mazda3barisss

Mazda3 Skyactiv Teknolojisi 2.0 Motoru ve İ-DM özelliği

Herkese Merhabalar öncelikle konuyu yanlış yerde açmamışımdır faydalı olması açısından paylaştım hatam varsa düzeltin abilerim . Rutin yine Japonca bilmememe rağmen mazdayla ilgili araştırma yaparken bulduklarımı siz değerli abilerimle paylaşmak istedim . Yeni mazda3 lerde 2.0 skyactiv motoru kullanılması İ-DM (akıllı sürücü yardımcısı) özelliği ile yeni mazda6 dakine benzer İ-ELOOP özelliğine benzer bir özellik konulması yeni geliştirilen yol bilgisayarı ile çevreci olduğunuzu görebilme ve mavi kaşlı bi xenon adaptif ön far sistemli yeni farlar kısacası eğer bu haliyle TR ye gelirse müthiş birşey olur iyi forumlar kazasız belasız sürüşler ..

post-8311-141695292766_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yeni motorla birlikte kasa değisimi bekliodum  ???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben yeni motorla birlikte kasa değisimi bekliodum  ???

kesinlikle ben de öyle, ayrıca daha önce sızan yeni mazda 3'lerin görüntüsü yeni mazda 6'nın compact hali gibiydi sanki yanlış hatırlamıyorsam... Arycıa 2.0 lt'lik mazda 3'ün taliplisi TR'de çok az olacağına kesin gözüyle bakarım, ha bu benim gibi orta direk biri için bir avantaj haline gelebiliyor :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladiğim kadariyla skyactiv su anlik 2.0 motor secenegiyle sunuluo cx-5 te ayni cunk..eger bole olacaksa ve 2.0 den asagi bi motor cikmicaksa turkiyede isi zor >:(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Anladiğim kadariyla skyactiv su anlik 2.0 motor secenegiyle sunuluo cx-5 te ayni cunk..eger bole olacaksa ve 2.0 den asagi bi motor cikmicaksa turkiyede isi zor >:(

Türkiye'de işi her zaman zor, sadece motor hacmi bu zorluğu ifade etmiyor bence.

???

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2.0 motorun altında motor gelicek özellikle skyactiv-d ler 1.5 dizel versiyonu olucak skyactiv-g ler ise 1.6 - 2.0 olması bekleniyor yinede kesin bir bilgi yok elimizde beklemekten başka yapacak çaremiz yok . Kasa değişimi olucak fakat şahsi düşüncem kasa değişiminden önce bu kasalar gelir bundan sonra yeni kasalar gelir

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.