Jump to content

Mazda 323 Triger Seti?

hayrat
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Forumu araştırdım ama tam net birşey bulamadım... bulunduğum yerde parça bulmam imkansız... internetten alacağım için tavsiyeye ihtiyacım var. aracım 190 binde. 94 model sedan 1.6 16v. araç duruken özellikle 500 ün altındaki devirlerde kayışların olduğu yerden zın-zın-zın sesine yakın bir ses geliyor ama gaza biraz dokununca ses gidiyor. trigerin değişimide sanırım yaklaştı. kopar falan diye de çok korkuyorum...... bu model için hangisini almam gerekli internette 107 diş falan bişeler yazmışlar ama tam bilemiyorum doğrusu... yardımlarınızı bekliyorum.........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hangi tipin takıldığı ile ilgili bilgim yok ama triger kayışı şakaya gelmez.

Bir arkadaşın polosununki giderken kopmuştu 2500 tlye yakın hasar çıkmıştı.

Bence değiştirmekte geçikme ve orjinal ürün tercih et ben yakın zamanda değiştirmiştim 200 tl civarındaydı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumu araştırdım ama tam net birşey bulamadım... bulunduğum yerde parça bulmam imkansız... internetten alacağım için tavsiyeye ihtiyacım var. aracım 190 binde. 94 model sedan 1.6 16v. araç duruken özellikle 500 ün altındaki devirlerde kayışların olduğu yerden zın-zın-zın sesine yakın bir ses geliyor ama gaza biraz dokununca ses gidiyor. trigerin değişimide sanırım yaklaştı. kopar falan diye de çok korkuyorum...... bu model için hangisini almam gerekli internette 107 diş falan bişeler yazmışlar ama tam bilemiyorum doğrusu... yardımlarınızı bekliyorum.........

Buna karar verecek olan servis veya ustadır... Ayrıca devir 500'ün altına düştüğünde zaten motordan garip sesler çıkar...

İyi bir ustaya giderseniz parça temini konusunda sorun da yaşamazınız...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim bu sesler birçok yerden kaynaklanabilir mesela, şarj dianmo kayışı , direksiyon kayışı, devirdaim vede tabiki triger kayışından olabilir, ben triger setini servisten orjinal almanı öneriyorum hatta serviste değiştir imkanın varsa, zaten antalyaya yakınsın git orada mepaz mazda servisi var onlar halleder , triger değişimi çok önemli bir konudur ekzantrik vede beraberinde emme ve egsoz sübaplarının düzgün çalışması bu setin dikkatle vede hassas şekilde montesiyle sağlanabilir. geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ispartada araçtan anlayan bir usta değiştirdi. Triger kayışnı biraz aradık gerçi ama bulduk yinede... triger:60 tl---- 107 yu22 yazıyor üzerinde

diğer kayışlar :30tl

işçilik:80 tl

toplam 170 tl

ilk konuda bahsettiğim sabahleyin düşük devirlerde çıkan ses tamamen gitti.

sorun çözüldü :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Hiçbir fikrim yok. Kullanım kitapğıgın varsa orada bakım periyoduna bak muhakkak bir bilgi vardır. Yada servisi arayıp aracının şase numarasını vererek sorgulattır mazda nın sisteminde de gözükecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Konuyu canlandirayim hem de triger hakkında bir şey yazayim.

daha önce aldigim astra 98e masraf yapip agir bakim altında trigeri ve devir daimi değiştirmiştim.

Bu sefer mazda alinca aldigim arkadaş trigerin ne zaman degistigini bilmiyordu genel bakim 2009 da yapilmis 100bin bakimi

Aliagada triger setini 135 liraya devir daimi 60yan 135 orijinal fiyat bictiler. Bende 2 tane 135 verdim. Takmasi 350 den 200 e kadar değişik fiyat veren oldu. Beğendiğim 200 liraydi. 

Bakalim nasip yolortasında çekiciydi parcaydi tamirdi derken bize 2500 den başlayan menu cikmasindan iyidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardes ben iki defadir dayco kullaniyorum herhangi bir sıkınti yaşamadım bilgin olsun

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kardeşim bu sesler birçok yerden kaynaklanabilir mesela, şarj dianmo kayışı , direksiyon kayışı, devirdaim vede tabiki triger kayışından olabilir, ben triger setini servisten orjinal almanı öneriyorum hatta serviste değiştir imkanın varsa, zaten antalyaya yakınsın git orada mepaz mazda servisi var onlar halleder , triger değişimi çok önemli bir konudur ekzantrik vede beraberinde emme ve egsoz sübaplarının düzgün çalışması bu setin dikkatle vede hassas şekilde montesiyle sağlanabilir. geçmiş olsun.

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cumartesi degistirdim ama orijinal dedikleri parca yan sanayi cikti. Kayis uymadi özel servisten getirttiler.

Arkadasin dediği gibi servise yaptır rahat et

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...