SeRcAn35

Amortisör Gıcırtı Problemi

Merhabalar, aracımın arka sol amortisöründen araç esnediğinde gıcırdama sesi geliyor yağsız gibi bir durum var araç 38,000 km de bu problemi nasıl giderebilirim amortisör yağlanır mı ? Saygılarımla.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu problem kronik heralde, aynı ses benimkinde de var. yağmurlu havalardan sonra yapıyor, kuruyunca 1 hafta sonra kesiyor, ya amortisör yada z rot falandır heralde,

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Z rot muhtemelen.

amortisör içinden geliyor alt takımda hiç bir ses yok yaylanmada :S

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler 2010 model araçta yaşayan yokmu acaba böyle bir problem

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler 2010 model araçta yaşayan yokmu acaba böyle bir problem

Konu hakkında bilgi ve tecrübem yok ama, bana ilginç gelen 2010 model araçta böyle bir sorunun oluşması...

8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Konu hakkında bilgi ve tecrübem yok ama, bana ilginç gelen 2010 model araçta böyle bir sorunun oluşması...

8:)

Zaten o değil mi beni öldüren 2010 model daha 38,000 km de ki araçtan gıcırtı gelmesi şans işte...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Öyledir sizin tespitiniz ama muayene etmeden ortaya çıkmaz bu tarz sesler alt takımın bir çok elemanından gelebilir sonuçta hepsi bir birine bağlı ses direk arızalı olan parçadan gelmeyebilir. Servise gidebilirsiniz veya ustanız varsa güvendiğiniz ücretsiz kontrol edip hangi parçanın arızalı olduğunu söylerler.

Yetkili servise götürdüm baktılar saat 1 de bıraktım aracı akşam 6,30 da aldım hem amortisörden gelen ses hemde arka camın altından tıkırdı geliyordu 5 6 saatte hiç bir şey yapmadan geri verdiler aracı çünkü ne yapacaklarını bilmiyorlar aksine arkadan gelen tıkırtı sesleri artmış... İşte Mazdanın tutulmama nedenlerinden biri...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Servis servis servis napacaz bu servislerle bilmiyorum.

Ben aracımı gerçekten çok seviyorum ancak bir sorun olduğunda halledilmemesi çok üzüyor insanı birdaha servise çok önemli birşey olmadıkça gitmeyi planlamıyorum çünkü gerçekten araçları tanımıyorlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İşini iyi yapan servisler var, genelleme yaparak bu işletmeleri bilmeden zan altında bırakmak yanlış olur...

Denizli - Turkuaz

Muğla - Gören

Kocaeli - Haldızlar

Bildiklerim ve gördüklerim işini iyi yapan servislerdir.

Ankara'da ise yazılanlara göre SBM servis işini iyi yapıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İşini iyi yapanları tenzih ederim.

Bütün servislere zaten genelleme yapmıyorum elbetteki işini iyi yapanlarda vardır ancak benim bulunduğum ilde yok buradan kalkıp bir amortisör gıcırtısı için Kocaeline Denizliye Muğlaya gidicek halim yok herhalde zaten böyle bir vaktimde yok hatayı yetkili servise güvenmekte yaptım döşemeyi söken adamın yanında durdum 2 dk baktım nasıl yapıyor diye adam daha 1 aylıkmış diyor dur bakayım bu nasıl sökülüyor vay dio ilginç yapmışlar güzelmiş falan kendi kendine söyleniyor sanki test aracı...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bütün servislere zaten genelleme yapmıyorum elbetteki işini iyi yapanlarda vardır ancak benim bulunduğum ilde yok buradan kalkıp bir amortisör gıcırtısı için Kocaeline Denizliye Muğlaya gidicek halim yok herhalde zaten böyle bir vaktimde yok ?

Ben de böyle bir şey yap veya yaparsan iyi olur demedim ki !!

:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.