Jump to content

Mazda6'da Kullanılacak Benzin.

EgeG
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

SKYACTIV motorlar için Mazda 95 oktan  tavsiye ediyor...

Türkiye deki 97 oktan benzinler katkılı 95 oktandır ve max 97 oktana kadar çıkmaktadır...

1 tanker 95 oktan yakıta 1 şişe katkı konularak oktan sayısı 95 üstüne çıkarılmaktadır...

Bizim yapacağımız Kaliteli 95 oktan yakıtı koyup paşa paşa binmek.....  :nazar:

oktan sayısı zaten katkılarla ayarlanmıyor mu ? aynı motor yağlarının viskozitesi gibi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 49
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• domestos

5

• EgeG

8

• Katil Balina

5

• İhvan

4

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

oktan sayısı zaten katkılarla ayarlanmıyor mu ? aynı motor yağlarının viskozitesi gibi

Ayarı öyle yapıyorlar ama 97 olmuyor... 95-97 arası oluyor....  95 oktan benzinli statüsünde değerleniyor...

yani özeti şu: rafineri çıkışı 95 oktan + katkı maddesi = 95 üstü

Ama 98 oktan daha ince... hatta shell in  100 oktan yakıtı vardı bir ara v-power racing diye.

İşte o yakıt rafineri çıkışı öyle... ve ithal... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arabaya göre farklılık göstermekle beraber ciddi fark yaratabiliyor benzindeki durum.

tabi bizde verginin hayaleti her şeyin üzerinde gezindiği için durum nedir bilmiyorum. ama adamlar denemiş, farkı koymuş?

eğer bu kadar fark yaratıyorsa şahsen ben kullanırım. hafif yokuşlarda araba çekmemeye, bırak çekmemeyi hızı düşmeye başlıyor bende. 86 beygir bir aracın bu kadar bayılacağını tahmin etmezdim. ya da bende bir sorun var..

ayrıca bundan başka bir çözüm ya da fikri olan varsa tavsiyelere açığım tamirciye gidip ne diyecem onu da bilmiyorum

Sorununuz buji,yada ateşleme  ile ilgili olabilir.. Katkı maddesi ateşleme bobinini temizleyerek daha performanslı hissettirmiş olabilir...

oktanın yüksek olması 2000 motor altında performans olarak farkedilmez... Zaten video da da performanslı araçlar test edilmiş....

ama shell v-power gtl dizel yakıtta durum farklı... Turbolu herhangi bir dizel araca koyduğunuzda hem motorun çalışma sesi hem de performans farkediyor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorununuz buji,yada ateşleme  ile ilgili olabilir.. Katkı maddesi ateşleme bobinini temizleyerek daha performanslı hissettirmiş olabilir...

oktanın yüksek olması 2000 motor altında performans olarak farkedilmez... Zaten video da da performanslı araçlar test edilmiş....

ama shell v-power gtl dizel yakıtta durum farklı... Turbolu herhangi bir dizel araca koyduğunuzda hem motorun çalışma sesi hem de performans farkediyor...

hocam birinci ikinci hatta üçüncü viteste pek fena degil ama dör ve beste sıkıntı var bence. dediginiz durum olsa kendini ilk viteslerde de hissettirmez mi? yoksa vites buyuyunce mi fark edilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hocam birinci ikinci hatta üçüncü viteste pek fena degil ama dör ve beste sıkıntı var bence. dediginiz durum olsa kendini ilk viteslerde de hissettirmez mi? yoksa vites buyuyunce mi fark edilir?

Tahminim bujiler olabilir. Ama benimkisi sadece tahmin. Yetkili bir servise sormak en kısa ve en ucuz çözüm.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahminim bujiler olabilir. Ama benimkisi sadece tahmin. Yetkili bir servise sormak en kısa ve en ucuz çözüm.

ankara'da durust bir mazdaci ya da japon ustasi bulsam bi gosterecem komple. benim usta cok iyi de adam fordu vidasina kadar biliyor ama aldigimda gostermistim kaputu acip ufoya bakiyor gibi bakiyordu.

servislere de tövbeliyim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda bir arkadaş Acity nin arkasında Üçler oto diye bir yerden bahsetmişti, bir de Şaşmaz da Japoncu Adem var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Forumda bir arkadaş Acity nin arkasında Üçler oto diye bir yerden bahsetmişti, bir de Şaşmaz da Japoncu Adem var.

anladım hocam ikisinden birine gideyim. makinaya falan bağlarlarsa belki net bir şey söyleyebilirler?

acity'nin arkasındaki üçlere giderim muhtemelen çünkü Japoncu adem'i nasıl bulurum onu bilemedim:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japoncu Adem de Şaşmaz da nakliyecilere girdikten sonra, Denizbank ve ptt nin sokağa gir galiba soldan 2 yada 3. sok sorarsan gösterirler. Üçler Otodan bahsettiğim arkadaş çok memnunmuş öncelik onun olsun bari  ;)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japoncu Adem de Şaşmaz da nakliyecilere girdikten sonra, Denizbank ve ptt nin sokağa gir galiba soldan 2 yada 3. sok sorarsan gösterirler. Üçler Otodan bahsettiğim arkadaş çok memnunmuş öncelik onun olsun bari  ;)

tamam hocam çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...