Jump to content

Yapilacaklar listesi. Ankara/Istanbul yardimci olabilenler olursa sevinirim!

TRA
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Edit : Aman tanrim, yanlislikla yanlis konu altina koydum. Dis gorunuste olmasi lazim :krrsz:

Selam arkadaslar yapmak istedigim bikac sey var onlari yazmak istiyorum. Eger bunlarin yapilabilicegi yerler veya fiyatlari hakkinda dusunceleriniz varsa lutfen paylasin. Para sikinti degil ama tabikide bunlarin hepsine 5-6 milyar gibi bir rakam vermek istemiyorum. Fiyat konusundada bilgilendirebilirseniz  :D

Suanda ankaradayim oyuzden Ankarada halledebilirsek herseyi daha kolay olur tabikide. Cok sey sordum/istedim farkindayim=/

Ilk once su arkadasin profil resmindeki ledler beni benden aldilar, bilgisi olan aydinlatabilirmi beni.

http://www.mazdaclubtr.com/profile/polatpolat28.7886/

Begendigim birkac mazda3lerin bir playlistini yaptim youtubeda. Ilgisini cekenlere

Yapilanlar :

18" jant

Pirelli racing tires

on cam haric 3 numara film

Siyah tavan kaplama

Xenon on far ve ledler

3cm yay

Yapilacaklar :

Siyah arka far kaplama

Ornek: http://s1355.beta.photobucket.com/user/Flamebrass/media/iSEU1l7XYWlzx_zpsfc3d1f16.jpg.html?sort=3&o=1

Araba alti acip kapanabilen multi-renk neon

Ornek:

http://s1355.beta.photobucket.com/user/Flamebrass/media/mazda6neon_zpsa6043f86.jpg.html?sort=3&o=2

Bagaja iki adet subwoofer (Marka, Montaj, Oneriler)

Yan aynalara siyah kaplama (Muhtemelen kolaydir, ziebart acaba?)

Krom kapi kollari (yer? kalite?)

Krom benzinlik kapagi

Ornek : 0:45 deki gibi bisey.

Mazda on amblem (mat siyah yada krom? oneriler? yapimi?)

Ornek : resimdeki aracin on amblemi

http://s1355.beta.photobucket.com/user/Flamebrass/media/386985_4382499370223_1444784063_n_zps645ae0b3.jpg.html?sort=3&o=0

Kirmizi fren kaliperler (nerde boyatabilirim? servis veya iyi bir usta tanidigi olan Ankarada?)

Asiriya kacmayan ama ufak olmayan bir spoiler. (oneriler?)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Playlistinde bulunan araçlar gibi bir görüntü için ilk etapta coilover alman gerekir sonra istediğin her jantı takarsın yükseltir alçaltırsın kafan rahat olur :tey:. Profildeki ledler yeni mazda6 nın mazda3 e uymama şansı yüksek ama forumda aratırsan ledler hakkında birçok konu ve görsel mevcut.

Stoplarını bu kadar koyu kaplama bence beyaz arabada çok sırıtır bende en açık tonda var stopların şeffaflığını alsın diye yaptırdım gayet şık durdu. Krom kapı kolları ve benzin kapağı bildiğim kadarıyla serviste mevcut. Ön amblem içinde Plastidip i öneririm çok başarılı bir ürün google dan araştırabilirsin youtube da bayaa videosu mevcut arabaları bile kaplıyolar kullandım memnun kaldım. Ama beyaz arabanın üstünde siyah amblem çok sırıtıyorlar diye söktüm. Gri sedan mazdadaki spoiler gayet şık duruyor herhangi bir fibercide yaptırırsın. Yan aynalarıda ben olsam kaplamacıda yaptırırdım ziebart saçma bir fiyat çekebilir. Fren kaliperlerinide jantını sök kendin boya :D :D o kolay iş başkasına para verme yapmaları için. Neon işine girme bence  :D :D :D

Kolay gelsin :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Amaç güzel mazdaları yollarımızda görebilmek tabiki yardım edicem :D

Coilover getirmek biraz zor işte bc racing var mazda3 için amerikada ve avrupada en yaygın kullanılan ve ucuz olan ama gümrüğü o su bu su derken yalan oluyor ;D Ben sanayide orjinal kendi arabamın amortisorlerini coil haline getirdim. Daha doğrusu servisten çıkma amörtisor kovaladım onlara yaptırdım bc racing 650 pound civarıydı yanlış hatırlamıyorsam ben sanayide 900 liraya yaptırdım. Aynı sonuç mu dersen tabiki değil sertlik yumuşaklık ayarı yok hafifte olsa seke seke gidiyorum. Benim için görsellik önemliydi konforu pek umursamadım yaptırdım aracı istediğim kadar basabiliyorum o bana yetiyo. Ne kadar ekmek o köfte misali ;) yazmayı unutmuşum mazda3 ülkemizde çok fazla ilgi gören bir araç olmadığı için aftermarket ürünüde zor bulunuyor o yüzden yurtdışını önerdim eğer burda satan bir yer varsa banada haber ver :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet coilover isi biraz gozume zor geldi, yazin gidince alirim ordan artik getirtmekle ugrasmak zor is. Peki bisey daha sorucam, islevsel cift egzoz sistemi yapabilen bir usta biliyormuyuz ankarada?

Ben herhalde simdilik boya vs islemlerini halledip ondan sonra ordan gecicem diger seylere.

