Jump to content

Hava Boruları Kırık, Nasıl Yapıştırılır?

Revivo73
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhaba

2006 rx-8 motorun üstünde 2 hava borusu giriş kısmındaki plastikten kırık (daha önceki servislerde kırılmış ve geçici şekilde yapıştırmışlar ancak yapıştırıcı çatlamıştı)

o hava boru girişleri ne işe yarar, parça adları nedir (Internette yedeği var mı , arayabilmem için)

kırık borular yakın çekim fotoğrafı: n4xu8.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum gecmis olsun.

Rx sahibi Arkadaslar goreve :)

Dostum o parcayi belki tamir ettirebilirsin. Bostanci sanayii nin 2-3 sokak ustunde STOPCU ALTAN Var plastik far stop tamir ediyor ona bir goster istersen

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İsmini bilmiyorum ama hem sprey hem sıvının aynı işlemle uygulandığı japon yapıştırıcılar var onunla yapıştırmayı deneyebilirsin...

Oto camcılarda, döşemecilerde görmüştüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dostum fotoyu daha genis cekebilseydin bizimde bir fikrimiz olurdu.stopcu altanada msn yoluyla felan resmi gonderip cevap alabilirsin

mrb biraz daha uzaktan çekilmiş resim. kırık kısma odaklandığım için geniş açıdan çekmedim.

giriş kısımları vida gibi görünüyor ancak saat istikameti tersi yönde cevirince gelmiyor, o girişleri çıkarabilsem daha iyi olacaktı, bi çıkarmak için  zorlamak ta istemedim. Japon bu kısmı çok zayıf yapmış, Türk servisin elinde de bu hale dönmüş.

n4zxg.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İsmini bilmiyorum ama hem sprey hem sıvının aynı işlemle uygulandığı japon yapıştırıcılar var onunla yapıştırmayı deneyebilirsin...

Oto camcılarda, döşemecilerde görmüştüm.

Valla öyle bi kırmışlar ki. Kırılan yerdeki boru çeperi çok ince bir de. Zaten o yüzden Japon yapıştırıcı tutmadı. Başka yapıştırıcılarla denemek biraz uğraştıracak gibi... Bugün yarım saat uğraştım zaten. Bu parçanın sağlam çıkması varsa parası neyse verip alırım valla. Boruların ne işe yaradığını da bilmiyorum ama o şekilde açık araba kullanılmaz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kardes aracinin motoru rotary oldugu icin bu acilardan fikir sahibi olamayiz yuksekten parcanin nerede oldugu gorsek belki.

Domestos un bahsettigi yapistirici japon yapistiricidi arti hizlandirici ile onundq sana faydasi olmaz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu anda resim alma olanağım yok fakat Int'den geniş açı resim buldum, kırmızı daire içindeki kısımn5lfd.jpg

Ayrıca teknik çizimini de buldum yeşil daire içindeki kısım: n5lgh.jpg

yapıştırarak çözüm bulma işi biraz sakat cunku zamanla yine kuruyup çatlayacak. Uzun yolda numara yapsa yolda bırakmasa bile motor verimsiz çalışacak, belki motor fazladan yıpranacak, boruların ne işe yaradığını da bilmiyorum, o yüzden çıkma veya sıfır yenisi ile değiştirmeyi düşünüyorum aslında...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, resimdeki parca no'dan (FEMJ13-758) giderek Ankara'daki OPAN 'da buldum, tanesi 22TL'ymiş ki gayet makul fiyat. Parça adı olarak "bağlantı borusu" dediler.

2 tane ısmarladım, pztsi takmaya calışacağım. Çalışacağım diyorum cunku takmak için hava hortumunu yerinden çıkarmam gerekecek galiba.

O parçaları kıran kişiden bana kalan bonuslar bunlar... Nasıl kırmayı başardıysa ona tebriklerimi iletiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bulduguna sevindim.plastik bu tip parcalarda sorunlar yasaniyor. Benim 929 un kalorifer peteginin cikisida plastikdi benzeri sorunlar yasamistim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba bugün öğleden sonra baya bi uğraşarak kırık boruları yenleriyle değiştirdim. Kırık boruları yerinden çıkarmak baya bi zamanımı aldı. Kendim çıkaramadım, oto sanayiye götürdüm, kimse pek yapamayacağını söyledi, en sonunda "Rekorcu İsmail" adında bi yer buldum, orada 10mm matkapla girerek boru parçasını içerden kırarak çıkartabileceğimi söylediler. Eve geldim, matkapla o şekilde dikkatlice çalışarak kendim çıkardım ve yenileri taktım, sonuç aşağıdaki gibi.  İlk baştaki haliyle şimdiki halini karşılaştıramıyorum bile, bayağı  temiz oldu.

n9637.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teşekkürler. Değiğimi yaparken "iyi ki boruları kıran kişi değişimi yapmamış" dedim içimden cunku, kırılan boruyu çıkarmak dikkat isteyen ve dikkatsiz yapıldığı takdirde ana hortuma kolaylıkla zarar verebilecek bir işlem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...