hakanf1

Mazda 3 amortisör stoperi

Arkadaşlar merhaba,2006 model 83 binde mazda 3 sahibiyim,aracımda arka taraftan tıkırtı şeklinde sesler mevcuttu bunun amortisörlerden geldiğini farkettim,amortisölere tekerlek arasında baktığımda isminin stoper veya takoz parçalandığını gördüm teknik servise gittim bu parçanın bulunmadığını amortisörün komple bütün olarak verdiklerini söyledi bu durum açıkcası canımı sıktı,aksarayda çoğu parçaçayı gezdim çoğu bu parçadan bi haberler.ford yedek parçaçıda fiesta modelinin stoperini aldım ebat olarak aynı boyutlarda,mazda 3 ün stoper kodu  3N 61-5K570-AA diğer bi koduda 1370318 arkadaşlar konuyla alakalı resimleri ekledim bu parça amortisörün patlamaması için kendini feda ediyormuş,resimlerde nasıl parçalanmış olduğunu görebilirsiniz.Bu parçanın değişimini yaptırdım fakat tıkırtı devam ediyor amortisorün üstünde stopere geçen bi parça var amortisorün üst borusu.bu parça stopederden ayrıldığı için tıkırtı yapıp rahatsız ediyor görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

post-8609-141695294452_thumb.jpg

post-8609-141695294455_thumb.jpg

post-8609-141695294458_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bikaç resim daha ekleyeyim benle aynı sorunu yaşayan olursa yardımcı olabilir arkadaşlar.

post-8609-141695294461_thumb.jpg

post-8609-141695294466_thumb.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Size çözüm sunulmuş ve siz bu çözüme değil başka bir çözüme yönelmişsiniz ve tıkırtı kesilmemiş...

8:)

Başka çözümler üretmeniz gerekli herhalde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Malesef arka amortisor 260 tl olunca insan başka arayışa yöneliyor,amortisörüm patlak olsa değiştirmekten başka çare yok ama amortisörüm patlak değil sağlam,o parçalanan süngerimsi parça 15 tl lik bişey fakat mazda için orjinal olanı bulamadım araştırıyorum  :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Malesef arka amortisor 260 tl olunca insan başka arayışa yöneliyor,amortisörüm patlak olsa değiştirmekten başka çare yok ama amortisörüm patlak değil sağlam,o parçalanan süngerimsi parça 15 tl lik bişey fakat mazda için orjinal olanı bulamadım araştırıyorum  :)

Çifti bu fiyata ise bence normal... Tam tersi ise pahalı tabiki... İstanbul'da çıkma rahatlıkla bulunur diycem ama bu seferde çıkma nereye kadar seni idare edecek...

Zor durum. Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.