Jump to content

Yeni Kompakt Crossover Mazda CX-3

simirna
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Eğer haberler doğru ise CX-5 ile yüksekten uçup beklentilerini daha ucuz bir modelle karşılamak isteyenler için yakıt tüketimi oldukça düşük CX-3 ler 2014 ile birlikte piyasaya girecek gibi. 1.6 dizel ve 1.3 turboşarjlı benzinli motorla gönülleri fethedebilir.

Detaylar sanırım yakında yavaş yavaş internet alemine düşer.

2014-Mazda-CX-3-Pic.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eğer haberler doğru ise CX-5 ile yüksekten uçup beklentilerini daha ucuz bir modelle karşılamak isteyenler için yakıt tüketimi oldukça düşük CX-3 ler 2014 ile birlikte piyasaya girecek gibi. 1.6 dizel ve 1.3 turboşarjlı benzinli motorla gönülleri fethedebilir.

2014-Mazda-CX-3-Pic.jpg

o haberler yanlis olsun mumkunse, boyle zorttirik bir kasa gelecekse olu dogsun bu evlat.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu cx 3 ün motorlarını cx 5 e yanlışlıkla takıp Türkiye de satsalar vay beee derler Japon kardeşler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir sene öncenin haberi, Nissan Juke'un başarılı satışından etkilenip, CX-5 ile Mazda2 arası bişeyler düşünüyorlar herhalde.

Neredeyse Mazda3'ün yeni kasası çıkacak ama bahsedilen motorlar hakkında hiçbir haber yok, çalışma var mı onu da bilmiyoruz. Şu anda Skyactiv teknolojisine sahip tek küçük hacimli motor, Japonya'da Mazda2'lerde kullanılan 1.3 Skyactiv-G

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir dergide japonyadan bir mazda mühendisi ile röportaj yapılıyordu mazda6 ile ilgili. Bizim türk elbet soordu. Mazda6'da 1.6 motor olacak mı?  Diye. Mazda mühendisi de 1.5 bir motor geliştirdik. Onu önce mazda3le tanıtacağız sonra diğer modellere uygulayacağız demişti yanlış hatırlamıyorsam. Yani 1.5 motor kesin var ;) ama mazda bence 1.3 turboşarj yerine 1.3 atmosferik motoru tercih edecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lamı Cimi yok arkadaşlar! 1.6 lt altı hem turbo dizel, hem de turbo benzinli motorlar yeni 3 ile birlikte seneye Türkiye'ye giriş yapacak. Ve inanın bu forumdaki 3 kullanıcılarının çoğu aracını değişmek isteyecek. Mazda seneye bambaşka bir marka olacak Türkiye'de. Ne kadar doğru pazarlanır, bilemem. Ama şu garanti ki, Mazda severler için harika modeller geliyor.

Ben Mazda 6'yı Merser'de gördüm. Logonun imajı haricinde (ki benim için önemli değil) Volvo S80 ile kıyaslamayacağım kadar güzel bir otomobil olmuş, hem dizayn hem mühendislik açısından. Her ne kadar CX-5 almaktan vaz geçmiş olsam bile, söyleyebilirim ki, fiyat/vergi den bağımsız söylüyorum. Kompakt SUV sınıfının toplam değerde en iyi aracıdır. Bunun içine Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLK'yı da buna katarak söylüyorum. Bu aracı sadece belki performans olarak eleştirebilirsiniz sınıfında, o kadar.

Sonuçta Ford'dan ayrıldığından beri Mazda gerçekten çok iyi yolda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Okan bundan bahsetti toplantıda, haber doğru, Mazda 2 platformunda üretilecekmiş ve oldukça kısa bir süre verdi, tam hatırlamıyorum. Fotolar fatoştur büyük ihtimalle..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lamı Cimi yok arkadaşlar! 1.6 lt altı hem turbo dizel, hem de turbo benzinli motorlar yeni 3 ile birlikte seneye Türkiye'ye giriş yapacak. Ve inanın bu forumdaki 3 kullanıcılarının çoğu aracını değişmek isteyecek. Mazda seneye bambaşka bir marka olacak Türkiye'de. Ne kadar doğru pazarlanır, bilemem. Ama şu garanti ki, Mazda severler için harika modeller geliyor.

Ben Mazda 6'yı Merser'de gördüm. Logonun imajı haricinde (ki benim için önemli değil) Volvo S80 ile kıyaslamayacağım kadar güzel bir otomobil olmuş, hem dizayn hem mühendislik açısından. Her ne kadar CX-5 almaktan vaz geçmiş olsam bile, söyleyebilirim ki, fiyat/vergi den bağımsız söylüyorum. Kompakt SUV sınıfının toplam değerde en iyi aracıdır. Bunun içine Audi Q5, BMW X3, Mercedes GLK'yı da buna katarak söylüyorum. Bu aracı sadece belki performans olarak eleştirebilirsiniz sınıfında, o kadar.

Mustafa Abi boşa konuşmaz :D O dediyse vardır bir doğruluk payı :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortada fotolar dolaşıyor, doğruluk payyını bilmiyorum ama oldukça hoş görünüyor:

4a6c300bd39215f7e035f7bf39.jpeg

c5bf6ee622747af8d2dac4d924.jpeg

Buda sanırım yeni Mazda 3:

3_4_av_future_3_schulte_d_image_photo_leader.jpg

hayır, bunların hepsi şotofok :D 
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ortada fotolar dolaşıyor, doğruluk payyını bilmiyorum ama oldukça hoş görünüyor:

4a6c300bd39215f7e035f7bf39.jpeg

c5bf6ee622747af8d2dac4d924.jpeg

Buda sanırım yeni Mazda 3:

3_4_av_future_3_schulte_d_image_photo_leader.jpg

İşte bunlardan olması lazım , Kodo bunlar :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

.....

Turbo benzinli derken Mustafa abi? Kaç motor, gücü ne olacak, neden saklıyorlar bu bilgileri  :)

Bizim bildiğimiz 1.5 motor 100 bg civarında bir sky aktiv motorun geleceği....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Turbo benzinli derken Mustafa abi? Kaç motor, gücü ne olacak, neden saklıyorlar bu bilgileri  :)

Ben motor lanse edilene kadar bir yorum yazmayacağım. Duyumlar var ama bugüne kadar çok değişiklik gösterdi. Bir de burada bir rakam telefuz ediliyor herkes ona göre iyi veya kötü yorum yapıyor. Lanse edilsin değerler açıklansın o zaman yaparız yorumu :D

Tabii lanse edildikten sonra nezaman Türkiye'ye geleceği konusu da var.

2014 yılında dananın kuyruğu kopacak deniyor. Hayırlısı bakalım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

millet olarak nazardan çok çektiğimiz için öyle ulu orta söylenmez :) ama doğrudur , bende duydum :P ki sağır Sultan duyduğuna göre artık var sen anla :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...