seferihisarlı mazdacı

Pompanın ihaneti.....

:kafa: :kafa:Arkadaşlar benim aracım lpg de 0.21 krş yakıyordu dün her zaman gittiğim 120 km lik bir yola gittim  giderken 50 tllik lpg aldım gidip geldiğimde bizim gaz bitmek üzereydi hesabıma göre 40 krş yaktı oysa benim aracım benzinde o kadar yakıyor bu işe bi anlam veremedim tek aklıma gelen acaba ben gerçekten 50 tllik lpg aldımmı arabada herhangi bir kaçak yok acaba aldığım yerde pompada bi üçkağıt olabilirmi başına böyle bi olay gelen varmı ...çünkü bu kadar yakmasına imkan yok  :kafa: :kafa: :kafa:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:kafa: :kafa:Arkadaşlar benim aracım lpg de 0.21 krş yakıyordu dün her zaman gittiğim 120 km lik bir yola gittim  giderken 50 tllik lpg aldım gidip geldiğimde bizim gaz bitmek üzereydi hesabıma göre 40 krş yaktı oysa benim aracım benzinde o kadar yakıyor bu işe bi anlam veremedim tek aklıma gelen acaba ben gerçekten 50 tllik lpg aldımmı arabada herhangi bir kaçak yok acaba aldığım yerde pompada bi üçkağıt olabilirmi başına böyle bi olay gelen varmı ...çünkü bu kadar yakmasına imkan yok  :kafa: :kafa: :kafa:

Ölçümünüzü neye göre yaptınız? Gösterge ışıklarına göre mi? yaptığınız kilometreden sonra yeniden depoyu tekrar doldurarak mı?

LPG yakıt ölçümü depoyu fulledikten sonra tekrar fulleyerek ölçüm sağlıklı yapılabilir ancak... 50 liralık gaz aldım, ışığın üçü yanıyordu bire düştü gibi bir ölçüm hiç bir zaman sağlıklı olmaz.

İşin olumsuz yönüne bakacak olursak bazı istasyonların hava bastığını zaman zaman duymuştum, bu yüzden gazı her zaman güvendiğiniz yerden almaya çalışın.

Lpg deponuzu her zaman dolu tutun ki; kazanın içinde korozyon oluşmasın ve bu oluşan korozyon sisteminize ve motorunuza zarar vermesin.

Her zaman aynı yerden (güvenilir) gaz alarak ve deponuzu dolu tutarak uzun vadede oluşacak zararların önüne geçmiş olursunuz.

Netice;

Ben ölçümü sağlıklı yapamadığınızı varsayıyorum. Yoksa bu yakıt değeri şehiriçinde bile fazla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

:fiuw:Evet ölçümümü gösterge ışıklarına göre yaptım fakat benim göstergede bi bozukluk yok son ışık yanıp sönmeye başladımı 10-15 km daha gidip gaz bitiyor ..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Veli (Domestos) hocamın teşhisi doğru. Bu şekilde yakıt sarfiyatı hesaplarsanız sapmalar olur. Fulleyip harcadıktan sonra, tekrar fulleyip o zaman %100'e yakın hesaplama yapılabilir.

Gösterge ışıklarınız bozuk denilmiyor size. Gösterge ışıklarına göre, sağlıklı yakıt sarfiyatı hesaplaması, yapılamaz denilmek isteniyor size.

Bu işlem en garanti işlem..%100 sonuç veriyor. Böylelikle sorun otomobilinizdemi, yakıt aldığınız istasyonda mı, yoksa sizin hesaplamanızda mı.... Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Daha önce ben bir istasyonda dolandırıldığı düşündüm ama vaktim yoktu yol üstüydü yanadı gitti.

Çünkü benim depom 40 litre normalde 32 litre alması gerek diye duymuştum.

Kurtköyde BP den 41 lt gaz bastılar hatta adam daha basıyordu ben müdahale ettim.

Basınç yüksek filan dedi adam ama bu kadar yükseğinide hiç görmedim bana hile var gibi gelmişti.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg ile ilgili ne zaman sorun görsem sinirlerim bozuluyor şu benzin ucuz olsada herkes arabasını benzinle kullansa keşke bi aralar tüp taktırmayı düşündüm sırf bu problemleri gördüğüm için vazgeçtim aracım şehir içi 10.5 litre yakıyor varsın yaksın diyorum aslında araba çok yakmıyor malesef benzin fiyatlarımız çok pahalı . sizin probleminize gelince bi arkadaşımında başından böyle bi olay geçmişti gaz aldığınız yer hava basmış bariz belli eğer göstergelerinizde sorun yoksa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.