Jump to content

Piyasa niye bu kadar farklı ?

domestos

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlanları incelerken gözüme çarptığı için bu konuyu açma gereği hissettim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-acil-satilik-mazda-3-121060649/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-sahibinden-mazda-3-121073625/detay

Aynı model ve hemen hemen aynı kilometrelerde (oynama yoksa tabi) olan iki araç için 5 bin liraya kadar fiyat farkının oluşması garip değil mi?

:krrsz:

İlk ilandaki araçta değişen vardır diyor ama bu işlem fiyat farkını 5 bin lira kadar arttırır mı?

Enteresan geliyor bana.

8:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o fiyat farkını bende anlayamadım.neden bu kadar bariz farklar oluyor.ama bu sadece mazdada değil bütün markalarda var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest serhat1299

yorum yapmak zor ama ,kaza durumundan olsa gerek .mesela kaza normalde 1000 tl ise sigorta servis bunu 5000 kadar çıkarır kayıtlardada gözükürse alıcıyı ikna etmek de zor olur.

birbaşka meselede keyfi ilan verenler var.mutlaka aracı ustaya ve tanıdık sigortaqcıya sormak gerekiyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Alıcı geldiğinde satıcının istediği fiyatı vermediği için o kadar yüksek tutuyorlar ve birden satıcı düşürüyo fiyatı ki aracını satabilsin :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hakikaten satıcılar şaşırmış. Abime araba arıyoruz; Lancer ya da Mazda 3...

32 Bin lira yazan Lancer sahibi daha telefonda 29.500' e bırakırım, gelin anlaşırız diyor. 36 Bin Lira yazan Mazda 3 sahibi yine daha telefonda uzak yerden geliyorsunuz, 32 bin liraya veririm beğenirseniz diyor.

32 Bin lira yerine 30 bin yazsa ya da beriki 36 bin yerine 32 bin lira yazsa belki hemen satılacak. Sürü psikolojisi midir yoksa benim arabam daha fazla eder hayali midir bilemedim şimdi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32.000 TLye 2005 Mazda 3 olmaz saçmalamış.. Buna serbest piyasa bile diyemiyorum.. İşte 2010 model Mazda 3 İmpressive benzinli Otomatiğe 42.000 tl ilan verenin zihniyeti aynı.. Bu memlekette enayi bitmez biri denk gelir...

Bence araç sahipleri kendi araçlarını ancak dürüst bir şekilde diğer araçlarla kıyas yaptıkları zaman doğru fiyatı bulabilirler.. böylece kimse mağdur olmaz..

İlan vermek ücretsiz olduğu sürece gerçek alıcı ve satıcı belli olmaz.. Herkes canının istediğini yazar 2005 model Mazda 3 Dynamic At ye 32.000 tl yazan arkadaşım gibi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

32.000 TLye 2005 Mazda 3 olmaz saçmalamış.. Buna serbest piyasa bile diyemiyorum.. İşte 2010 model Mazda 3 İmpressive benzinli Otomatiğe 42.000 tl ilan verenin zihniyeti aynı.. Bu memlekette enayi bitmez biri denk gelir...

Bence araç sahipleri kendi araçlarını ancak dürüst bir şekilde diğer araçlarla kıyas yaptıkları zaman doğru fiyatı bulabilirler.. böylece kimse mağdur olmaz..

İlan vermek ücretsiz olduğu sürece gerçek alıcı ve satıcı belli olmaz.. Herkes canının istediğini yazar 2005 model Mazda 3 Dynamic At ye 32.000 tl yazan arkadaşım gibi...

ağzınıza sağlık...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...