Jump to content

Mazda 2013 Satış Tahmin Anketi

emregc
 Paylaş

Sizce Mazda 2013 Yılında Ne Kadar Araç Satabilir ?  

34 oy

1. 1. Sizce Mazda 2013 Yılında Ne Kadar Araç Satabilir ?

• 300-800
      20
    • 801-1100
      8
    • 1101-1750
      2
    • 1751-2200
      3
    • 2201-3500
      1

Tavsiye Edilen Mesajlar

2013 yılı otomotiv pazarının genel durumuna bakacak olursak yüzde 5 oranında büyüme olacağını görüyorum diyen Mazda Genel Müdürü Nurkan Yurdakul: 'Yeni modellerin de etkisiyle önümüzdeki yıl pazar en az yüzde 5 yükselir' diye konuştu.

Kaynak: http://www.aksam.com.tr/otomotivde-yuzler-guluyor-sektor-2013te-hedef-yukseltti--154622h.html

Tamamen SKYACTIV TEKNOLOJİSİ kullanılarak üretilen Mazda’nın ikinci öncü modeli Yeni Mazda6 'nın  Nisan ayında Türkiye'ye gelecek olmasıyla beraber Mazda'nın ürün gamını güçlendireceği ön görülüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2011 de 1210 adet satış yapmış.

2012 de 1013 adet satış yapmış.

2013 döneminin başlangıcının çok kötü olduğunu göz önünde bulundurursak  900-1000 gibi bir rakamda kalacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Mazda'nın ilk çeyrek satışları henüz netleşmedi ancak tahmin etmekde pek o  kadar zor olmasa gerek

Ocak ayı : 27

Şubat ayı:23

Mart: ? 

Sizce Mart ayında Mazda kaç adet araç satabilecek ? Bu sayı Şube'de çalışan personel sayısınından fazla mı olacak yoksa az mı olacak ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu çok fazla polemiğe açık arkadaşlar. Ben bir faydası olacağını düşünmüyorum. Sonra bana mailler gelip duruyor bu tür konular açıldıkça..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçen senede açtım bu anketi  hemen sildin Burak, vatandaş 3000-5000 uçup giderken en iyi analizi biz yapıyorduk burda , bence biz kendimize olan faydasına bakalım eğleniyormuyuz , eğleniyoruz... diğerleri ne düşünürse düşünsün, illa ki fiziki fayda derseniz satış rakamlarını en iyi tahmin eden arkadaşımızın CV'sini  Analist pozisyonuna aday olarak Avrupa Merkeze gönderip kendisine referans olabiliriz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Emre, iş eğlenmeye varınca bazı kelimeler haddi açıp başımıza bela oluyor ondan dolayı bu tarz konuları tutmanın bir anlamı olduğunu daha doğrusu bir faydası olduğunu düşünmüyorum. Hele de bu konuda ciddi alınganlık yapacak kişilere açık olan bir bölümde

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her ne olursa olsun Mart adedi, -2 olacak bu kesin...

Mazda'nın ilk çeyrek satışları henüz netleşmedi ancak tahmin etmekde pek o  kadar zor olmasa gerek

Ocak ayı : 27

Şubat ayı:23

Mart: ? 

Sizce Mart ayında Mazda kaç adet araç satabilecek ? Bu sayı Şube'de çalışan personel sayısınından fazla mı olacak yoksa az mı olacak ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim yetkime giren teknik anlamda bir sakıncası yok. Hem belki Mart ayı satışlarının 2-3 bin düzeyinde olacağını tahminde bulunursak, övgü dolu maillerde gelebilir.

Konuyu , Mustafa Abi'nin demokrasi heyetine havale ediyorum :) Usule uygun olup olmadığına heyet karar versin ...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...