Jump to content

Cam Açıp Kaparken Döşemede Oynama

Guest drcnd
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Cam açıp kaparken kapı içi döşemelerinde oynama normal midir?.Şöyle oluyor.Camı açınca kapı içi döşemesi içe doğru göçüyor,tam kapatınca eski halini alıyor.Hiç bir arabada böyle bir şey görmedim de,acaba üretim hatası olabilir mi?Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Cam açıp kaparken kapı içi döşemelerinde oynama normal midir?.Şöyle oluyor.Camı açınca kapı içi döşemesi içe doğru göçüyor,tam kapatınca eski halini alıyor.Hiç bir arabada böyle bir şey görmedim de,acaba üretim hatası olabilir mi?Teşekkürler.

bi problem olduğu kesin servise göstermenizde fayda vardır diye düşünüyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hm tek bende olmamasına sevindim.Ama makyajlı kasalarda bunu düzeltmişler heralde mazda3barisss beyde olmadığına göre.Teşekkür ederim Oğuzhan bey.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 aracim bar ve bendede boyle acaba cam filmi yapilmisti o sirami boyle bir sorun oldu diye dusunuyorum oncedende hic dikkat etmemistim siz diyince farkettim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz foruma yazdıktan sonra kontrol ettim. Benim araçta herhangi bir oynama olmuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence arabanın bu kısımlarına pek özenilmemiş,cam açılıp kapanmaları da pek hoşuma gitmiyor.Böyle pat diye yuvasına giriyor,açarken de camın üst kısmını çerçevede tutan bir şeyler varmış,ya da yapışkan bir yerden ayrılıyor gibi oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracımın sevdiğim yönleri olduğu gibi hiç sevmediğim yönleri de var.Bir başka markada yine olacak,bir sonrakinde yine.Bunları bence rahatça konuşabilmeliyiz.Bakın sadece ben de yokmuş.Olumsuz geribildirim verince neden markayı kötüleyen,kıl insan muamelesi görülüyor ki. Bu forumda olumsuz görüş bildirenlere karşı acayip bir savunma refleksi var bazı üyelerde,niye ki?Ben de bunu çok merak ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan'ın vurgulamasından sonra bende dikkat ettim ki, siz bu araçtan gerçekten çok çekmişsiniz. Bu sebebiyetle de, bir çok konu açmışsınız. Temel sorununuz ses konforu.

Hatta bundan dolayı otomobilinizi satılığa bile çıkarmıştınız. En son sahibindencom'a ilana koyduğunuzu söylemişdiniz. Ama ilanın bağlantısını yada ilan numarasını paylaşmamışsınız.

Size göre, bu kadar probleme sahip bir aracı forumdan birinin alma ihtimali zayıflıyor gibi. :)

Şaka bir yana halen satmayı düşünüyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada camı açıp kapatırken, yada cam açıkken rolantide çalışırken yada seyir halinde camdan bir titreme bir ses geliyormu ? bir boşluk varmı ?

Bu konuyla ilgili bir bülten var çünkü..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camlar yarım açıkken çukura falan girerken ve kapıyı kapatırken kırılacakmış gibi ses yapıyor.döşemenin oynaması zaten komedi..mazda iç mekan kalitesine önem vermemiş bu seride..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

camlar yarım açıkken çukura falan girerken ve kapıyı kapatırken kırılacakmış gibi ses yapıyor.döşemenin oynaması zaten komedi..mazda iç mekan kalitesine önem vermemiş bu seride..

