Jump to content

Polen Filtresi

Uygar
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bugün ; Büyük istanbul toplantımıza gelen sınıf arkadaşım Fırat'ın (boralı  :D) abisine ait Mazda3 ün maslak sanayide bakımını yaptırdık. Sanayiye girerken Furkan la karşılaştık, Bizi INTENSIVE CAR CARE de çay ikram ederek ağırladı, teşekkürlerimizi sunuyoruz.. Sanayide Mazda3 ün bakımını yaptırdık.. Hava filtresi, Yağ filtresi, Motor yağı, Arka Fren balataları,Polen filrtesi, Bujiler değiştirildi(BOSCH).. Diğer kontroller ve rot balans ayarı yapıldı.. Bakımın yapıldığı yer Fıratın tadığı olduğu için 400 ytl civarında bir masraf çıktı. Burada araçla ilgili daha detaylı bilgilere sahip oldum.. Araçta yakıt filtresi olmadığını öğrendim.. Ve çok merak ettiğim Polen filtresini gördüm  :tey: . Polen filtresinin de fiyatını öğrendim (75 ytl civarındaydı tam hatırlayamıyorum..) Polen filtresi değiştirilirken VGA kalitesinde fotoğraflar çekmeyi ihmal etmedim.. ;)

33075363qt5.jpg

21605059xo8.jpg

33557020wz8.jpg

29066716rl2.jpg

34787132fj5.jpg

27918001cr9.jpg

38312406ci0.jpg

74698584is7.jpg

27426262ae2.jpg

10zh0.jpg

11en6.jpg

12im9.jpg

13ni9.jpg

14sl4.jpg

15lf6.jpg

16xo2.jpg

17qq5.jpg

18oj9.jpg

19pz8.jpg

20ni9.jpg

21bj6.jpg

Edit: Resimler tekrar yüklenmiştir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 116
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Uygar

10

• abo3621

14

• M.E.G

13

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Fıratın Mazda3 ü hallettik Hatta bugün dönüşte yolda kalacaktık nerdeyse.. Hani bi konu vardı benzin ışığı yandıktan sonra araba ne kadar gider diye..  sanayiye geldiğimizde yanıyordu... Dönüşte de yol bilgisayarında kalan yol bilgisine güvenerek yola devam ettik sanayiden çıktığımızda kalan km için 32 gösteriyordu.. Trafiğe kaldık ilk benzinliğe girdiğimizde kalan km 2 yi gösteriyordu  :tey:

Bu tartışmaya da son noktayı koymuş olduk..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahminimce :D

EDIT: İbre 0'a düştükten sonra (ışık yanması da değil) dağ geçitlerinde 35 km gitmişliğim vardır, depoda 5 lt benzin vardı hala. Benim karma tüketimimle o da daha 50 km demek, şu anki tüketimim 10,3 lt/100 km...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu hafta sonu bakım yaptırdım polen fiilitresinin değişimine bu nedenle kendim izin vermedim zor olduğunu biliyordum ama bu kadarını beklemiyordum  :eek: dağıtmışlar resmen arabayı satarım o şekilde hiçbir arabamı dağıttırmam  :nea: onu öyle gördükten sonra psikolojim bozulur daha o arabaya ısınamam buz gibi olurum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın sahibi gelmedi zaten sanayiye, benim sınıf arkadaşım fıratla beraber getirdik.. Zaten orayı sökmüşken Lafı geçti.. Serdar abi arabayı bu halde görse kim bilir ne yapar demiştik :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Polen filtresi 14 nolu resimdeki beyaz haznenin içinde.. bu arada 7 numaralı resimde de ekran hizasındaki plastik parçanın nasıl bir şekle sahip olduğu görülüyor.. ucunda geçme var.. yani çıkarmak için ekranın olduğu yerden başlayarak plastiği 90 derece açıyla dik olarak kendimize doğru çekmek gerekiyor.. 7 numaralı resimdeki geçme parçayı da plastiği sola doğru çekerek çıkarıyorsunuz..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vala hiç takmıyom ben arabanın orası sökülmüş burası sökülmüş, nihayetinde söküldüğü gibi geri takılıyor :)_orası burası cizilmesin bana yeter en hassas oldugum konu o yoksa jantlar hariç şu ana kadar arabanın sökülmedik yeri kalmadı :D_

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi sen silmissin ama kacmaz benden ;D_cidden ses geliyomoydu benim arabadan merak ettim şimdi, şimdiye kadar hiç dikkatimi çekmedi çünkü, o kadar dikkat kesildim ama hiç farkına varamadım :(_

bu arada daha aydınlatıcı olması bakımından Bülent Abi nin mesajını alta ekliyorum ;D_silmeye gerek yoktu aslında kötü bişey yazmıyoki >:(:2funny:_

at arabası gibi seninki zaten takır tukur ses gelio heryerinden :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu ne yaa böyle yuh yani girilen eziyete bak..onu değiştirirken sökerken oldu da mesela o siyah bandın tırnaklarını kırdılar diyelim ne olacak?ki fotolarda o siyah bandı yanlış yerden çıkarttıkları gözüküyor..soldan başlamışlar oysa sağdan başlıyor söken herkes..

fotolar için teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...