tolgaA

626 Satın Almak İstiyorum(İzmir)..

Bu konuda 30 ileti var

Merhabalar ;

Forumda ilk mesajım. Konuyu yalnış yerde açtıysam veya benzeri daha önce açıldıysa özür dilerim.

mazda 626 almak niyetindeyim. Açıkçası birkac güne kadar hiç aklımda yoktu. Araba hakkında biraz arastırma yapınca oldukca güzel yorumlarla karsılastım. Elimdeki para kısıtlı olunca bu paraya alınabilecek en iyi araba bu diyerek arabayı bulmadan once ustasını bulmalıyım düsüncesi ile babamın ustasına tanıdığı mazdacı olup olmadıgını sorduk. fakat mazdanın tutulmadıgını uzak durmam gerektiğini tembihledi. Ama ben farklı düsünüyorum.

Sormak istediğim;

Hangi yıl tercih etmeliyim ya da hangi kasa ?(Yüksek modele cıkacak bütcem yok.)

200.000 km lik bir arac sıkıntı yaratırmı ?

Parça olayı sıkıntılı mı ?

Bu arada aracı izmir'de kullanmak icin bakıyorum.

Cevaplar icin simdiden tesekkür ederim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'yı kullanana  soracaksın. Aynı şekilde ustasıda Mazda'yı bilen tanıyan bir usta olacak. Onun haricinde kulaktan duyma bilgileri çok fazla dikkate alma derim.

Forumda 626 kullanıcısı var. Bu konuda domestos (Veli) arkadaşımız sana bayağı bir detaylı bilgi verecektir. Kendisi 626 ve Lpg konusunda artık ihtisas yapmıştır desek yeridir.

Mazda olsun çamurdan olsun. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Mazda'yı kullanana  soracaksın. Aynı şekilde ustasıda Mazda'yı bilen tanıyan bir usta olacak. Onun haricinde kulaktan duyma bilgileri çok fazla dikkate alma derim.

Forumda 626 kullanıcısı var. Bu konuda domestos (Veli) arkadaşımız sana bayağı bir detaylı bilgi verecektir. Kendisi 626 ve Lpg konusunda artık ihtisas yapmıştır desek yeridir.

Mazda olsun çamurdan olsun. :)

Teşekkür ederim dostum, teveccühünüz...

:)

Mazda'yı kullananlara soracaksın, diğerleri seni hep yanıltır. Ben 1993 yılında Mazda 323 HB modelini gördüğümde kalbimde yer etmişti ancak ne zaman niyetlensem hep mazda kullanmayanlar tarafından vazgeçirildim, söylemler hep aynıydı; "parçası bulunmaz, pahalı, son sahibi olursun vs."

Aracım 626 serisi 1993 model, üretildiği yıl dünyada altın direksiyonu almış bir model, halk arasında tombak kasa, balon kasa diye tabir edilmekte ve fiyat aralığı 9-12 bin lira aralığında, temiz bulabilirsen kaçırmamanı tavsiye ederim.

Bir önceki kasaları da hoş ve kullanışlı ama motoru eski teknoloji yani karbüratörlü model aralığı tam emin olmamakla birlikte 1990-1992 arası fiyatları da; 5-8 bin lira aralığında,

626 modelinin son kasası olanı ise 1998-2002 model aralığında daha sonrası zaten Mazda modellerinde tek rakam uygulamasına geçti... (mazda3-mazda6-mazda2 gibi)

Temiz Mazda 626 bulursan kaçırma derim, bir yıldır kullanıyorum yaptığım masraf 130 Tl yağ filtre deşimi, 50 tl egsoz motor bağlantı değişimi, 70 TL klima bakımı ve gaz dolumu, 15 tl silecek değişimi, 5 tl cam fitili aşırı rüzgardan kalktı onun tamiratı...

Takldığın noktalar olduğunda çekinmeden yaz cevaplarım.

Hayırlı olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer mazda siz sahipleri gibiyse kesin alırım. İlginiz için teşekkür ederim.  Söylediğim gibi arabadan önce mazda ustası bulmalıyım :) izmirde tanıdık bilindik usta var mı acaba?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Verdiğiniz linkler balon kasamı oluyor ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Verdiğiniz linkler balon kasamı oluyor ?

Verdiğim modeller hep balon kasa modeli, bence de öncelikle iyi bir mazda ustası bulun kendinize... İzmir gibi büyük bir şehirde mutlaka vardır...

Forumda aratırsanız mutlaka bulursunuz, var diye hatırlıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anlamadığımı çok belli ettim değil mi  :D

Forumumuz bunun için var işte;

Bilenler ve bilmeyenler buluşup sorunları, dertleri, fikirleri, sevinçleri paylaşacak.

;)

Aklına takılanı sor, vaktim olduğu sürece yanıtlarım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Eğer mazda siz sahipleri gibiyse kesin alırım. İlginiz için teşekkür ederim.  Söylediğim gibi arabadan önce mazda ustası bulmalıyım :) izmirde tanıdık bilindik usta var mı acaba?

Var, siz arabayı alın, usta kolay... :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:) tek sıkımlık mermim var. Karavana gitsin istemem. Bugün adntekniği ziyaret ettim tanıştım.

Hafta sonu fırsat bulursam baktırmaya çalışacağım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

izmir yeni otomotiv de abdullah usta kendi aracını satıyordu ,sattımı bilmiyorum ama kendisiyle iletişime geçerseniz yardımcı olurlar sanırım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Abdullah çok dürüst çocuktur ve işini de çok iyi yapar, ben de bir görüşmenizi tavsiye ederim, selamımı söyleyebilirsiniz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Parça bulunabilirliği açısından 99-2001 kasasını almanızı tavsiye ederim.

Bu yuvarlak kasalar daha hoş görünse de bir zamanlar fiyatları bayağı düşmüştü. O zaman arabaya bakabilecek durumda olmayan insanlar bu arabaları satın aldılar. Haliyle arabalar döküldü. Temizini bulamazsanız masrafın altından kalkılmaz. Temizini bulursanız sorun yok tabi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.