Jump to content

Gaz Yememe Çok Acil Yardım

yigoo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selamlar;

bundan yaklaşık bir ay önce adapazarından gelirken gaz bitti bende yaklaşık 1 kilometre kadar arabayı yarım debriyaj yaparak vurdura vurdura benzinliğe kadar götürdüm gaz ve benzin takviyesinden sonra izmire vardım yolda hiç bir sorun olmadı lakin bir hafta sonrasına arabaya bindigimde gaz yememe gibi bir sorunla karsılastım 1. viteste devir yukselıyor ama arac hızlanmıyor en basıt bı rampada bıle 80-90 la gırdıgım halde 40 a kadar dusuyor hızım bırde benzınde deneyeyım dedım gecenlerde cunku aklıma gelen ılk sorun debrıyaj sıyırıyor olabılırdı ama benzınde araba şaha kalktı lakın lpg ye alınca aynı sorun devam edıyor sızce neden olabılır bu konuda yardımlarınızı cok acıl beklıyorum hayırlısı olursa cuma gunu orduya gıdecegım nısanım varda sorunu az cok bulup gıdermek ıstıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk defa böyle bir sorunla karşılaşıyorum ve aklıma hiç bir şey gelmiyor...

8:)

Araç benzinde şaha kalkmasa hemen baskı balatayı bitirmişsin diyecektim ama benzinde sorun yoksa lpgde böyle bir soruna kaynak ne olabilir ??

Mantık yürüterek bir şeyler yazayım ama kafanı karıştırmış olmayayım.

lpg tankını full doldur, basıncının tam olduğundan emin ol, lpg ayarlarını kontrol ettir, lpg sisteminde gaz kaçağının olmadığından emin ol...

Bir de; aracının el frenini çek ve birinci vites ile kalkmaya çalış, aracın lastikleri sürüyerek kalkıyorsa sorun yok, ama aracın kalkmadan bağırmaya başlıyorsa baskı balatada sorun var demektir.

Geçmiş olsun, kolaylıklar... Neticeden bilgi verirsen memnun olurum...

Ayrıca; forum olarak ege buluşması var, konu başlığını bi incelemeni ve katılmanı tavsiye ederim.

http://www.mazdaclubtr.com/30639/ege-bolgesi-toplantisi/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence benzinde şaha kalkması bişey ifade etmez , benzinde araç daha fazla tork oluşturduğu için kaçırma  az hissedilir ama lpg de eksilen tork debriyajın kaçırmasını daha belirginleştirir, zaten devir yükseliyorda araç hızlanmıyosa manuel viteslerdeki sorun kesindir baskı balata problemi. geçmiş olsun.  :( :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence benzinde şaha kalkması bişey ifade etmez , benzinde araç daha fazla tork oluşturduğu için kaçırma  az hissedilir ama lpg de eksilen tork debriyajın kaçırmasını daha belirginleştirir, zaten devir yükseliyorda araç hızlanmıyosa manuel viteslerdeki sorun kesindir baskı balata problemi. geçmiş olsun.  :( :(

Büyük ihtimal ama ben iyimser yaklaşmak istedim önce...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bakalım abiler çarşamba 6. sanayiye bi gideceğim umarım can sıkıcı bir durum yoktur onerılerınız ıcın tesekkur ederım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
 Paylaş

• Yeni Oluştur...