Jump to content

Baskı Balata Değişimi

alptug
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar..

1 ay önce aldığım Mazda 98 glx manuel şanzumanımın baskı balatasının bittiğini tahmin ediyorum..

1. ve 2. vitese geçişler zorluyor  baya..

yetkili serviste mi yaptırmalıyım özel serviste mi yoksa sanayii yeterli olur mu?

sanayiide yaptıracaksam hangi marka kullanmalıyım..

bir de ben debriyajımın şu an kullandığım gibi alttan kavramasını istiyorum..bunun markayla alakası var mı..ve ayarlanabilir bir istek mi bu..

servis tavsiyeniz var mı?

tahmini maliyet ne çıkar??

düzcedeyim ama sakarya kocaeli istanbul anadolu yakasında yer tavsiyeleriniz dikkate alınır..

şimdiden tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar..

1 ay önce aldığım Mazda 98 glx manuel şanzumanımın baskı balatasının bittiğini tahmin ediyorum..

1. ve 2. vitese geçişler zorluyor  baya..

yetkili serviste mi yaptırmalıyım özel serviste mi yoksa sanayii yeterli olur mu?

sanayiide yaptıracaksam hangi marka kullanmalıyım..

bir de ben debriyajımın şu an kullandığım gibi alttan kavramasını istiyorum..bunun markayla alakası var mı..ve ayarlanabilir bir istek mi bu..

servis tavsiyeniz var mı?

tahmini maliyet ne çıkar??

düzcedeyim ama sakarya kocaeli istanbul anadolu yakasında yer tavsiyeleriniz dikkate alınır..

şimdiden tesekkurler..

Vites geçişinin zor olması baskı balatanın bittiğine işaret olmayabilir... Mazda'ların kronik huyudur soğukken viteslerin zor geçmesi...

Aracını düz bir yerde el freni çekilmiş halde 1.viteste yürütmeye çalış, arka tekerleri sürüyerek araç hareket ediyorsa baskı balatanın ömrü daha var demektir, yok yürümüyor olduğu yerde bağırmaya meyilli ise baskı balata problemi var demektir...

Ayrıca; debriyajın aşağı veya yukarı kavraması baskı balata ile doğrudan ilgili değil, beş dakikalık bir ayar ile bu istediğin gibi yapılıyor...

http://www.gulunce.com/

Bu adresten telefon numarasını al ve yetkili kişilerle görüş, sana fazlasıyla yardımcı olacaklardır... Piyasaya göre işçilik ve parça fiyatları makul seviyelerde, senin açından tek kötü tarafı Kocaeli Körfez'de olmaları...

Kolay gelsin.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın domestos verdiğiniz bilgiler için tesekkurler....

sabah dediğinizi yaptım ilk denememde araba el freni çekik stop ettiği halde yürüdü..bi daha denedim gıcırtılar eşliğinde araba devam etti...

yani baskı balata da sorun yok gibi??

ama arabaya oturan "ooo debriyajın çok sert vitesin zor geçiyor baskın bitmiş gibi" yorumlar yapıyor..

gülünce servisi duymuştum..

uzaklık konusu çok önemli değil önceki arabamı (honda) ist a götürürdüm bakıma..benim için önemli olan gittiğim yer samimi olsun değişmeyecek parçayı ben desem de değiştirmesin..gözü cebimde olmasın..benim zaten çok param geçer ona..ilk bakıma oraya gitmeyi düşünüyorum..

tesekkurler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sayın domestos verdiğiniz bilgiler için tesekkurler....

sabah dediğinizi yaptım ilk denememde araba el freni çekik stop ettiği halde yürüdü..bi daha denedim gıcırtılar eşliğinde araba devam etti...

yani baskı balata da sorun yok gibi??

ama arabaya oturan "ooo debriyajın çok sert vitesin zor geçiyor baskın bitmiş gibi" yorumlar yapıyor..

gülünce servisi duymuştum..

uzaklık konusu çok önemli değil önceki arabamı (honda) ist a götürürdüm bakıma..benim için önemli olan gittiğim yer samimi olsun değişmeyecek parçayı ben desem de değiştirmesin..gözü cebimde olmasın..benim zaten çok param geçer ona..ilk bakıma oraya gitmeyi düşünüyorum..

tesekkurler..

Gitmeden bir kaç gün önceden bilgi ver ve randevu al servisin yoğun olduğu zamanlar olabiliyor, boşuna oralarda vakit kaybetme...

Önceden aracının eksiklerini tespit et ve orada bütün bakımlarını (yağ-filtre-balata vs.) yaptırmanı tavsiye ederim.

http://www.mazdaclubtr.com/28589/kocaelide-servisustaelektrikci-tavsiyesi/msg480094/#msg480094

Bu linki bir incele istersen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...