TRA

2011+ Mazda3 jant + yay takmis olan arkadaslar oneri?

Bu konuda 34 ileti var

Selam arkadaslar, foruma bikac ay once kaydoldum ama daha yeni aktif haala geldim.

Simdi size guzelinden bir soru.

Ben 2011 mazda 3 sahibiyim, aracimda suan 18" jantlar mevcut. Bugun mazda servisine gittim, gitmiskende yay bakiyim dedim. Daha once forumda arastirdim ve eibachin 3cmlik yaylarini oneren arkadaslar vardi. Onlari sordum servis elemanlarina fakat suan ellerinde yokmus getirtceklermis ama getirtmekte 350 lira civari bisey tutuyor. Simdi takildigim yer surasi. Ya surterse? Arabanin alti degil ama lastikler? zaten 18" jantlar mevcut acaba 3cm yay takinca neler olur? Servisteki arkadaslar surtebilir surtmeyedebilir dediler sagolsunlar  :(

Eger daha once yapmis olan varsa veya bilen birileri varsa yardimlarinizi beklerim.

Simdiden tessekurler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu işlerden anlasa anlasa honuu abi anlar oda araştırıyordu :) aracın yandan çekilmiş fotosu falan varsa paylaşabilirmisin birde lastik le çamurluk arası kaç cm ölçermisin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

20120828_004008.jpg

19 inch servisten alınma eibach 3luk yaylar bide press sürtme yok sıkıntı yok :tey: :tey:

18 jantlarınızın üstündeki yanak ölçüsü çok önemli tabi onu yazarsanız yardımcı olabilirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Baska bisey gerekiyormu =D ? icimde ciddi terredutler var yay konusunda ama bir arkadasim taktirdi ve acikcasi kiskanmadim degil. Bide servis 1 ay icinde gelir dedi bana, acaba ankarada ayni kiti satan baska yer varmidir?

Beyler resimlerin boyutlari cok buyuktu yeterince kucultemedim oyuzden buyrun link burda.

Edit: dogru link bu.

http://s1355.beta.photobucket.com/user/Flamebrass/library/Mazda3

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

fotolar senin arabanın dimi? eğer öyleyse yay yapsan sürtmez lastik yanagın 40 yeteri kadar ince hatta 3 lük yay seni kesmeyebilir beni kesmedi gidip presslettim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Evet evet benim arac, tamam tessekur ederim ozaman geriye bitek ankarada yay satan biyer bulmak, olmadi servisten siparis edicez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Serviste daha ucuz sanayide satılanlardan hemde servisten almış olmanın verdiği rahatlık var tabii

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

son irlandalı aracın çok hoşuma gitti allah kaza bela vermesin :) TRA sürtmez taktır gitsin :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

teşekkürler missedcue TRA büyük ihtimal sürtmez ama lastiğin fotsuna birdaha baktım genişlik 225 miş benimkiler 215 eğer sadece yay alıcaksan sürtmez ama press falan düşünürsen veya daha da basmayı sürter diye düşünüyorum benim lastik genişliğimin 215 olmasının tek sebebi o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sizin kasalar BL bende BK var 225/40/18..

Serviste 3 lük yay sordum alma kesin sürter dedi Merser. Ama bana sürter gibi gelmiyor.

Yaylıyacağım gibi gözüküyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayirlisi kardes insallah surtmez, yayladiktan sonra resim isteriz =D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

beyler soru ve sorunlarınız dışında bi sorum olacak ; orjinal jantlarınız kaç inch ve ne yaptınız orjinalleri? bende 15 " touring jantı var 16" impressive jantı arıyorum :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim jantlar duruyor, 16" =)  Arabayi satarken lazim olur diye tutuyorum, 100 bilemedin 150 km gitmislerdir^^

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

satmayı veya 15" lerle takas yapmayı düşünürmüsün peki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hayir demiyorum, olabilir biraz dusunmem lazim acikcasi. Acil bir ihtiyacmi? yani hemen degistirmeyi dusunuyormusunuz? bide neden servisten almiyorsunuz? ikinci el olsun biraz daha ucuza gelsin diyorsaniz eyvallah =D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2. el olsun daha ucuz olsun serviste baya bi tuzlu :) internette bulduğum jantlar 700-900 tl arası değşiyor (16") ama çok içime sinen olmadı gibi malum bijon ölçülerine göre çok bir çeşit yok ,çok bi aciliyetimde yok açıkcası ama lastiklerin değişim zamanı geliyor değiştirmişken jantlarla birlikte değiştirmek istiyorum. satmak- takas etmek istersen özelden mesaj atabilirsin fiyat vs konusunda

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 800 liraya sattım jantlarımı değiştirdiğim gün

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

herkese merhaba ,

bende arabayı ilk aldıgımda taktırdım orjinal Opanda takıldı ankarada üzerindeki 16" absurd setlerden geçerken sürtüyor ve en ufak çukurlardan inanılmaz ses geliyor alttan yazın 18" geçiyorum biraz daha rahatım , ayrıca tek başına iken 18" sürtmüyor ama yanınıza biri binerse maalesef türkiye yollarında setlerde azda olsa sürtüyor.. bilginiz olsun konforu ciddi azaltıyor.. 

ben 3 defa söktürdüm taktırdım :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben 800 liraya sattım jantlarımı değiştirdiğim gün

hiç bize denk gelmezki zaten satan :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kanka vallah inanilmaz sanslisin ozelden yaziyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.