kepelet

80 km/h Sonrası Ses Geliyor

Herkese merhaba... 3 gün once kıslık lastikleri cıkarttırıp yazlıkları taktırdım. Rot-balans esnasında normalde en fazla 5-10 gram takılırken bu sefer 50-60 gr ağırlıklar takılması daha doğrusu bilgisayarda oyle cıkması dikkatimi çekti. Ama sorun bundan mı emin değilim. Benim sorunum şu: 75-80 km/h hızdan sonra arabanın ön tarafından tıkırtı gibi sabit frekansta sürekli ses geliyor. direksiyonda titreme yok. işin garibi yazlıkları taktırdığım gün başladı...

kimisi lastikler uzun süre rafta kaldı ondan dedi, kimi lastikler değisirken balataları oynatmışlar dedi... bilgi ve tecrübesi olan yardımcı olursa sevinirim... Araba su an 42000 de

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok mu  bir fikri olan?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İnşallah... arabamda ariza-ses olduğında çok canım sıkılıyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ses 80 km civarinda  çıkıyor diyosunuz , zaten sorunun cevabı içinde, başka bir sebepten olsa örneğin balata, davlumbaz, büjon v.s. sadece 80 km de değil her zaman, araç hareket eder etmezde çıkacaktır, vede eklenen ağırlıkların fazlalığı bunu gösteriyor ,kesinlikle balans problemi diyorum oğuzhan ın dediği gibi biraz kullanının lastikler bir araca otursun sonra tekrar söküp balas yaptırın söktüğünüzdede bileziklerin tam yerinde olduğundan vede büjonların doğru montesinden emin olun. geçmiş olsun. Bişey daha aklıma geldi çör çöp , dal, agaç parçası falanda girmiş olabilir ön düzene hızlanınca rüzgarın etkisiyle sürtme yapabilir. Yani iyice bir bakmak gerek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.