Jump to content

Çizik İçin Boya Onarım Atölyesi Tavsiyesi?

Belash
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sakınılan göze çöp batarmış dedikleri doğru herhalde.

2 gün içerisinde;

- Aracımın arka sol lastik üstüne biri çarpıp göçertmiş. Boyada hasar yok ama kuru çekiçle düzeltilmesi lazım.

-Otopark görevlisi çocuk aracı parkederken ön sol kısmı duvara sürtmüş; farın altı, sis farının köşesi, tamponun köşesi çizilmiş. Tamponda derin bir çizik var.

-Bugün çok yavaş trafikte giderken bisikletli bir çocuk dengesini kaybedip bisikletiyle arabaya sürttü. Bisikletin gidonu sağ çamurluğa derin 2 iz bıraktı. Şükür ki çocuğa bir şey olmadı, çarpma sesini duyunca resmen ödüm koptu çocuğa çarptım diye.

Bunları serviste yaptıracağım ama iz kalacağını söylediler. Araçta sedefli kırmızı ve doğru metalik boya ile ayar tutabileceğini bende sanmıyorum. Daha profesyonel uygulama yapan var mıdır acaba? Yakın bir zamanda Diyarbakır - İzmir - Ankara yapacağım ve oralarda bildiğiniz bir yer olursa pekala 1-2 haftaya kadar da yaptırmayabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çizilen yerler rötuş ile iyice doldurularak 2000-3000 numara zımpara ile sulu olarak zımparalanıp yüzey düzlenir ardıdan pasta cila mükemmel sonuç alabilirsiniz. Aşağıda örnek bir uygulama var

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=153965

Süper bir yöntem... Göçüksüz boya hasarları için uygulanabilir. Ancak; rötüş boyasını tuturmak gerekir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çizilen yerler rötuş ile iyice doldurularak 2000-3000 numara zımpara ile sulu olarak zımparalanıp yüzey düzlenir ardıdan pasta cila mükemmel sonuç alabilirsiniz. Aşağıda örnek bir uygulama var

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=153965

Oğuz rütuş ile boya doldurulmuş ama zımparalanmamış. Pasta cila da yapılmamış haliyle çok sırıtıyor. Zamanla yıkana yıkana kendiliğinden düzelir dediler, zımpara yaparsak boyası incelir, tavsiye etmiyoruz dediler.

Bakalım; İzmir' e gittiğimde Muğla'ya Okan bey'in yanına götürmeyi düşünüyorum. Bir Mazda'cı olarak yardımcı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler herkese.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuz rütuş ile boya doldurulmuş ama zımparalanmamış. Pasta cila da yapılmamış haliyle çok sırıtıyor. Zamanla yıkana yıkana kendiliğinden düzelir dediler, zımpara yaparsak boyası incelir, tavsiye etmiyoruz dediler.

Bakalım; İzmir' e gittiğimde Muğla'ya Okan bey'in yanına götürmeyi düşünüyorum. Bir Mazda'cı olarak yardımcı olur diye düşünüyorum.

Teşekkürler herkese.

Yıkana yıkana düzelirmiymiş :D, bir yaşıma daha girdim.Allahım ne günlere kaldık, esnafa-ustaya bir bakın ettiği lafa! 10 yıl falan beklemeliyiz o zaman. Hocam kısaca biz bu işi yüzümüze gözümüze bulaştırırız demiş adamlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) Valla öyle olmalı galiba. Kimseye güvenemediğim için daha da elletmedim zaten. Şu ana kadar ki bütün araçlarıma bu kadar özen göstermemiştim. Çizildimi komple boyatır geçerdim, ton farkı olurdu takmazdım.

Ama bu araç başka bir şey. Öyle de duygusal bir bağ oluştu. Sırf bu pasta cilası için 1.000 km öteye gidebilirim, o derece...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam benimde başıma geldi 2-3 gün önce geri geri çıkarken adama çarptım biraz hızlı cıktım sanırım bagajımda bi göçük meydana geldi 15 cm civarında iki üç yere sordum nasıl yaptırırım diye sanayide boyaya zarar gelmeden düzeltebilecek bi esnaf buldum 200 lira dedi eskişehir autokingi aradım fotoları attım 400 lira fiyat çıkarttılar :) babamın bi arkadaşının kapartacısına gittim komik bi rakama halletti 30 lira gibi :) boyaya zarar gelmeyen göcükleri çok güzel düzeltiyorlar vakum gibi bişeyle yarım saatte halloldu benim bagaj göçüğü ama bilgim olmadığı için boyaya zarar gelince nasıl düzeltilir bi bilgim yok yanlış yönlendirmek istemem göçüğün resmi aşşağıda :)

http://imageshack.us/a/img809/8788/imag0440r.jpg

http://imageshack.us/a/img832/6438/imag0443po.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...