Jump to content

Bir Araba Buldum Yardım Eder misiniz?

ferhat24

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba arkadaşlar dün akşam bir mazda 323 hb sahibi ile görüştüm. aracı üstün körü inceledim. vakit yokluğundan detaylı inceleme yapamadım. araba 91 model ve güzel gözüken bir araba. ilk gözüme çarpan aksaklığı şoför kapısı içerden açılmadı. sahibi de arasıra takıldığını söyledi. araç sahibinin söylediğine göre tek değişmesi gereken camlardaki lastikler ve istersen arabanın lastikleri de değiştirirsin dedi. dediğim gibi arabayı görüntü olarak beğendim. şimdi sizden ricam arabayı almaya gittiğimde nerelerine bakayım. mazda servisine götürsek aşağı yukarı ne kadar ücret öderim. çatalca civarında götürebileceğim mazda servisi var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 53
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Servis veya dışarıya baktırman senin tercihindir bana sorarsan servise gitmeye değmez... Forumda üç beş iyi yer tavsiyesi var, benim ilk aklıma gelen Adem usta, forumda aratarak bulabilirsin ve kontrol için götürebilirsin...

İmkanların dahilinde ise;

Aracı sabah ilk çalıştırırken yanında olabilirsen, ilk çalışması nasıl? rölantisi oturuyor mu? Dalgalanma var mı? LPG li ise sistemi düzgün çalışıyor mu?

Kontrol edebilirsin.

Kronik sorunu yoksa mazda seni üzmez... Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis veya dışarıya baktırman senin tercihindir bana sorarsan servise gitmeye değmez... Forumda üç beş iyi yer tavsiyesi var, benim ilk aklıma gelen Adem usta, forumda aratarak bulabilirsin ve kontrol için götürebilirsin...

İmkanların dahilinde ise;

Aracı sabah ilk çalıştırırken yanında olabilirsen, ilk çalışması nasıl? rölantisi oturuyor mu? Dalgalanma var mı? LPG li ise sistemi düzgün çalışıyor mu?

Kontrol edebilirsin.

Kronik sorunu yoksa mazda seni üzmez... Şimdiden hayırlı olsun.

sn domestos adem ustayı forumda yazılanlardan biliyorum ve yanlış hatırlamıyorsam en son mertere taşınmıştı. orası aklımda ama aradaki mesafe oldukça uzun. araç sahibi yoğun çalışan bir insan olduğunu söylemişti ondan rica edip arabayı öyle götürmeyi düşünüyorum tabi müsaade ederse.

lpg atiker takılı. fırsat nasıl olur bilmiyom ama sanırım bir pazar günü baktırmam gerekecek. ikinci el araba alırken içimde şüphe kalmasın istiyorum. araç sahibi bildiğim kadarıyla sadece pazar günü müsait ve ben pazar dahil çalışıyorum. artık bir şekilde ayarlayıp öyle baktıracağım.

teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araci alirken herhangibir servise gosterebilirsin.madem silivriye gideceksin silivride oto sanayii var zaten oraya gidersin.yok adam benim vaktim sanayii ye gidemeyiz ustani getir felan derse adami sutla bos ver o arabayi.

Kendin dikkat edecegin hususlar ise

1 kaporta durumu

Yani en ufak bir kaporta masrafi 100 150 lira bunu unutma. Bildigim kadariyla bu araclarin tamponu cok pahali ona dikkat et.

2 motor ufluyormu

3 benzinde duzgun calisiyormu cekisi nasil

4 yururu nasil

İlk aklima gelenler bunlar bu arada sen istanbulun neresindesin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araci alirken herhangibir servise gosterebilirsin.madem silivriye gideceksin silivride oto sanayii var zaten oraya gidersin.yok adam benim vaktim sanayii ye gidemeyiz ustani getir felan derse adami sutla bos ver o arabayi.

Kendin dikkat edecegin hususlar ise

1 kaporta durumu

Yani en ufak bir kaporta masrafi 100 150 lira bunu unutma. Bildigim kadariyla bu araclarin tamponu cok pahali ona dikkat et.

2 motor ufluyormu

3 benzinde duzgun calisiyormu cekisi nasil

4 yururu nasil

İlk aklima gelenler bunlar bu arada sen istanbulun neresindesin

aracı kullanma imkanım olmadı dediğim gibi bir pazar yanına gitmeyi düşünüyorum. daha detaylı inceleme için. eğer bu zaman zarfı içinde araç başkasına satılırsa hayırlısı derim kendim için.  ben küçükçekmece sefaköy'de oturuyorum. siz neresindesiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anlıyorum bu tarafta bir kaç araca baktım onlarda da ya torpido çatlaktı ya da kaportalar hiç sağlam gözükmüyordu, araçlar nasıl anlatsam yorgun gibi duruyordu ve bu ilk görünen şeylerdi benim için 20 yaşındaki araçtan çok şey beklemiyorum ama biraz da diri dursun istiyor insan. şu anki aracımı almamın en büyük sebeplerinden biri de buydu ve açıkçası o zamanlar mazda almaya çekinmiştim. bakmaya devam ediyorum bütçeme göre (arabamı satıp alacağım için o civarda birşeylere bakıyorum). 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet sadece internette değil pazarda da durum aynı zaten internetten bakarak aşağı yukarı bir fiyat belirliyorlar sanırım pazarda. ben 6.000 liraya da buldum ama dediğim gibi baktığında ya torpido çatlak ya kaporta kötü durumdaydı ya da masraflıydı. bu araç iyi duruyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bu araç bedava ya şahsın söylediği kadar temizse çok iyi!bacanak 7.000tl ye 125 lik motor aldı keşke daha önce görseydim kafasını yerdim böyle bi araba al diye!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-arabami-gariiii-buuuu-124150766/detay/

Aracın sıkıntısı yoksa kaçırma derim... Fiyat süper, araç zaten süper...

;)

dediğim gibi gözle görünür bişey yoktu detaylı bakmak lazım tabi ki. bir de beni mi buluyor bilmiyom ama görüştüğüm araç sahipleri bankaya olan borçlarından dolayı sattıklarını söylüyor ve aracı alalı 8-9 ay anca olmuş oluyor.

bu arada linkteki araç güzelmiş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi bu araç bedava ya şahsın söylediği kadar temizse çok iyi!bacanak 7.000tl ye 125 lik motor aldı keşke daha önce görseydim kafasını yerdim böyle bi araba al diye!

Kirli çıkı bacanak desene... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kirli çıkı bacanak desene... :)

kendisi zaten  motor kullanıyodu 150 lik honda cbf i vardı onu sattı cbr 125 aldı.ama onun yerinde olsam ben tercihimi 626 dan yana yapardım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kendisi zaten  motor kullanıyodu 150 lik honda cbf i vardı onu sattı cbr 125 aldı.ama onun yerinde olsam ben tercihimi 626 dan yana yapardım :)

Herkesin zevkleri ve tutkuları farklı olunca böyle oluyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

adem ustayı tavsıye ederım gostereceksenız.

arabamı satabilsem harekete geçeceğim benim aklımda da Adem usta var.

araba satmak araba almaktan zormuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.

• Yeni Oluştur...