Jump to content

Sağ ön cam otomatiği çalışmıyor. (2005 1.6 Comfort)

emre041
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Sağ ön cam ne şoför tarafındaki kumanda dan ne de kapı uzerindeki kumandadan açılmıyor.Tık ses yok elektrik gelmiyor gibi, konu hakkında yardım bilgi ve deneyimlerinizi rica ederim.

İyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın kasasından kapıya geçiş kablolarını eliniz ile kontrol edin bir yandanda düğmelere basın.bazen kablolarda aşınma v.s olabiliyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendi 99 model aracımda ben de yaşadım. kendim tamir ettim. benim sorunum da aynıydı. çözüm olarak şöför tarafı ve sağ çn cam otomatiklerini söktüm. şöför tarafındaki sağ ön camı açan düğmenin tırnaklarının kırık olduğunu gördüm. çok küçük bu tırnakları japonla yapıştırdım. sonra da sağ ön cam düğmesinin metal iki parçası var. düğmeye bastıkça sağa sola beşik gibi hareket ediyor . bu parçalar zamanla eğilip, normal eğimlerini kaybediyor ve işlevini yapamıyor. pense yardımıyla düzeltmiştim ve sorunsuz çalışıyor. parça almadan önce işten anlıyan birisi söküp bakarsa çözebilir. ticari amaç güden birisi dediğim tamiri tanıdığınız değilse yapmaz. hemen parça önerecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba arkadaşlar,

Aracımın sağ ön camı otomatiği çalışmıyor, düğmelerde herhangi bir problem yok söktüm temizledim hiç elektrik gelmiyor 4 cam için ayrı ayrı sigorta var mı varsa yanmış olabilir mi?

Bir de mazda 3 lerde sigorta kutusu torpidonun altında mı sağ tarafta.

İyi günler dilerim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Arkadasım aracı sanayi de bir yere götürdü 15 TL halletmiş ancak arabanın basında durmadığından nasıl çözüldüğünü bilmiyorum. :)

Kolay gelsın

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba,

Arkadasım aracı sanayi de bir yere götürdü 15 TL halletmiş ancak arabanın basında durmadığından nasıl çözüldüğünü bilmiyorum. :)

Kolay gelsın

Bilgi için teşekkürler, ancak; ben olsam öğrenmeden bu işin yakasını bırakmazdım...

;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...