3-1.6-dynamic-sunroof-lpg-li-109878148/detay#  (lpg li araca ben karşıyım ama yinede bi bakın derim :)  )

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-full-orijinal-tertemiz-110750086/detay ( bu araç kafama yattı sadece 1 parça boyası olduğunu belirtmiş satıcı :)  )

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlanlardaki araçlar gerçekten dışarıdan ve yazılanları itibariyle mükemmel görünmekte, ancak; hiç kimse de yoğurdum ekşi demiyor maalesef... 7-8 yıllık araçların o kilometrelerde olması inandırıcı gelmiyor bana... İyi araştırmak, iyi ekspertiz yaptırmak gerekli, yoksa bir kaç parça boya veya değişen çok dikkate alınacak bir durum değil...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

ben ikisinin arasında kalmazdım.bana sorarsan gönül rahatlığı ile hyundai alabilirsin...kendiim aynı zamanda hyundai kullanıcısıyım 2007 yılının ağustos ayında starex aldık sıfır km.20.400 tlye aracımız şu an 25000 kmde orjinal.bakımları yetkili serviste düzenli olarak yapılıyor onun haricinde hiç bir şekilde arızadan bir sıkıntıdan dolayı servise gitmedi.o dönemlerde de babam starexin yanında vw t5 lere de bakıyordu vw ozaman 40.000 tlden uçuyordu en düşüğü şimdi geriye dönüp düşününce iyiki vw almamışım diyor. :hi: yinede seçim senin mazda 3 olmayla pek şekil yok zaten araba aynı bir memur arabası gibi.oyüzden bence era alsan daha iyi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yaklaşık 2 buçuk ay önce mazda 3 aldım almadan önce ve aldıktan sonra satması zor parçası pahalı gibi laflara hiç kulak asmadım ve inanılmaz mutluyum arabam sayesinde. inan bana istediğin arabayı alırsan o mutluluk herşeye bedel olacaktır..

mesela benim araba tam senin istediğin araba desem yeri dynamic 2005 yok yok bildiğimiz üzere. kazası belasıda yok değişende  ama şunu söyleyeyim ki şuan arabama 30 32 verselerde satmam..niye satayım abi 30 32 ye mazdadan çok daha üstün bi araç alamamki varmı 30 32 ye mazda gibi keyifli donanımlı konforlu  araç varsa söyleyin ben karşılaşmadım..

arabada mantık 2. sırada olsun abi bindiğinde haz alıyorsan mutluysan gerisi teferruat bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben ikisinin arasında kalmazdım.bana sorarsan gönül rahatlığı ile hyundai alabilirsin...kendiim aynı zamanda hyundai kullanıcısıyım 2007 yılının ağustos ayında starex aldık sıfır km.20.400 tlye aracımız şu an 25000 kmde orjinal.bakımları yetkili serviste düzenli olarak yapılıyor onun haricinde hiç bir şekilde arızadan bir sıkıntıdan dolayı servise gitmedi.o dönemlerde de babam starexin yanında vw t5 lere de bakıyordu vw ozaman 40.000 tlden uçuyordu en düşüğü şimdi geriye dönüp düşününce iyiki vw almamışım diyor. :hi: yinede seçim senin mazda 3 olmayla pek şekil yok zaten araba aynı bir memur arabası gibi.oyüzden bence era alsan daha iyi...

pek şekil yok derken? mazda 3 te mi şekil yok hocam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...