Jump to content

Zorunlu Trafik Sigortası...

Selman
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Zorunlu trafik sigortasının yenilenmesinin unutulup, aradan 6 ay kadar süre geçmesi durumunda ne olduğunun net bir cevabını bilen var mı? Ben arattım gugılda cevap bulamadım....

Merak edenler için, bunu başaran kendi babam.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zorunlu trafik sigortasının yenilenmesinin unutulup, aradan 6 ay kadar süre geçmesi durumunda ne olduğunun net bir cevabını bilen var mı? Ben arattım gugılda cevap bulamadım....

Abi bunun cezası yeni uygulamaile aylık %10 dur 1 günde geçse cezalı yaptırırsın.

abi birde babanızın suçu yok bence suçlu sigorta acantesi onların takip edip bilgi vermesi gerekiyor.örneğin benim sigortalarım bitince yenisi yapılır bana poliçe gelir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bunun cezası yeni uygulamaile aylık %10 dur 1 günde geçse cezalı yaptırırsın.

abi birde babanızın suçu yok bence suçlu sigorta acantesi onların takip edip bilgi vermesi gerekiyor.örneğin benim sigortalarım bitince yenisi yapılır bana poliçe gelir.

İşte problem oradan kaynaklanıyor zaten, pederin arabanın vize ve sigorta işleri yaz aylarında Çeşme'de yapılıyor, adam kimbilir hangi telefonu aradı da cevap bulamadı, ben de anlıyamadım bu işi ama kesin olan şey, ihale bende kaldı.... :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhabalar Selmancığım,

Konu hakkında istemeden bilgi sahibi olmuş durumdayım maalesef!..

Internet'ten ara ara MTV Sorgulama sayfasına girip MTV durumumuz ne diye bakıyordum.

2006 yılının sonlarına kadar da herhangi bir anormallik yoktu ve MTV ödemlerini zamanında yapmıştım ve sorgu sitesinde de öyleydi.

İki-üç gün önce 2007'nin ödemesinin ne kadar olacağını öğrenmek için aynı siteye girdiğimde 2006 yılının 1. taksidinin ödenmediğini ve de ceza tahakkuk ettirildiğini görünce şok oldum!..

Oysa zaten 2006'nın ilk taksidini aracı 6. ayda alırken ödenmiş ve de işlemleri Mazda Merser yapmıştı.

Garip olan 2006 yılının sonuna kadar ödendi görünen MTV 1. taksidi her ne hikmetse 2007'de "ödenmemiş" oluyor ve anapara olan 243,50 TL'ye bir de 39,77 TL ceza uygulanıp toplam 283,77 TL ödemem gerektiği görünüyor olması son aşamada!.

Birazdan Merser'i arayıp bilgi almaya çalışacağım. Sonuç alamazsam elimdeki makbuz-belge vesaireyle Vergi Dairesinin yolunu tutacağım.

Bu durumda sizin ödemeniz sanırım toplamda 283,77 TL olacak.

Not: Sorgulama sayfasının bir yerinde ödenmiş, bir yerinde ödenmemiş görünüyor. JPEG olarak eklemeye çalışacağım.

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sedat abi, senin konumunda hiç vergi dairelerine falan gidip uğraşmanı önermem, elinde makbuz var, nasılsa düzelir o iş, bırak Merser uğraşsın uğraşmak gerekiyorsa, bence...

Ben de 18.12 çıkışlı kendi aracım için baktım, kayıtlarımızda böyle bir araç yok diyor... ;D İyi bari vergi vs. işlerden yırtmış görünüyorum, şimdilik.... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Merserden aldım.2006 ilk yarısın merser ödemesi gerekiyordu bendede ödenmedi görünüyor.Aynı sayfada bide tasilatlar diye bölüm var orda ödendi gibi görünüyor.Kafam karıştı.Furkana defalarca sormuştum önceden ödendi demişti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende Merserden aldım.2006 ilk yarısın merser ödemesi gerekiyordu bendede ödenmedi görünüyor.Aynı sayfada bide tasilatlar diye bölüm var orda ödendi gibi görünüyor.Kafam karıştı.Furkana defalarca sormuştum önceden ödendi demişti

Sedat abi, senin konumunda hiç vergi dairelerine falan gidip uğraşmanı önermem, elinde makbuz var, nasılsa düzelir o iş, bırak Merser uğraşsın uğraşmak gerekiyorsa, bence...