Bu konuda servise danıştınız mı ? Bu cam gevşekliği ile ilgili dediğim gibi bülten olması lazım. Bu konuyla ilgili servise gidip, garanti kapsamında yaptıran arkadaşlar vardı. Belirli bir seride kronik sorun sanırım bu. Ama dediğim gibi servisler, garantiden hallediyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlhan bey,ben bu aracı alırken beklentim gerçekten çok yüksekti.Hatta  mercedes konforunda bir aracı kimsenin bilmemesi(forumlardan okuduğum kadarıyla) nedeniyle çok daha uyguna alıyordum.Öğrenciliğimin son zamanlarında yan sitede bulunan  mazda 3 beni fazlasıyla kendine çekiyordu,öyle ki her akşam dışarı çıkıp etrafında kaçamak(heralde sahibi görse arabası hakkında endişelenirdi:)  )turlar atıyordum,işte bunu almalıyım diyordum.Okulum bitti ve erzincana göreve gittim.Erzincanda mazda bayii yoktu.Geçen sene kış yoğun geçince de araba alma hususunda acele davranmam gerekiyordu.Babamla erzurum bayiini aradık,bir elektronik eşyayı bile almadan 50 defa dokunan tuşlarına basan ben daha arabanın koltuğuna oturmadan bir anda pazarlık masasında buldum kendimi.Aldık:) :2funny: Daha sonraları işte ses sonra tıkırtılar falan derken arabadab bir ara gerçekten çok soğudum,ama sonra anladım ki mazda sadece çok iyi bir c sınıfı olabilir.Araç alırken insanlar önceliklerini iyi belirlemeli.Ben bu hataya düştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ama aracı alalı tam 1 sene geçti artık pek takmıyorum ses ve tıkırtı olayını çünkü yeni bir şoför olarak ben bile aracın sürüş zevkini daha yeni yeni anlıyorum,park ettikten sonra tekrar tekrar geri dönüp bakmalar falan... :)Güzel yanları da çok elbet ama onları yazmıyorum,belki forumda benim adıma bu sevimsiz algılanmış olabilir,bak hep aracı kötülüyor diye.Tipik bir tüketici olarak hep olumsuzlukları söze döküyorum ya da tek bende mi var acaba diye endişeleniyorum.

Sorularınıza gelince.Arabayı evet 2 kere ilana koydum ama sonra yavaş yavaş arabaya ısındığım son zamanlarda kaldırdım.

Evet şoför camındaki boşluk bende de var.Mesela kapandığı zaman yerine tam oturmuyor olmalı ki yuvaya girdikten sonra cam bir de arkaya doğru yöneliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yukarıdaki dediğim gibi ses ve tıkırtıları artık pek takmıyorum ama bu aracın olumsuzluklarını dile getirmeyeceğim anlamına gelmiyor.Sonuçta bu bir tüketim malı.Eleştirelim ki aynı paraya daha kalitelisini yapsınlar.Haksız mıyım?Yani hemen 'sen bu arabayı sat sat' tarzı söylemler bu bakış açısını zedeliyor.Biz de hala, çok daha fazla paraya çok daha azına biniyoruz.Niye bizim ülkeye gelecek araçlar daha sıkı bir kontrolden geçmesin ki işçilik noksanlıklarına karşı.Veya bizim ülkeye gelecek araçlar için niye biraz daha özenli bir yalıtım işçiliği yapılmasın ki, Ben böyle düşünüyorum.Bunları söylerken,'hm bak bunun aslında mazda aracı yok,girmiş öyle haybeye atıp tutuyor' gibi yorumlar canımı sıkıyor ve bu bir çok kez oldu.O yüzden biraz sert yazmış olabilirim,kusra bakmayın ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu konuda servise danıştınız mı ? Bu cam gevşekliği ile ilgili dediğim gibi bülten olması lazım. Bu konuyla ilgili servise gidip, garanti kapsamında yaptıran arkadaşlar vardı. Belirli bir seride kronik sorun sanırım bu. Ama dediğim gibi servisler, garantiden hallediyorlar.

aracımı zaten bu sebeblerden 2 kere götürdüm servisle ilgili  şikayette bulundum mazda trye yazdım 1 ay sonra servis aradı ve aracı servise götürmeme kararı aldım.Şikayette bulunuyorum 1 ay sonra servis arıyor şikayetiniz varmış diye acayip meşgul arkadaşlar. mazda servisleri vw servislerinden bile kötü.Ben zaten kimseye tavsiye etmiyorum artık.Piyasa arabası almak daha mantıklı en azından servisle ilgili problem yaşayınca karşına birisi 1 aydan önce çıkıyor..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Konu epey bir eskimiş fakat benim de dikkatimi çekti. Sürücü kapısındaki camı açtığımda kapı döşemesi bir miktar içeri giriyor. Camı kapattığımda sanki biyerlere dayanıyor ve yerinden çıkmak istercesine döşeme kendini dışarıya ittiriyor. Bana normal gelmedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konu epey bir eskimiş fakat benim de dikkatimi çekti. Sürücü kapısındaki camı açtığımda kapı döşemesi bir miktar içeri giriyor. Camı kapattığımda sanki biyerlere dayanıyor ve yerinden çıkmak istercesine döşeme kendini dışarıya ittiriyor. Bana normal gelmedi.

ayni sey benim aracimda da mevut , kapi yuzu sokulmustu ondan sonra boyle oldu sanirim , cozum bulursak burada haberleselim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...