Jump to content

Bosch Car Service Hakkında

volkanstars
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese Merhaba

Arkadaşlar Bosch servisleri hakkında bilgisi olan var mı? Tabiki bütün servisler aynı değil fakat en azından daha önce gitmiş arkadaşlar varsa malzeme kalitesi,ömrünü bilebilirler diye düşünüyorum.Aracımın garantisi bitti geçtiğimiz eylül ayında ve geçenlerde gidip 2 bosch servisinden fiyat aldım.Servisle arada yarı yarıya bir fark fiyat olarak.Hizmet kalitesi için de ilk izlenimlerim olumlu.İlk olarak ustayla test sürüşü yaptık ardından aracı lifte kaldırıp baktılar herhangi bir durum var mı diye.Rutin bakım harici ön balataların çok iyi olmadığını ancak 5bin km daha gideceğini belirtti.Değişmesi gerekmeyen parça olursada değişmeyeceklerini belirttiler.Rutin bakım+ön balatalar=220 TL(kdv dahil).Çok enteresan işçilk 20 TL yazıyordu yapılacaklar listesinde.

Şimdi yetkili servise gitsem bu fiyatı almam imkansız.En az 400 TL tutar diye düşünüyorum.Malzeme kalitesi ve işçilk çok önemli.Uygun fiyat alalım derken birde başka sorunlar çıksın da istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tahminimce Bosch Car Serice de Speedy ler gibi OEM parçalar takarak hizmet veriyorlardır, yani garanti bitince servise en iyi alternatif bunlar... Mesela ben forddan 1400 tl fiyat aldığım baskı balata değişim işini aynı parçalar ile speedy e 690 tl ye yaptırmıştım... Üstelik bunlarında hizmeti  tüm Speedy bayilerinde garantili , yani yola çıktın Antalyada baskı balata arıza çıkardı, girip Antalya speedye yaptırabiliyorsun garantiden ücretsiz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan'ın da dediği gibi şubeden şubeye değişebilir durum. Eğer iyi birine rastladıysan standart bakımlar orada yaptırılabilir ama Mazda'ya özel problemler ve büyük bakımlar için bence herşeye rağmen ya eski yetkili servis olup artık özel servislik yapılan yerler ya da yetkili servis tercih edilmeli.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm parçalar için bosch garantisi var.Gittiğim servis de konuya gayet hakimdi.

Hatta şöyle bir durumda var.2 hafta önce eşim istinyeparktan çıkarken otoparkta bir dubayı ezmiş ve duba lastıkle davlumbaz arasına sıkışmış küçük bir kısmını parçalamış davlumbazın.Davlumbazı parçaladığı yerin tam arkasında da cam suyu deposu varmış.Şanssızlık cam suyunu da hafif bir şekilde delmiş.Hasarın olduğu gün eşim hemen akyıldıza götürmüş aracı büyük bir sıkıntı olmaması için.Serviste davlumbaza vida atarak lastiğe sürtmesini engellemiş 50 tl karşılığında.Yapılacak onarım içinde davlumbaz+cam suyu deposu değişimi için 450+kdv fiyat vermiş.Başka bir çözüm de yapılamıyormuş.

Bu işlemi Bosch servisindesordum.İki parçayada plastik kaynak yapılabileceği ve değişime gerek olmadığı yönünde oldu.Herhangi bir ücret de talep etmediler bakıma getirirsem eğer.Bana göre yapılabilecek en iyi çözüm bu davlumbaz zaten çok az gözüken bir yer.

Verilen garanti içinde bütün bosch servislerinde geçerliymiş.Şimdilk daha yakınım bosch servisine..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm parçalar için bosch garantisi var.Gittiğim servis de konuya gayet hakimdi.

