Jump to content

Mazda3 Spoiler Jant Yay Filtre Yapmak İstiyorum

ilhankocak91
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaşlar  Antalya' da yaşıyorum. 2010 mazda 3 sedan  sahibiyim.Aracıma açık hava filtresi uygulaması, spoiler, yay, jant gibi değişiklikler yapmak istiyorum.Aracımı modifiye yapan bir mağazaya  götürdüm filtre yapamayacağını söyledi sıcak havayı çeker dedi.Nette aracına uygulayan kişiler gördüm onlar nasıl yapmış bilgisi olan varmı acaba? Ayrıca aracıma pek bişey yapılamayacığını söyledi spoiler önerdi sadece.Antalyada mazda dan anlayan birisi yada biryer var mı bildiğiniz yardımcı olursanız çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 132
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• honuuu

18

• EfeAksoy

14

• ilhankocak91

34

• murat2580

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Gönderilen Fotoğraflar

açık hava filtresi de yapılır gerekirse turbo bile yapılır ;)

filtreyi doğru yere konumlandırmak ile alakalı...filtrenin izolasyonunu doğru yapmak önemli..

yay olarak ta eibach ve vogtland öneririm hatta yay değil direkt coilover al, ki Son İrlandalı satıyor..

Lastik alacağını ifade etmişsin kaç inch lik bir jant almayı planlıyosun ona göre lastik ve ona göre yay söylememizde yardımcı olur..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantın boyutu ne olursa olsun 215 genişliğinde lastikten daha geniş bir lastik almamanı tavsiye ederim arabayı alçaltınca sürtme yapıyor. Coilover satılıktır bilgine

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

al 19inch jantlari, 215 lastik, son irlandalidan coilover (yaydan daha cok dusuruyor) eger gercekten alcaltmak istiyorsan. Yoksa eibach yay (mazda servislerinden alabilirsin). spoiler + marspiye yap derim ben, onlari servislerden alabilirsin galiba ama cok pahaliya gelir, onun yerine bi fiberciye git halletsin.

Simdi adami ovmek gibi olmasin ama araba alcaltma konusunda bu forumdaki lider kisi Son Irlandali. Bildigim kadariyla turkiyedeki tek coiloverlu mazda onda. yani ona bir danis derim.

Bunlar haric, arabaya film taktir, xenon taktir mis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hava akışı elleme,açık hava filtresi çok gereksiz ve araca zarar veren birşey "domestos" un söylediklerinin altına imza atarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

lazım olursa eğer böyle bişey var bende 8) mazda 6'ımda kullanmıştım açık hava filtreisini ama benim hanımda arabayı kullandığı için ve filtrenin homurtusundan şikayetçi olduğu için geri çıkarmak zorunda kalmıştım :-[:-[ :-[

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-otomobil-arazi-araci-acik-hava-filtresi-icin-maf-sensoru-hava-akis-metre-montaj-kit-118112299/detay/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Anladığım kadarıyla hava filtresi yapmasam daha iyi olucak :) Aracıma 17 inc jant düsünüyorum.Yay olarak eibach düşünüyorum.Spoiler da fiberciden yaptırıcam artık.Ama en büyük sıkıntım antalya'da  mazda dan anlayan birini tanımıyorum adama turuncu park lambası takmak istediğimi söyledim tamponun sökülmesi gerektiğini söyledi bide aracın hiç birşeyini bilmiyor güvenemedim açıkcası adamında yapası yok :D  Bende size bi danışayım dedim bileniniz tanıyanınız vardır diye :D  Bu arada teşekkür ederim ilginiz alakanız için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tamponu sökmek mi ? :D ne alakası var yahu park ışığıyla tamponun :D yanlış anlamadıysam; parkları turuncu yapıp amerikan parklar gibi görünmesini istiyorsun; kaputu açıp farların arka kısmından çok rahat kendin bile değiştirebilirsin onları :) adamın gerçekten yapası yokmuş :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Parklara uyan turuncu ampul bulun kendiniz takarsınız ben 15 liraya taktım sıkıntısız 1 yıldır kullanıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Jantın boyutu ne olursa olsun 215 genişliğinde lastikten daha geniş bir lastik almamanı tavsiye ederim arabayı alçaltınca sürtme yapıyor. Coilover satılıktır bilgine

Kesinlikle doğru.

225 liklerim var ve 215 likler daha sağlıklı..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün çıktım yola gittim sanayiye nerde kim var ne yapıyo  bakim bi dedim.Uzun uğraşlarım sonucu sağlıklı bi yer buldum.Ve park lambasını değiştirdim çok hoş oldu kesinlikle tavsiye ederim ve çok basit bi işlemmiş :) Sonra bi eksoz ucu aldım onu taktım arabanın şekli bi anda değişti cidden gerekiyomuş gibime geldi.Kısmet olursa 200 tl ye de boyalı spoilerı da sipariş edeceğim haftaya.Fakat emin olamadığım bi iki şey var.Birincisi sinyalleri amerikan park modülü yapmalımıyım emin olamıyorum kesilip biçilcek kablo varmış satarken fln sorun yaşarmıyım ya da kullanırken emin olamadım.Bide xenon takmayı düşünüyorum  photon du sanırsam markası bi yer  180 dedi bi yer 350  aynı marka 350 tl diyen daha güvenilir bi yer gibime geldi ama emin olamadım sizce fark eder mi uygulama yaparken?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

bi mağaza istanbula sipariş veriyo 3 gün içinde gelir dedi marşpiyeri de sormak lazım

marşpiyel için bilgilendirmeleri burda paylaşırsanız çok sevinirim.Bende düşünüyorum marşpiyel beklemedeyim şu an..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

marşpiyel için bilgilendirmeleri burda paylaşırsanız çok sevinirim.Bende düşünüyorum marşpiyel beklemedeyim şu an..

aynı durum benim için de geçerli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yay takmadan 18lik jant ile nasıl görünür bu araç ? Olmaz dimi,tank gibi mi olur nasıl olur acabalar :D

yani o araci bilemem tabi hepsi farkli ama yaysiz 18" jantla bayaa bir bosluk kaliyor.

once ve sonra. yayin farki gozle gorulur

IMG_2310_zps1e910d34.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...