Jump to content

Arka Tampon Değişti

alptunaerr
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar ilk önce herkese iyi forumlar gelelim konuya 2010 model gözüm gibi baktığım çiziği dahi olmayan arabama geçen gün yeşilköy bakırköy arası sahil yolunda (kilit trafik)10-15km hız arası arkamdaki aracın (benim arabamı görmemiş)çarpmasıyla arka tanponda ve camurlukta küçük çaplı bir hasar oluştu tanponda 10 cm var yok bir kesik oldu ve çamurlukta ezilme tabi hemen kasko vs sonrasında arabamı ne oldugu belli olmayan ustalara teslim etmek istemedim ve dogru florya mazda bekaya gittim sağolsunlar çok ilgili karşıladılar herkonudada yardımcı oldular ama sonuç arka tanpon değişti tamiri mümkün değilmiş çamurluktada lokal boya oldu tek canımı sıkan tanponun değişmesi tabiki ustalardan iyi bilemem bunu size sorun değişmesi sizce iyi oldumu çünkü ben araç alırken ve satarken çok titiz davranırım ve bu benim 2.ci mazda 3 üm

şimdiden o güzel cevaplarınız için teşekkür ederim

post-6836-141695292453_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle geçmiş olsun aynı olay benimde başıma geldi bir sapakta yola çıkmak için beklerken x5 geldi arkadan tıklattı tam bagaj düğmesi hizasından tampona vurdu görüntüde birşey yok sadece ufak 2 çizik ve plakalık ledleri ve geri görüş kameramın tırnakları kırıldı bende direk servise gittim banada tampon değişmesi lazım dediler çok saçma buldum ama sizin durumunuzda değişmesi iyi olmuş diyebilirim benim tampondaki hasar 2metre mesafeden farkedilmiyor bile :o

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle tesekkur ederim benim arabadada park halindeyken bir kac tiklama olmustu pastayla sildigimde gecmisti keske buda oyle olsa dedim ama tabiki cana gelcegine mala gelsin nazarlik olsun buda diyorum artik

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim dedigim gibi cok titiz oldugum halde ben kafaya cok takmadim ama on kaput yan kapilar bagaj kapagi olsa tabi cok farkli olurdu sonucta plastik aksam ama alici oldugu zaman gelde anlat :) sonucta istanbul trafigi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardeş öncelikle çok geçmiş olsun , bence değişmenizde bir sorun yook zaten rasgele bir yerde yan sanayi kullanmamışsınız ,serviste faturalı orjinal parça kullanmış vede aracınızı yaptırmışsınız sonuç olarak aracınızın üstünden çıkan parçadan farkı yokki taktığınız parçanın aracınızı satmak istesenizde evrakı elinizde zaten yapılan edilenin  ;)   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kırılmış, çatlamış bir şeyin bir takım uygulamalarla onarılıp, boyanması mı daha iyi ?

Yoksa,

Aynı parçanın orjinal, yeni sıfır parçayla değiştirilmesi mi daha iyi ?

Bu biraz kişiye göre malesef değişmekte. Aracı satacağınız kişi aynı sizin gibi değişen takıntılıysa, işiniz zor tabi.

Ben şasede, motor aksamında, arabanın iskeletinde sıkıntı yoksa problem etmem kendime. Kaporta dediğiniz nedirki çiziliyorda, göçüyorda, kırılıyorda...yenisiyle değişme imkanı var.

Ama bir şasede ki yamukluk, motordaki bir sıkıntı malesef zor gideriliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tabiki öyle ben plastik aksamda pek sıkıntı yapmıyorum sonuçta park halinde gelipte dokunduruyorlar park sensörü kırılıyor çiziliyor vs allah daha beterinden korusun herkesi pek satma taraftarı değilim ama gün gelirde satılırsa inşallah düşünceli kişiler cıkar karşıma diye umut ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence tampona değil çamurluğa üzülün tamir olmuş diye :)

Ben aracımda bir hasar durumunda tamir yerine kesinlikle parça değişimi isterim.

Sonuçta onarılan parça orjinal parçanın %100 işlevini yerine getirmez.

Araç alırken değişen parçası var mı diyenlerin de cahilliğine verin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çok geçmiş olsun bende bu gün autoking'e gittim birkaç çizik dolayısıyla kapı boyanacak dediler ( yürü git dedim) yaptırmadım çıktım bu ülkede boyalı veya senin gibi tamponu değiştirilen bir araba sanki pertten toparlanmış gibi algılanıyor bizim gibi itinalı şekilde aracına bakanlarda bu yüzden mağdur oluyor eski aracımda da küçük bir boya vardı ama satarken sorun olmasın diye yaydırmamıştım yamalı eşşek gibi bindim aracı alan adam da iyiki tam boyamamışsın demişti traji komik durum işte neyse çok çok geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkur ederim bilincsiz insanlar yuzunden bu kazalar meydana geliyor yani olan oldu artik napalim allah daha buyugunden korusun herkesi satarsamda ins anlayisli biri cikarda ne ben uzulurum ne alici kisi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest sistempro

bende Fiat uno vardı. ilk arabamdı.

ilk passat çarptı. tamponda çizik olmadı. belim baya ağrımıştı. tamponu aşağı yukarı oynattım oynamadı.

ikincide doblo çarptı. yine birşey olmadı.

üçüncüde toyota çarptı. tampon kırıldmadı ama yerinden oynadı. tekere yakınlaştı.

tampon değişenden sayılmaz diye biliyorum. kaporta değişirse değişenden sayılır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...