ceyhun29

Tavsiye

selamunaleyküm arkadaşlar.. yaklaşık 1 yıldan beri ayrıyım mazda ailesinden. tekrardan mazda ailesine geri dönmeyi düşünüyorum. şuanda farklı bir araba almak düşüncem var. yada eski aşkıma mazda 3 e dönmek. kararsız kaldım. şöyle söyleyeyim ki aslında içimde tükenmek bilmiyen bi mazda aşkı var. ama mantıklı seçenekler de yok değil. mesela 30 lira nın biraz üstüne çıkınca hem dizel hemde  güçlü ve konforlu araçlar alabilme şansı beliriyor. tabiki c sınıfı. mazda 3 ün 2005-08 arası modeller için temizine nerden baksanız 27-29 larda belkide 30 lara dayanan rakamlar isteniyor. ama mesela fiat bravonun orta paketlerine 2008-09 civarı modeller km 100 binin altında olacak şekilde 31-32 civarında. belkide nispeten daha düşük rakamlar. yada birkaç yaş daha yaşlı dizel focus gibi seçenekler var. sizce şu şartlarda arkadaşlar benzinli lpg siz temiz bi mazda3 e en fzla kaç lira verilir. bu bahsettiğim hususlarda tavsiyelerinize ihtiyacım var. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Vergi boyutuna çok takılmam diyorsan temiz bi Mazda 6 seni mest edecektir... Yok ben haybeye para veremem diyorsan temiz mazda3'ler 25-30 bin civarındadır diye tahmin ediyorum...

Eğer Fiat'a odaklanıyorsan kesinlikle 1,6 multijet Linea tavsiye ederim...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dizel  araç al derim rampalı yollarda rahat edersin ...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben öncelikle konu başlığınızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Mesaj içeriğini daha iyi anlatan bir konu başlığı seçmelisiniz bence.

Öncelikle sizin almak istediğiniz otomobilden beklentileriniz nedir !!

Güç

Konfor

Sağlamlık

Ekonomik Yakıt Tüketimi

Düşük Mtv

Otomatik - Manuel

Benzinli - Dizel - Lpg

Senede Kaç Km Yapıyorsunuz

Tüm bu kriterlere göre marka, model ve segment değişken bence.. Bu arada E220'yi sattınızmı ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben öncelikle konu başlığınızı değiştirmenizi tavsiye ediyorum. Mesaj içeriğini daha iyi anlatan bir konu başlığı seçmelisiniz bence.

Öncelikle sizin almak istediğiniz otomobilden beklentileriniz nedir !!

Güç

Konfor

Sağlamlık

Ekonomik Yakıt Tüketimi

Düşük Mtv

Otomatik - Manuel

Benzinli - Dizel - Lpg

Senede Kaç Km Yapıyorsunuz

Tüm bu kriterlere göre marka, model ve segment değişken bence.. Bu arada E220'yi sattınızmı ?

evet sattım. 18.500 tl ye gitti.

yani genel olarak baktığımda tüp atılmamış bi arabaya yaklaşık 30 lira vermektense birkaç bin daha verip dizel almak bayağ mantıklı geliyor. mesela focus düşünseniz onun o yaşlardaki fiyatları çok uçuyor. fiat bravo konforu ve motor özellikleri focustan aşağı olmamasına rağmen nispeten çok daha uygun. zaten fiatın bence alınacak tek arabası gibi duruyor. tip ve tarz olarak çok daha iyi bi dizayna sahip bence. bunlar dışında bi toyota bi opel falan düşünseniz yine fiyatlar uçuyor. benim bütçeme şuan en uygun bravo gibi geliyor. yada tüp takılmamış bi mazda 3  alıp ona tüp atacağım ama lpg nin verebileceği zarardan da daha önceden sıkıntı yaşadığım için bayağ çekiniyorum. aslında tabiki mazda 3 tek geçilir araba olarak.. şuan 18 binim var. krediyle takviye yapcam zaten. onun içinde çok titiz olmak istiyorum. tavsiyelerinize çok ihtiyacım var arkadaşlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne alırsan al japondan vazgeçme...

;)

Demişsin.

Üzerine tavsiye biraz boş kalır gibi. Hayırlı olsun şimdiden.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ne alırsan al japondan vazgeçme...

;)

Demişsin.

Üzerine tavsiye biraz boş kalır gibi. Hayırlı olsun şimdiden.

bence de japondan vazgeçmemek lazım

aile ve sulalecek japon kullanıyoruz şikayet eden görmedim :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bi tane seat leon var. hiç tüp atılmamış. mmerak ettiğim bu araçların mazda 3 gibi magnezyum subap gibi zamanla haşlama gibi lpg ile alakalı sıkıntıları var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.