Bide subwooferlarla alaakali bir bilgimiz varmi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tessekurler guzel bir yere benziyor, kaplatirken gidip bir ugramayi unutmam

mutlaka pazarlık yap pazarlıgı çok sever :) orada ilk mat siyah kaplattım sonra sıkılıp beyaz yaptım :)

orjinal boyası tertemiz duruyor hala :) tavsiye ederim herkese

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracın hayırlu, uğurlu olsun. Kazasız belasız kullanman dileği ile.

Benim tavsiye edeceklerim arasında led ışıklı Mazda 3 Logolu kapı eşikleri var. Ayrı bir hava katıyor gerçekten.

Araç altı neon ışık için, hevesini kırmak istemem ama, benim şahsi fikrim biraz apaçi işi kalıyor. Nerde Şahin Doğan görsem neon ışık onlarda var.

Arka farları çok koyulaştırma derim.

Önler için ebay ve alibabaexpress com'da led gündüz farları var. Bu uygulamayı düşünebilirsin.

Brembo kaliper kapaklarını düşünebilirsin. Sahibinden.com'da oldukça fazla ilan var.

Bende aldığım günden bu güne kadar aracıma birşeyler yaptım.  Sadece çift egzos uygulaması kaldı. Onada bir türlü zaman ayıramıyorum. Benim açtığım konuyu paylaşıyorum fikir sahibi olabilmen için.

http://www.mazdaclubtr.com/27947/mazda-3-aracima-yaptiklarim-ve-yapmayi-planladiklarim/msg462027/#msg462027

Kolay gelsin sana.:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan abi alibabaexpress.com daha çok yemek siparişi veribilecek bir yer gibi duruyor ama ben mi yanlış görüyorum :D

linki: http://www.alibabaexpress.com/

Bir gurme olarak yemek siparişi veriyorum kardeşim. :)

Harbiden iyi sallamışım alibaba diye aliexpress diyeceğime.

http://www.aliexpress.com/

Alibaba diyede varda expressi yok :)

http://www.alibaba.com/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç altı neon ışık için, hevesini kırmak istemem ama, benim şahsi fikrim biraz apaçi işi kalıyor. Nerde Şahin Doğan görsem neon ışık onlarda var.

Aynen o konuda haklisin ama sadece turkiyede o gozle bakiliyor, sahsen ben begeniyorum ama evet her tofasta olmasi biraz sikinti yapmaz degil.

Aliexpresse baktim ve bisuru sey sectim begendim ama sonra bi arastiriyim nasil bir siteymis dedim ve hakkinda kotu yorum yazan cok insan var. biraz terredutluyum acikcasi. gunduz ledleri kesin almak istiyorum, bide orda krom kaplamalar var on arka farlar, kapi kollari ve benzinlik kapagi icin onlarda hosuma gittiler.

O siteden siparis veren oldumu acaba? guvensemmi guvenmesemmi karar veremedim acikcasi =/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen o konuda haklisin ama sadece turkiyede o gozle bakiliyor, sahsen ben begeniyorum ama evet her tofasta olmasi biraz sikinti yapmaz degil.

Aliexpresse baktim ve bisuru sey sectim begendim ama sonra bi arastiriyim nasil bir siteymis dedim ve hakkinda kotu yorum yazan cok insan var. biraz terredutluyum acikcasi. gunduz ledleri kesin almak istiyorum, bide orda krom kaplamalar var on arka farlar, kapi kollari ve benzinlik kapagi icin onlarda hosuma gittiler.

O siteden siparis veren oldumu acaba? guvensemmi guvenmesemmi karar veremedim acikcasi =/

Aliepress.com'dan ben alışveriş yaptım. Mazda 3 logolu, led ışıklı kapı eşiği satın almıştım. 16-17 gün gibi bir sürede de gelmişti. Halende kullanıyorum ve memnunum. :)

Yapacağın alışverişler yüksek tutarlı olmasın. Böylelikle gümrükte sıkıntı çıkmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benimkiler 200 dollar tutuyor =( hem gumruk derdi varmi yokmu diye terredutteyim hemde acaba guvenlimi? yani 200 dollarimi yemesinler =D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Müzik Sistemi İçin ;

PİONEER 309D4 1400w 2 adet Var Ciddi Anlamda Tatmin Edici Ve Bunlara Yetebilecek Bir Anfi Tabiki bendeki FOR-X X-2 '2 KANAL BAS ANFİSİ 4500 WATT birde oval ve kapılar için 4 kanal bir anfi olacak yaklaşık maliyetin 2000 2500 lirayı bulur altın uçu kabloların kapasitörün 72A akü derken :) Fiber Olayına Girersen Biraz Daha Değişiyor İş

Bu Stilodaki Tesisatımdı Söktük. Şimdi Mazdaya Montajlanıyor Haftaya İnş Bitecek Ve Resimleri Gelecektir ;)

Böyle Birşeyler İstersen Sincan Tarafında Yaptırdım Yardımcı Olurum İstersen Bittikten Sonra Seside Dinleyebilirsin. Teyp Olarak Şimdilik Dönüştürücü Kullanıp Orjinalı Üzerinden Çalacağım 6 Lı Changer'dan Dolayı İlerde Bi Double Takıcaz Bakalım..

k3rwz.jpg

k3ruh.jpg

k3rqc.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet buna benzer bisey yaptiricam ama ses sisteminden once cok sey var=( anca yaza dogru ona sira gelir. ama tabikide irtibata gecerim ^^

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...