haylaz

Sonradan Klima Takmak?

arkadaşlar 93 model bordo  mazda aldım klima yok sonradan taktırmak işe yararmı, sağlıklı olurmu, bilginiz varsa paylaşmanızı istiyorum.

teşekkürler...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

arkadaşlar 93 model bordo  mazda aldım klima yok sonradan taktırmak işe yararmı, sağlıklı olurmu, bilginiz varsa paylaşmanızı istiyorum.

teşekkürler...

Forumda bu konuyla ilgili bir kaç konu var, araştırırsanız sorularınızın karşılığını bulabilirsiniz...

;)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dogru yerde yaptirirsan sikinti olmaz.ama maliyeti nasil olur degermi 93 model bir arabaya.bence degmez.yinede dusunursen Oto veysel i tavsiye ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

maliyeti kabaca 2000i bulur. değer diyorsanız taktırabilirsiniz. Düzgün takılırsa bi sıkıntı olmaz.

iyi forumlar...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

en iyisi o zaman arabayı satıp klimalı mazda almak, oto veysel nerede acaba hangi yakada ben anadolu yakasındayım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg taktırsam acaba az yakarmı hiç lpg li araca binmedim benzinde 45. krş yakıor şu an normal die düşünüyorum karbürotorlu sistem nede olsa

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

lpg taktırsam acaba az yakarmı hiç lpg li araca binmedim benzinde 45. krş yakıor şu an normal die düşünüyorum karbürotorlu sistem nede olsa

lpg de %30 civarında bir avantajınız olur, yıllık kullanım kilometreniz ile lpg sistem maliyetini kıyaslarsanız hangisinin avantajlı olduğunu bulabilirsiniz, buna göre de karar verirsiniz...

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bende araştırdım bi ara bu mevzuyu orjinal çıkma klima takarsan randıman alma ihtimali var diye duydum  tabi ne derece doğru bilinmez bide geçen orjinal klimalı bi 323 e dek gelmiştim nette yeni araçlar gibi performans beklemeyin diye yazmıştı satan kişi bide randıman alınsa bile aracın göğsü komple sökülüp takılacak düzgün takılmama ihtimalinde ortaya çıkacak  gıcırtı arabayı bile sattırabilir size ama yinede düşünürseniz gaziantep tarafında toyota corolla lara takan bi firma var nette araştırarak öğrenmiştim kolay gelsin

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

merhablar ben de bu konuyu iyiden iyiye araştırdım. yaklaşık 25 tane klima da usta diye bilinen insanlarla konuştum ve taktıran bir kaç kişi ile......mazda ve toyota gibi araçlarda klima için elektriksel zemin hazır oluyormuş bunu söyleyerek iki şeye dikkat etmemi salık veridier:

1. göğüsü çok dikkatli söküp takmak lazımmış

2. orjinal çıkmasıda olsa, üniversal delhi gibi markalar da olsa, ustanın montajını ve devir ayarlarını güzel yapması gerekiyormuş

mazda 323 e klima taktıran iki arkadaşın arabasına baktım. ikiside orjinaliyle aynı performansı gösteriyor.

maliyete gelince servisler 1500-2000 tl çekiyor ama 1300 tl ye falan yapılabiliyormuş.800-1000 tl ye orjinal çıkmasını ankarada ostimde, iskitler de , şaşmaz da bulmak mümkün müş.  eğer buralarda bulunamazsa japon arabalarının çıkma cenneti KİLİS miş.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kilis bitti. Savaş var malum. Bitmese de fiyatlar tavandır.

Kolay gelsin.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.