Jump to content

Teyp Arızası

Maverick7881
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selam arkadaşlar,bugün teyp bozuldu galiba, aracım mazda 3 2009 eski kasa,teyp bozuldu derken sadece cd modu çalışmıyor içerisinde 6 cd olmasına rağmen cd yok diyor herhangi bir tepki vermiyor ne cd leri çıkartabiliyorum ne de cd kısmını kullanabiliyorum,canım çok sıkıldı bu işe,teyp sökülüp yapabilirim diyen bir elektronikçi buldum ama kurcalatmak istemiyorum,sizden yardımlarınızı bekliyorum,teyp deki bizim bilmediğimiz bir gizli servis menüsü var mı yazılımsal bir sorun olabilir mi,daha doğrusu ne yapabilirim,şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akü bağlantısını söküp tak, bir ihtimal elektriği sıfırlayınca düzelebilir.

Eğer lensi kirlenmişse iyi bir elektronikçi kolayca halleder herhalde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

akü bağlantısını kesmeyi denedik işe yaramadı,gittiğim elektronikçi de okuyucu da hata vardır demişti,herhalde tek çare teyp in sökülmesi,gizli bir menü olsa aslında sıfırlama yapabileceğimiz,belki çare olabilirdi,teşekkürler cevap için,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

merhabalar bande bugun aracımın teybini bozdum ;) bilgi ekranını üniteden ayırayım derken ters bağlantı sonucu 2. Bordu yaktim sanirim cd vs çıkarıp alıyor fakat ekranda ve seste hiç hareket yok tamir edemez isek cd modülünü size satabilirim ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

arada bir yerde satılık orjinal mazda teybi ilanım olacaktı,tamir ettiremez ve almak isterseniz özelden mesaj yazın yeter...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arada bir yerde satılık orjinal mazda teybi ilanım olacaktı,tamir ettiremez ve almak isterseniz özelden mesaj yazın yeter...

benimkide yandığı için anlaşırsan bende alabilirim özelden fiyat bekliyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 yıl sonra ...

Merhaba,Teyp normal çalışırken birden kesildi. Hiç açılmıyor. içerideki ve motordaki sigortaları kontrol ettim her sey sağlam

arıza ne olabilir nereye bakmalıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

- Sigortaları kontrol ettim diyorsunuz, bir kez daha kontrol edip yada ettirip emin olun derim.

- Akü kutup başlarını çıkarıp, bir süre bekledikten sonra bağlayıp tekrar deneyin derim.

- Yakın zamanda kokpitte bir elektriksel müdahale oldu mu aracınıza, teybin yerinden sökme takma olayları vs..Arkasında ki bağlantıları kontrol etmelisiniz.

- Son olarak gerçekten teybin kendisinin arızalanması. Bu durumda iyi bir oto müzik/elektrik sistemcisi belki elinden gelebilir tamiri.

- Tamiri mümkün değilse ebayde satılanları görmüştüm bir dönem . (1.Nesil Mazda 3 Teyp)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Tüm sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam.

bu durumda cihaz arızalı diye düşünüyorum.

akü kutup başını çıkarıp taktığımda diger kodlamalar (kapı, cam vb ) bozulurmu acaba?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Kirpiman :

Merhaba,

Tüm sigortaları kontrol ettim hepsi sağlam.

bu durumda cihaz arızalı diye düşünüyorum.

akü kutup başını çıkarıp taktığımda diger kodlamalar (kapı, cam vb ) bozulurmu acaba?

Bir dönem kutup başlarını sökmek zorunda kalmıştım. Bu dediğiniz durumlarla karşılaşmadım. Sadece yol bilgisayarı verilerim sıfırlanmıştı. (2.Nesil Mazda 3) Belki çok uzun süreli elektriksiz kaldığında bu durum yaşanabilir. Yada 1.Nesil Mazda 3'te bu durum farklı olabilir. Öyle olsada bunun proglaması var basit şekilde. Bu güne kadar kapılarda böyle bir durum duymadım. 

Öyle bir konu mevcuttu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...