Jump to content

Mazda 3 ADANA'da hangi LPG markası ve usta

take_in
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım 2005 model Mazda 3'e LPG taktırmayı düşünüyorum. Adana'da hangi LPG ustası işini iyi yapar ve hangi markayı tavsiye edersiniz, tavsilerinizi bekliyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım 2005 model Mazda 3'e LPG taktırmayı düşünüyorum. Adana'da hangi LPG ustası işini iyi yapar ve hangi markayı tavsiye edersiniz, tavsilerinizi bekliyorum.

Forumda küçük bir araştırma ile istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz... Bu ve benzeri bir çok konumuz mevcut...

Şahsi tavsiyem; öncelikle iyi bir usta bulmanız, oluşabilecek (ki genelde lpg sorunsuz olmaz) sorunları sizin kafanızı ve cebinizi yormadan çözebilecek bir usta her şeyin başında geliyor...

Zamanın en iyi sistemlerinden birisine sahibim ama yakın yerde ne servisi var ne de anlayan ustası, gören iki metre kaçıyor... :)

Önce usta, sonra marka/model/kit derim her zaman.

Kolaylıklar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım merhaba bende 2006 mazda 3 aldım şehir içi kmde  benzide 480 kuruş yakıyor hesapladım sende 10 12 km yapıyorum 1 sende kendini amörtü ediyor 50 bin kmde sübap yaksa bile kardayım tabi performans için bişey diyemiycem. Adanayı bilmiyorum ama benim çocukluk arkadaşım olan ustam bana brc yi öneriyor ben pirins taktırayım dedim o illa brc diyor brc her marka için farklı kit kullanıyormuş ben onun yalancısıyım..ben yarın sabah taktırcam sana bilgi veririm...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşım merhaba bende 2006 mazda 3 aldım şehir içi kmde  benzide 480 kuruş yakıyor hesapladım sende 10 12 km yapıyorum 1 sende kendini amörtü ediyor 50 bin kmde sübap yaksa bile kardayım tabi performans için bişey diyemiycem. Adanayı bilmiyorum ama benim çocukluk arkadaşım olan ustam bana brc yi öneriyor ben pirins taktırayım dedim o illa brc diyor brc her marka için farklı kit kullanıyormuş ben onun yalancısıyım..ben yarın sabah taktırcam sana bilgi veririm...

Öncelikle hayırlı olsun, ben de uzun yolda denedim km'ye 40 kuruş yaktı. yani mazdanın çok yaktığını biliyordum da bu kadar beklemiyordum açıkçası. Dün Adanadaki yetkili bayi ve servisini aradım Mazdanın. biz müşterilerimizin araçlarına BRC taktırıyoruz dediler. Adana'da Polat Otogaz var oraya yaptırıyorlarmış. büyük ihtimalle ben de ordan BRC taktıracağım. 1500 TL fiyat verdiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Her markanın genelde motor hacmi ve cinslerine göre farklı kitleri var... Bütün mesele işte hangi kiti hangi motora uygulanacağını bilebilen ustayı bulabilmek...

Bu konuyla ilgili acayip tecrübelerim olmasa bu konuda hiç yazmam.

8)

Ben pimpirikli adamım, anlamayan ustaya prins taktırıp sorun olduğunda çözülememektense; sorunumu her seferinde çözecek ustaya Atiker taktırırım...

:P

Markaları örnek olarak verdim, yanlış anlaşılmasın...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Mazda 3'lerde Lpg dönüşümü ile ilgili asıl sorun, taktıracağınız lpg markasının arabanızda arıza ışığını yakıp yakmaması olayıdır.

Bu ışığın yanma nedeni ise takılan enjektörlerin aç-kapa süreleri deniliyor.

Ben adana'da bu olayı yaklaşık 2 ay kadar araştırdım. Ben biraz hassasım ve arıza ışığının yanması beni deli ederdi bu nedenlede arıza ışığının hiç bir zaman yanmayacağı konusunda garanti veren Olgun Lpg'ye Landirenzo Lpg sistemi taktırdım. Takılan modelde omegas mı neydi.

Sonuç olarak bir kere bile servise sorun nedeniyle gitmedim ve arıza ışığı hiç yanmadı. Ayrıca işçilikleride çok iyi, iyi araştırırsan yolun aynı yere gidecek. Brc'ye gelince adamlar biz mazda 3'e takmayız, taksakta garanti vermeyiz, arıza ışığı yakıyor dediler. Diğer markalarada hiç bakmadım zaten...

Artık karar senin, kazasız sürüşler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Mazda 3'lerde Lpg dönüşümü ile ilgili asıl sorun, taktıracağınız lpg markasının arabanızda arıza ışığını yakıp yakmaması olayıdır.

