Jump to content

Yol Bilgisayarı Yol Oldu

hezar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese selam.Forumda konuyu aradım ama bulamadım.Geçenlerde arabamı çalıştırdığımda yol bilgisayarımın çalışmadığını gördüm.Onun dışında bütün ışıklar yanıyor.Aynı durumu yaşayan var mı?Ya da çözüm konusunda yönlendirebilecek...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese selam.Forumda konuyu aradım ama bulamadım.Geçenlerde arabamı çalıştırdığımda yol bilgisayarımın çalışmadığını gördüm.Onun dışında bütün ışıklar yanıyor.Aynı durumu yaşayan var mı?Ya da çözüm konusunda yönlendirebilecek...

yol bilgisayarının fotoğrafını çekip koyabilir misiniz ? o zaman daha rahat yardımcı olabiliriz
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ekran hep bu vaziyette

o zaman ne radyo ayarı ne yol bilgisayarı ne de klima ayarı gözüküyor. Yazılımsal olduğunu düşünmüyorum çünkü ekranın hiçbir fonksiyonu çalışmıyor anladığım kadarıyla. :(  Tabi benimki sadece varsayım ama bence problem ekranın mekanik kısmında yani kendisinde. yetkili servistekiler çözer diye düşünüyorum
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Radyo,cd,fan gibi fonksiyonların hesini istediğim gibi kullanabiliyorum.

fotoğrafta ekranda birşey gözükmüyordu.. cd çalar çalışıyorsa ekranda hiçbirşey yoksa bence sorun %100 ekrandadır..  Bu tip tek renkli ekranlar kolay kolay bozulmaz bence küçük bir sıkıntısı vardır umarım kolayca düzelir.  :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende ekranı dubledın sistem takarken bozdum benimki 2004 modeldi bilgiler teyp üzerinden gittiğinden gurcalamak zorunda kaldık ve bozduk ama ekranla pek işim olmuyor yakıt durumunu görüp moralim bozulmuyor artık :) klima işinide hep auto da çalıştırdığım için onda da sorun yok anlayacağınız benim için pekte önemli bişey değildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Hava çıkışları kolaylıkla sökülüyor.Onları söküp yol bilgisayarının arkasına ulaşabileceğinizi düşünüyorum.Teyp falan bu şekilde sökülüyor.Aracım yeni kasa olduğu için kesin bişey söyleyemiyorum arkadaşlar yardımcı olacaktır illaki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size youtube'dan bir video linki vereceğim aşağıda. Normalde usb ve aux çıkışı takmak için yapılmış bir anlatım ama işinize yarayacak şekilde detaylıca göstermişler nasıl söküleğini. temel olarak öndeki parlak çıtayı ve arkasından 4 tane vida sökmeniz gerekiyor. Anlayamadığınız yer olursa yardımcı olurum. Önemli olan, bu parlak çıtayı sökerken tırnakları kırmamanız veya çıtayı çatlatmamanız. Bundan sonrası kolay geliyor zaten. Bu şekilde teybi çıkarttıktan sonra arkasındaki soket bağlantılarını ya da varsa kopuk kabloları kontrol edebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size youtube'dan bir video linki vereceğim aşağıda. Normalde usb ve aux çıkışı takmak için yapılmış bir anlatım ama işinize yarayacak şekilde detaylıca göstermişler nasıl söküleğini. temel olarak öndeki parlak çıtayı ve arkasından 4 tane vida sökmeniz gerekiyor. Anlayamadığınız yer olursa yardımcı olurum. Önemli olan, bu parlak çıtayı sökerken tırnakları kırmamanız veya çıtayı çatlatmamanız. Bundan sonrası kolay geliyor zaten. Bu şekilde teybi çıkarttıktan sonra arkasındaki soket bağlantılarını ya da varsa kopuk kabloları kontrol edebilirsiniz.

Teşekkür ederim video çok işe yaradı.Bu sayede konsolu tamamen söktüm ve soketlerini biraz kurcalayınca oldu.Servis hiç açmadan İstanbul'a tamire gitmesi gerektiğini söylemişti.Tekrar tekrar teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkür ederim video çok işe yaradı.Bu sayede konsolu tamamen söktüm ve soketlerini biraz kurcalayınca oldu.Servis hiç açmadan İstanbul'a tamire gitmesi gerektiğini söylemişti.Tekrar tekrar teşekkürler...

O kadar güzel anlatım ve çekim yapılmışki, işe yarayacağını tahmin etmiştim... Geçmiş olsun, video için bir kez daha teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...