flaping

Aracınız Hızlandıkça Müzik Sesi Artıyor mu?

Bu konuda 23 ileti var

2010 model altında varmı bilmiyorum ama yeni kasa mazda 3 kitapçığında araç hızlandıkça sesin artmasını yavaşladıkça da sesin azalmasını ayarlaya bilirsiniz diyor. kitapçıktaki ayarı yapıyorum ama malesef ne azalan ne artan bir ses yok.

konu hakkında bilgisi olan, paylaşırsa sevinirim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu mazda 3 lerde bir kronik sorun mu var. çok şikayet geliyor. mazdanın eski arabaları çok iyi gerçekten.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu mazda 3 lerde bir kronik sorun mu var. çok şikayet geliyor. mazdanın eski arabaları çok iyi gerçekten.

Söylenmek istenen müziğin sesi olması lazım. Hız arttıkça müziğin radyonun seside artıyor. Kendi aracımda böyle bir özelliğin olduğunu bilmiyorum yarın kitapçığı inceliyim barii :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaslar bahsettiginiz olayin adi ALC LEVEL. Bir cok arabada var bizim pederin 2000 model megane aracinda bile vardi mesela.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alc level ayarlarında 6'da olursa bariz bir şekilde, hızlandıkça sesin de arttığını hissediyorsunuz. 6'dan aşağı düşünce çok fazla hissedilmiyor. benim aracımda sorunsuz çalışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hıza göre motor ve yol sesi artıp yada azalıyor. Buna istinaden müziğin seside yükselip alçalıyor.

Müzik sisteminin tam ortasındaki ses ayar düğmesinin hizasında bulunan mavi ışık var. Sese ve hıza bağlı olarak o ışıkta hareket var mı ? (yanıp/sönme/tireme). Öyle bir özellikte okumuştum bir yerlerde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alc level 6da iken artip azalabiliyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim teypde o ozellik yok ama bende var :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim teypde o ozellik yok ama bende var :)

:D

Sen yazınca bende bir kontrol edeyim dedim... Evet bende de varmış bu özellik...

Şaka bir yana böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum ve çok hoş özellik.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hıza göre motor ve yol sesi artıp yada azalıyor. Buna istinaden müziğin seside yükselip alçalıyor.

Müzik sisteminin tam ortasındaki ses ayar düğmesinin hizasında bulunan mavi ışık var. Sese ve hıza bağlı olarak o ışıkta hareket var mı ? (yanıp/sönme/tireme). Öyle bir özellikte okumuştum bir yerlerde.

yok, öyle bişeye hiç rastlamadım. sadece düğmelerle oynarken yanıp sönüyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Güzel özellik ama bazen ayar kacabiliyor. 100 den sonra sesi manuel kısma ihtiyacı duyabiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tam muhabbetin arasında ses ve hız yükselince tadın kacabiliyor :)) çok tehlikeli bir özellik...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ALC level 6'dan itibaren bariz bir şekilde artışı duyabilirsiniz.Artışı hissetmezsenizde yavaşladığınızda artmış olduğunu hissedersiniz :D Volume ile birlikte bas dengesini de değiştirdiği için yol sesi ve rüzgar sesine bağlı olarak müziğin boğulmasını engelliyor hoş bir özellik.Necvox taktığımda en çok aradığım özellik oldu kendisi.Hala daha cihazın içinde var mı yok mu arıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Necvox cihazımı araştırdım fakat tam bulamadım.Orjinalde ALC kullanıyordum iyiydi fakat necvoxta var mı yada kullanabilirmiyim acaba? var mı bilgisi olan ?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hep ALC 6 da mı oluyor ALC 7 ne işe yarıyor peki ?

Hepsinde oluyor Barış. Onlar kademesi.  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

alc level benim aracımda da sıkıntısız çalışıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bose sistemde audiopilot .hız değilde kabin gürültüsüne göre ses azalıp-çoğalıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.