Jump to content

Mazda Ismini Kullanmak

yemre
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar merhaba..

Sizlere danismak istedigim bir konu var..bir kitap yaziyorum suan..uygun sartlar olusursa eger yeteri sayida baski yaptirip raflara koymayi da dusundugum icin sizlerden de gelebilecek fikirlere ihtiyac duyuyorum..

Oncelikle sormak istedigim konu su; mazda markasini kullanmak bir telif hakki yasasi gerektirir mi? Bir polisye roman olsuturyorum ve hepimizin izledigi "mazda ruhu" konusunu islemek istiyorum bir bolumde..bunun icin mazda ile gorustum ancak donus yapilmadi. Isim hakki icin yazili bir izin talebinde bulunmam gerekir mi? (Markanin olumsuz reklamina sebep olacak bir yazi bulunmayacaktir)

Sizlerden bir diger ricam ise; hepimiz mazda kullaniciyiz ve aracimizi kendi kelimelrimiz ile cok farkli sekilde tanimlariz..

Neden mazdayi tercih ettik?

Ilginiz icin simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun, umarım istediğin şekilde neticelere ulaşırsın.

Tam olarak emin olmamakla birlikte telif hakkı isteyeceklerini sanmıyorum neticede Mazda'nın bi şekilde reklamı yapılacak... Ama sen yine de; geri dönüş aldıktan sonra bu işe başla derim...

Mazda ile tanışmam ise; gençlik yıllarımda gördüğüm ilk HB 323'e duyduğum saygı ve aşk ile başladı... Ama uzun yıllar Mazda gönlümde olmasına rağmen sahibi olabilmek ancak geçen yıla nasip oldu.

Aracımı tercih sebebim ise fiyatının uygunluğu, aracın temizliği ve görsel olarak hoşuma gitmesidir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkurler

Mazda yetkilileri ile telefon irtibatni bir turlu saglikli sekilde saglamayadim.. Gerekirse bir dilekce ile basvuru talep yada rica bulunmayi dusunuyorum..

Evet br sekilde mazdanin reklami olacak dedigim gibi olumsuz bir cumle icermeyecek..

Mazda yi tercih etme sebepleriniz eger biraz acabilirseniz daha guzel olacagina inaniyorum.nasil soyleyeyim..biraz daha duygusal..ilk oyuncak arabimiza sahip oldugumuz zaman ki o duygu? Ilk ask?

( Simdi diyebilirsiniz bunu biz yaparsak sen ne is yapacksin diye; sizden gelmesini umdugum fikirleri kendi dusuncelerim ile birlestirip tekrar analiz ederek kitabimda ilsmeyi amacliyorum)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tesekkurler

Mazda yetkilileri ile telefon irtibatni bir turlu saglikli sekilde saglamayadim.. Gerekirse bir dilekce ile basvuru talep yada rica bulunmayi dusunuyorum..

Evet br sekilde mazdanin reklami olacak dedigim gibi olumsuz bir cumle icermeyecek..

Mazda yi tercih etme sebepleriniz eger biraz acabilirseniz daha guzel olacagina inaniyorum.nasil soyleyeyim..biraz daha duygusal..ilk oyuncak arabimiza sahip oldugumuz zaman ki o duygu? Ilk ask?

( Simdi diyebilirsiniz bunu biz yaparsak sen ne is yapacksin diye; sizden gelmesini umdugum fikirleri kendi dusuncelerim ile birlestirip tekrar analiz ederek kitabimda ilsmeyi amacliyorum)

O zaman üyeler fikirlerine karşılık telif ücreti talep edecektir...

;D

Yağmurdan kaçarken doluya tutulma olayı.

:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle hayırlı olsun, umarım istediğin şekilde neticelere ulaşırsın.

Tam olarak emin olmamakla birlikte telif hakkı isteyeceklerini sanmıyorum neticede Mazda'nın bi şekilde reklamı yapılacak... Ama sen yine de; geri dönüş aldıktan sonra bu işe başla derim...

Mazda ile tanışmam ise; gençlik yıllarımda gördüğüm ilk HB 323'e duyduğum saygı ve aşk ile başladı... Ama uzun yıllar Mazda gönlümde olmasına rağmen sahibi olabilmek ancak geçen yıla nasip oldu.

Aracımı tercih sebebim ise fiyatının uygunluğu, aracın temizliği ve görsel olarak hoşuma gitmesidir.

Kitabın basımı olacaksa kesinlikle izin alman gerekiyor yoksa başın fena ağrır.

bugün geri dönüş aldım. mazda ismini kullanmamda bir sakınca görmediklerini bildirdiler. ayrıca bir de teşekkür mesajı aldım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugün geri dönüş aldım. mazda ismini kullanmamda bir sakınca görmediklerini bildirdiler. ayrıca bir de teşekkür mesajı aldım :)

Bencede mantıklı bir hareket.

Çünkü binlerce fikri eserde özel firma isimleri geçiyor. Yoksa hak payı ödemekten fiyatları on katına çıkardı herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet her isim için teker teker görüşüyorum yetkililer ile ama malesef. mazda nın yanı sıra çok sevdiğim Şebnem Ferah a da yer verdim bir bölümde.

eğer sizler de kendi mazdanızı,aldığınız keyfi size ait cümleler ile tanımlarsanız bilgi zenginliği oluşturabiliriz ve tutkumuz mazda da güzel bir şekilde tarif edilebilir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu şekilde dönüş olacağını tahmin etmiştim.

:)

Allah kolaylıklar versin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Mazda ismide zaten Ahura Mazda dan geliyor. Tabi otomobil markası olarak belirtiyorsan özel isim oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Yunus bey bu arada kızmayın lütfen. Hoş görünüze sığınarak, espri mahiyetinde söyledim.

Kitabınızın bir an önce yayınlanmasını, canı gönülden bekliyorum. Sevgiler, saygılar. :tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Bu kitap konusuyla ilgili bir gelişme var mı? Merak ettim.

8:)

kitabın çalışmasını tamamladım hatta devamına başladım. yayınevleri ile görüşmelerim devam etmekte. belki Mazda Türkiye sponsor olmak ister :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yunus bey bu arada kızmayın lütfen. Hoş görünüze sığınarak, espri mahiyetinde söyledim.

Kitabınızın bir an önce yayınlanmasını, canı gönülden bekliyorum. Sevgiler, saygılar. :tey:

Rica ederim. samimiyetinizden şüphem yok. iyi haberler aldıkça paylaşacağım bundan sonra :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...