Ben adana'da bu olayı yaklaşık 2 ay kadar araştırdım. Ben biraz hassasım ve arıza ışığının yanması beni deli ederdi bu nedenlede arıza ışığının hiç bir zaman yanmayacağı konusunda garanti veren Olgun Lpg'ye Landirenzo Lpg sistemi taktırdım. Takılan modelde omegas mı neydi.

Sonuç olarak bir kere bile servise sorun nedeniyle gitmedim ve arıza ışığı hiç yanmadı. Ayrıca işçilikleride çok iyi, iyi araştırırsan yolun aynı yere gidecek. Brc'ye gelince adamlar biz mazda 3'e takmayız, taksakta garanti vermeyiz, arıza ışığı yakıyor dediler. Diğer markalarada hiç bakmadım zaten...

Anlatmak istediğim şeyin pratikteki karşılığı tam olarak buydu...

Teşekkürler.

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Biraz kafa karışıklığı oldu şimdi  ??? şöyle ki Landirenzo da iyi bir marka diye biliyorum ama ağırlık mazdalarda BRC diyor. Servisinin de BRC önermesi işin kopma noktası aslında benim için. Ama tabiki asıl önemli olan montaj ve usta. Ben Polat LPG(BRC bayisi)'yi aradım dün, takıyoruz hiç bir sıkıntı olmuyor dedi. işçilikleri falan nasıldır bilmiyorum. sen Olgun'un işçiliğine iyi diyorsun. Tanıdığım iyi bir usta var, o da BRC taktır ama Olgun LPG iyidir dedi bu işte, keşke BRC'yi Olgun taksaydı diye geliyor insanın aklına :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Merhaba,

Dün Take_in arkadaşımla birlikte Olgun Lpg'ye gittik, yapılan görüşmeler ve incelemeler sonucunda Take_in arkadaşım Landirenzo taktırmaya karar verdi ve sanırım dün taktırdı.

Henüz erken ama forumdaki diğer arkadaşlara faydalı olabileceğini düşündüğüm için take_in arkadaşımın yorumlarını almak istiyorum... Ben zaten yorum yapmıştım...

Hepinize selamlar, saygılar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yoğun araştırmalar, analizler :) sonucunda dün Adana olgun LPG'ye gittik polatpolat'la beraber ve landirenzo marka tüp taktırdık.(1.500 TL). mazda servisi BRC demişti ama sonuçta usta, servis ve marka üçlüsünü bir araya getirdiğimde en uygun şekilde karar verdiğimi düşünüyorum. sabah saat 10'da götürdük arabayı, akşam üstü saat 5 gibi bitti. işçiliklerini özenerek yapmalarının yanı sıra çok kalabalık olmasının da etkisi vardı bu kadar uzun sürmesinde. Yalnız gördüğüm kadarıyla LPG taktırmaya gelen araçlardan en ucuzu benimkiydi heralde :) mercedes'e kadar bi sürü son model araç gelmişti buraya LPG için. e bi sebebi vardır.  performanstan şimdilik memnunum, yakıt ve sorunsuzlukla ilgili de kullandıkça yorum yaparım, polatpolat arkadaşıma da yönlendirmesi için teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yoğun araştırmalar, analizler :) sonucunda dün Adana olgun LPG'ye gittik polatpolat'la beraber ve landirenzo marka tüp taktırdık.(1.500 TL). mazda servisi BRC demişti ama sonuçta usta, servis ve marka üçlüsünü bir araya getirdiğimde en uygun şekilde karar verdiğimi düşünüyorum. sabah saat 10'da götürdük arabayı, akşam üstü saat 5 gibi bitti. işçiliklerini özenerek yapmalarının yanı sıra çok kalabalık olmasının da etkisi vardı bu kadar uzun sürmesinde. Yalnız gördüğüm kadarıyla LPG taktırmaya gelen araçlardan en ucuzu benimkiydi heralde :) mercedes'e kadar bi sürü son model araç gelmişti buraya LPG için. e bi sebebi vardır.  performanstan şimdilik memnunum, yakıt ve sorunsuzlukla ilgili de kullandıkça yorum yaparım, polatpolat arkadaşıma da yönlendirmesi için teşekkür ediyorum.

Hayırlı olsun, kazasız günlerde kullanın... Kullanım tecrübelerinizi buradan paylaşırsanız başka üyelere de faydanız olacaktır.

Yıllar önce Landi Renzo'nun karbüratörlü sistemini kullanmıştım, 5 yıl beni hiç üzmemişti. Marka olarak kalitelidir, sen ustalık ve servis işine odaklandığın sürece sıkıntı yaşamazsın inşallah...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...