Jump to content

Arka Tampon Sorunu...

sahinerden
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Abilerim merhabalar,

11 gün önce aldığım aracımda önceki sahibinden dolayı arka tampondan ufak bir dokunuş olmuş ve tamponun üst kısmındaki boyalar atmış.Orjinalliği bozulmasın diye yaptırmamış.Size sormak istediğim ben boyatsam sonuç nasıl olur eskisi gibi olur mu? ve araba titanyum grisi olarak geçiyor ve bu rengin kodunu nerden bulabilirim? son olarakta sıfır veya çıkma arka tampon uygun fiyatlı nerden bulabilirim? Biraz fazla soru sordum abiler kusuruma bakmayın  :hi::)

lltwq.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon boyasini arac boyasi satan yerlerde cok rahat bulabilirsin.boya satan yerlerde hermarkanin boya renk kodlari bilgisayarlarinda mevcut yine bu bilgisayarla calisan mAkina ile renkleri ayarliyorlar.ama kendin boyama gibi niyetin varsa tavsiye etmem.

Cikma orj. Ve yan sanayii icin herzamanku gibi OTO VEYSEL mazda yi tavsiye ederim ikitelli ataturk sanayi de

Buda telefonu 0535 8229898 engin bey

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon boyasini arac boyasi satan yerlerde cok rahat bulabilirsin.boya satan yerlerde hermarkanin boya renk kodlari bilgisayarlarinda mevcut yine bu bilgisayarla calisan mAkina ile renkleri ayarliyorlar.ama kendin boyama gibi niyetin varsa tavsiye etmem.

Cikma orj. Ve yan sanayii icin herzamanku gibi OTO VEYSEL mazda yi tavsiye ederim ikitelli ataturk sanayi de

Buda telefonu 0535 8229898 engin bey

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.Tamponu boyatmak veya değiştirmek arasında gidip geliyoruz.İnternette birkaç sitede çıkma tampon gördüm 300 tl civarı olduğunu duyunca boya olayına daha sıcak bakmaya başladım.Birde dediğiniz yere bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamponu degistirmeye gerek varmiki fotoda pek birsey gozukmuyor

Abi resmi büyütünce biraz belli oluyor yarın çeker yollarım üst tarafında atmalar var boyada

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamponu değiştirmek yerine sıfırdan soyularak tekrardan boyatmak daha mantıklı bence... Fakat boya tutmama ihtimali var. Sırf bu yüzden gri rengi sevmeme rağmen aracımın gri renkli olmasını istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tamponu değiştirmek yerine sıfırdan soyularak tekrardan boyatmak daha mantıklı bence... Fakat boya tutmama ihtimali var. Sırf bu yüzden gri rengi sevmeme rağmen aracımın gri renkli olmasını istemiyorum.

Şuan acelesi yok zaten abi zaten arkada kalıyor anca bagaja bişey koyarken canım sıkılıyor.Ben birazda fikir almak amacıyla açtım konuyu bakacaz artık çözümüne

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon boyanınca aracın orjinalliğimi bozuluyormuş? Ne günlere kaldık. Tampon değiştirecek bir durum yok tampon güzelce yeniden boyanacak başka bir şeye ihtiyacın yok. Boya kodun 29Y sen gene aracındaki boya kodu yazan etikete baktır. Sağ ön kapıyı aç etikette yazması lazım.

teşekkürler oğuzhan abi bilgilerin için. Ne yazık ki boyalı tampon olunca orjinalliği bozulup ölü fiyata çekiyorlar direk  :kafa: Abi boyatmak banada mantıklı geldi de aynı şekil dokunurlarsa arkadan yine böyle olur mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamponu boyat bence değiştirmelik bişey yok gibi

Banada öyle geliyor abi teşekkürler yorumun için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hem ön hemde arka tamponu boyattım sıfır gibi duruyor...boyatmadan önce fotolarını cekersenn bi sıkıntı olmaz bencee...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon kaportadan sayılmaz ki orijinalliği bozulsun. Araç alırken tampon boyası soran olursa bilki niyeti almak falan değildir.Ben Sırf yeni görünsün diye ufak çizikler olan tamponları boyattım geçen yıl. İyi de yaptım. Seneye belki yine boyatırım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı sorun bende de var boyatmaya karar verdim..