Ben de 18.12 çıkışlı kendi aracım için baktım, kayıtlarımızda böyle bir araç yok diyor... ;D İyi bari vergi vs. işlerden yırtmış görünüyorum, şimdilik.... :)

Şu anda arabanın dosyasını bulamadım, bulunca eğer dosyada MTV makbuzu varsa sorun yok Selman'ın dediği gibi.

Yok, eğer MTV makbuzu yok ise o zaman telefonla Merser'e durumu iletip, çözzmelerini isterim.

Aynı kafa karışıklığı bende de var Muratçığım, hatta ben makbuzları JPEG formatında foruma da ekledim.

Bakalım, bir biçimde çözeceğiz artık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makbuz dosyanın içinde olmayabilir, çünkü trafiğe çıkmak için zorunlu değil, sonradan ödeniyor mtv...Bana makbuzu 15 gün sonra uğradığımda, sorunca verdiler, sizin makbuz da sormadıysanız, orada duruyor olabilir hala....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makbuz dosyanın içinde olmayabilir, çünkü trafiğe çıkmak için zorunlu değil, sonradan ödeniyor mtv...Bana makbuzu 15 gün sonra uğradığımda, sorunca verdiler, sizin makbuz da sormadıysanız, orada duruyor olabilir hala....

Anladım, sağol Selmancığım...

Artık yarına hallederim...

Bu arada Vergi dairesiyle eşzamanlı çalışan bankalar arasında İş, Yapı Kredi, HSBC'nin olup olmadığı konusunda bilgin var mı?

Entegrasyonu tamamlanmış bir bankadan MTV yatırılırsa ya da Internet üzerinden ödenirse anında Maliyenin kayıtlarında görünüyor...

Geçen yıl bizim çalıştığımız yukarıdaki üç banka da bu sisteme angaje olamamıştı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Buna doğru bir cevap veremem sanıyorum, Vakıfbank'ın olduğunu biliyorum yalnızca, ben de bu tür bütün ödemeleri oradan yaptığım için sorunla karşılaşmıyorum... İş olmalı mutlaka, internet sitelerinden kontrol etmek lazım....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merak edenler olabilir, %20 hasarsızlık indirimi gitti, üstüne de %40 zamlı olarak, 211 lira ödedim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı Merser'den alırken Merser'in ödemesi gereken MTV'ni Merser ödemiş.

Selman'ın dediği gibi makbuz onlardaymış, ön panjur değişimine gittiğimde alacağım.

Muratçığım, istersen sen de Merser'i telefonla arayıp sor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merak edenler olabilir, %20 hasarsızlık indirimi gitti, üstüne de %40 zamlı olarak, 211 lira ödedim...

Sağlık olsun...

Her daim çocuklar bozup babalar düzeltecek değil, arada babalar da bozsun, karıştırsın işleri değil mi? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabayı Merser'den alırken Merser'in ödemesi gereken MTV'ni Merser ödemiş.

Selman'ın dediği gibi makbuz onlardaymış, ön panjur değişimine gittiğimde alacağım.

Muratçığım, istersen sen de Merser'i telefonla arayıp sor.

Daha önce sordum.Yatırıyoruz hep dediler.İnternetten bakınca borç var görünüyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha önce sordum.Yatırıyoruz hep dediler.İnternetten bakınca borç var görünüyor

Bende de öyle görünüyor. Ama sen onlardan gidip makbuzunu alırsan sorun kalmaz.

Sanırım "e-devlet" dedikleri sistemi beceremediklerinden internetten öyle görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...