Hatta şöyle bir durumda var.2 hafta önce eşim istinyeparktan çıkarken otoparkta bir dubayı ezmiş ve duba lastıkle davlumbaz arasına sıkışmış küçük bir kısmını parçalamış davlumbazın.Davlumbazı parçaladığı yerin tam arkasında da cam suyu deposu varmış.Şanssızlık cam suyunu da hafif bir şekilde delmiş.Hasarın olduğu gün eşim hemen akyıldıza götürmüş aracı büyük bir sıkıntı olmaması için.Serviste davlumbaza vida atarak lastiğe sürtmesini engellemiş 50 tl karşılığında.Yapılacak onarım içinde davlumbaz+cam suyu deposu değişimi için 450+kdv fiyat vermiş.Başka bir çözüm de yapılamıyormuş.

Bu işlemi Bosch servisindesordum.İki parçayada plastik kaynak yapılabileceği ve değişime gerek olmadığı yönünde oldu.Herhangi bir ücret de talep etmediler bakıma getirirsem eğer.Bana göre yapılabilecek en iyi çözüm bu davlumbaz zaten çok az gözüken bir yer.

Verilen garanti içinde bütün bosch servislerinde geçerliymiş.Şimdilk daha yakınım bosch servisine..

Bu bahsettiğiniz olay hemen hemen bütün markaların yetkili servislerinde, başınıza gelebilecek bir durum. Yetkili servisler alternatif tamir yöntemleriyle uğraşmak yerine, parça değişimine gidiyorlar. Servisle olan ilişkinize ve samimiyetinize göre, yer yer değişiklik gösterebilmektedir bu yöntem.

Bu arada Mazda servis kampanyası var. Fren balatalarını servisden alıp, Bosch Car servisinde taktırabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Doğrudur genelde servisler parça değişimine gidiyorlar.Bakım konusunda bosch'u tercih etmemin tek sebebi duyduğum güvendir.Farklı araç markalarının parçalarını bile üreten bir firma bosch.Taktırdığım landi renzo lpg sisteminin enjektörü de bosch.

Ön balatayı servisten alıp bosch a taktırmakta güzel bir alternatif.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada 14 Nisan buluşmasına gelemediniz sanırım. 13 Nisan'da katılacağınızı belirtmiştiniz, o günden sonra, bu güne kadar göremedim sizi forumda. Her şey yolundadır ve umarım bir terslik yoktur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yalnız şöyle bir durum var tamam bosch sağlam bir üretici neredeyse üretmediği bir şey yok fakat Türkiye'deki servisler bu kaliteyi yansıtıyor mu bu önemli. Siz bosch'un kalitesine güveniyor olabilirsiniz ama üstüne boschcar tulumu giyen ustalar sizi yanıltabilir dikkat etmekte fayda var. Orada çalışan ustalarında çoğu zamanında sanayide yetişmiş kişiler.

Aynen dediginizde cok dogru hepsi ayni degil gittigim servis şimdilik tatmin etti bakalim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada 14 Nisan buluşmasına gelemediniz sanırım. 13 Nisan'da katılacağınızı belirtmiştiniz, o günden sonra, bu güne kadar göremedim sizi forumda. Her şey yolundadır ve umarım bir terslik yoktur.

O gun gelmeyi cok istiyordum fakat misafirimiz geldi izmirden gelemedik esimle.hersey yolunda cok sukur tsk ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O gun gelmeyi cok istiyordum fakat misafirimiz geldi izmirden gelemedik esimle.hersey yolunda cok sukur tsk ederim

Rica ederim, bir terslik olmadığına sevindim. İnşallah başka bir organizasyona katılabilmeniz, ve tanışabilmemiz dileği ile. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Oğuzhan'ın gözlemleri ve tecrübeleri tamamen işin özünü bize yansıtıyor... Bosch'un her servisi çok iyi olacak diye bir şey yok veya tam tersi de olamaz... Orada çalışan usta ve işçiler standart bosch kalitesini yansıtmayabilir...