arka tampon boyanacak araca pasta cila +boya koruma yapılacak.. maliyet 300 tl

ustaya ton farkı olurmu diye sordum..

biri plastik üzerine boya diğerği metal üzerine mutlaka fark olur ama çok az belli bile olmaz dedi...ayrıca araca pasta cilada yapılacağı için  sıkma canını dedi..

benim merak ettiğim tamponu söküp mü  boyatmak daha iyi üzerindeyken mi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben hem ön hemde arka tamponu boyattım sıfır gibi duruyor...boyatmadan önce fotolarını cekersenn bi sıkıntı olmaz bencee...

Ali abi bencede iyi durur gerçi benimki arkada var sadece şuan acelesi yokta bagaja bişey koyunca içim gidiyor  :)

Tampon kaportadan sayılmaz ki orijinalliği bozulsun. Araç alırken tampon boyası soran olursa bilki niyeti almak falan değildir.Ben Sırf yeni görünsün diye ufak çizikler olan tamponları boyattım geçen yıl. İyi de yaptım. Seneye belki yine boyatırım.

Salih abi şuan için arabayı satmayı düşünmüyorum maddi bir sıkıntı olmadıkça.Bundan sonra ancak sıfırını almayı düşünüyorum da dediğin gibi o niyetli insanlar var ne yazık ki :kafa:

aynı sorun bende de var boyatmaya karar verdim..

arka tampon boyanacak araca pasta cila +boya koruma yapılacak.. maliyet 300 tl

ustaya ton farkı olurmu diye sordum..

biri plastik üzerine boya diğerği metal üzerine mutlaka fark olur ama çok az belli bile olmaz dedi...ayrıca araca pasta cilada yapılacağı için  sıkma canını dedi..

benim merak ettiğim tamponu söküp mü  boyatmak daha iyi üzerindeyken mi..

Kemal abi ben sahibindende çıkma tampon buldum 300 tl istiyorda boyatması falan astarından pahalıya gelecek gibi.Boya fiyatları uygun mu hiç bilmiyorum ama muhtemelen boyatcam bende

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi tekrar baktım da baya kısa ve öz olmuş :D Söküp boyatmak tabiki en güzeli tampon üzerinde boyanmaz. Aralara boya girmez daha sonra vernik kalkar aracın boya olmaması gereken yerler boya olur vs.

aslında haklısın söküp takarken sıkıntı çıkar diye düşünüyordum ama ustaya söküp boyayalım diyeceğim..kenarda köşede ilerde sorun olmasın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ali abi bencede iyi durur gerçi benimki arkada var sadece şuan acelesi yokta bagaja bişey koyunca içim gidiyor  :)

Salih abi şuan için arabayı satmayı düşünmüyorum maddi bir sıkıntı olmadıkça.Bundan sonra ancak sıfırını almayı düşünüyorum da dediğin gibi o niyetli insanlar var ne yazık ki :kafa:

Kemal abi ben sahibindende çıkma tampon buldum 300 tl istiyorda boyatması falan astarından pahalıya gelecek gibi.Boya fiyatları uygun mu hiç bilmiyorum ama muhtemelen boyatcam bende

benim de ilk defa yaptırdığım bir işlem..

açıkçası  300 tl ye pasta cila + boya koruma (tüm araca) bide tampon boyama uygun gibi duruyor.. daha önceden benzer işlem yaptıranların fikirlerini de öğrenmek gerek..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aslında haklısın söküp takarken sıkıntı çıkar diye düşünüyordum ama ustaya söküp boyayalım diyeceğim..kenarda köşede ilerde sorun olmasın

en temizi abi zaten kendin boyarsan usta kadar güzel iş çıkmayabilir görüşündeyim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim de ilk defa yaptırdığım bir işlem..

açıkçası  300 tl ye pasta cila + boya koruma (tüm araca) bide tampon boyama uygun gibi duruyor.. daha önceden benzer işlem yaptıranların fikirlerini de öğrenmek gerek..

Abi aslında bu zeibarta götürsek daha uygun ve daha iyi olmaz mı? malum her ustaya götürülmez araç  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...