Ayrıca; yetkili servisler ile özel servisleri kıyaslamak (bence) kafadan yanlış olur... Elma ile armut toplamaya benzer. Herkesin işine ve cebine hangisi yatıyorsa oraya gider, kıyaslamayla bir yere varamayız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

En azindan malzeme kalitesini hepimiz biliyoruz geriye de iscilik kaliyor.Bugune kadar hep yetkili servise gittim bide Bosch u denemek istiyorum.sonucta rutin bakim harici cok onemli bir iste yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşların dediklerine katılıyorum her Bosch Car Service yi kesinle iyi diyemeyiz geçen seneki ocak ayındaki MTV vergisinden dolayı maslaktaki sanayi içindeki Olcaytoya chek up için gittim şanzıman alt kulağı değişmesi gerekiyor dediler iyi dedim takın aradılar bir yeri parçacılardan biri getirdi pek beyenmedim çin malı idi sanırım  taktılar 60 TL parça + 20 TL işçilik +KDV fatura edildi meğer sonradan yetkili servise sordum aynı arça 85 TL imiş neyse aradan bir sene geçmedi parçanın lastik kısmının metal kısımdan ayrıldığını farkettim derhal gittim oraya dedim garantiden değişin önce dediler zaten yan sanayi bir parça değişemeyiz ben ısrar edince bu sefer de motor kısmının sağına soluna baktılar dediler ki senin sağ taraftaki motor kulağı zayıf motor baskı yapmış aşaya o yüzden koparmış ben de dedim sizde suç yok size servis yetki belgesi verende kabahat sinirlendim hemen üst taraftaki Evoya gittim meğer orası da aynı zamanda  Bosch Car Service imiş durumu anlattım usta baktı dediki sana bunu deyen bırak usta çırak bile olamaz motor kulağı sapa sağlam hiç bir şeysi yok o yüzden derler ya ekmeyi verin fırıncı kessin her işi ustasına yaptırmak her zaman iyidir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Simdi iyi diyemiyorsak kotu diyebilirmiyiz hepsi.mazda servislerinde de buna benzer hatta daha vahim durumlar oluyor.tamamen servisin kalitesi ve ustanin işçiliği ile alakali bir durum.Sansimi deneyeceğim muhtemelen Bosch ta.dudullu opet yani belki bilen birileri cikar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Simdi iyi diyemiyorsak kotu diyebilirmiyiz hepsi.mazda servislerinde de buna benzer hatta daha vahim durumlar oluyor.tamamen servisin kalitesi ve ustanin işçiliği ile alakali bir durum.Sansimi deneyeceğim muhtemelen Bosch ta.dudullu opet yani belki bilen birileri cikar

Normal periyodik bakımdan bahsediyoruz. Bu yaptıracağınız periyodik bakımla Bosch Car servisi için iyidir, kötüdür yorum yapmak yanlış olur. Alt üstü yağ ve filtreler değişecek. Sizin için tek önemli olan şey fren balataları. Komplike ağır bir bakım yapılması gerektiğinde o zaman oturup iyi düşünmek lazım Bosch Car servisi ile ilgili.

Fren balatalarınızı yetkili servisten kampanyadan yararlanarak indirimli şekilde alın. İster Bosch Car servisinde, ister Speedy servislerinde bunlarda olmadı Ümraniye oto sanayi sitesinde ki Reyhan otoda işlemlerinizi yaptırabilirsiniz. Yaptıracağınız işlemler çok basit işlemler sonuç itibari ile.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mesela Suzuki'nin Altunizade yetkili servisi İriler otomotiv aynı zamanda bosch servisi, ikisini beraber götürüyorlar ve hizmet kaliteleri oldukça iyi, bu nedenle yerine göre tercih edin derim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bugun  bosch servisine verdim aracimi.

Mobil yag, yag filtresi, hava filtresi, polen filtresi, cam suyu deposu ve davlumbazada plastik kaynak yapıldı. Toplamda işçilik dahil 160 tl ödedim. Servisteki personel de gayet guleryuzlu ve ilgiliydi. Hatta bakimlari senede bir defa yapmam konusunda da baya bi baski yaptilar. Ozetle memnun kaldim diyebilirim. Belki fiyat olarak kampanya döneminde cok cazip gozukmesede iyi bir alternatif oldu benim icin.

Bosch car services Alga oto

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...