Jump to content

2009 Mazda 3 Xenon Balastları Yeri

serkan306
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

İyi günler arkadaşlar, benim aracımın orjinal farları xenon ancak muhtemelen benden önceki sahibi önden olan bir kaza sebebiyle standart ampüllere dönüştürmüş, orjinal xenon almak istemememiş. Ben de dün monza h11 6000k xenon sipariş ettim internetten, yarın taktıracağım. Orjinal xenonlu mazda 3 lerin balastlarını nerede bulunuyor, bana yardımcı olursanız çok sevinirim. :hi:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende xenon taktıracağım bi türlü taktıramadım hepsiburadadan alıcam monza h11 6000k  taktırdıktan sonra kalitesi hakkında bilgi verirmisiniz çekiniyorum ben biraz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende xenon taktıracağım bi türlü taktıramadım hepsiburadadan alıcam monza h11 6000k  taktırdıktan sonra kalitesi hakkında bilgi verirmisiniz çekiniyorum ben biraz :)

elbette, ben kliksa.com'dan sipariş ettim 126 tl olması lazım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

parklar turuncu ama osram falan değil bilmiyorum sanayide taktırmıstım :D ve cok zor takılıyo ya cok ters bı yerde el gırmıyo falan zolandılar yanı ama guzel oldu :tey:

post-8441-141695294558_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayır yeni kasa, avatarımdaki araç.

Bir şeye takıldım :)

Konu başlığında 2009 model yazıyor. Araç 2009 model ise xenon farlı gelmiyor.

Avatarda 2011 model yazıyor. Yenilerde bildiğim sadece mirai modellerinde xenon geldiği.

Dolayısı ile mirai değilse orjinal xenon olmayabilir o araçta. Mirai ise farlarda afs de olması lazım o var mı peki yoksa kaza dolayısı ile standart far mı konulmuş ?

Orjinal balastları nerede bilmiyorum. Ben de sonradan taktırdım. Birini akü kutusuna monteli, diğeri ise sağ çamurlukta bir ara var oraya sıkıştırdım.

Servisin söylediği tampon içinde tam balastların konulabileceği bir yer olduğu ama konulması için tamponu sökmek gerekiyordu söktürmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o balastlar tam camurlugun arasına konuluyo ve cok guzelcıft taraflı bantla yapıstırınca tadından yenmıyo ben sıze bugun fotosunu cekıp koyıyım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o balastlar tam camurlugun arasına konuluyo ve cok guzelcıft taraflı bantla yapıstırınca tadından yenmıyo ben sıze bugun fotosunu cekıp koyıyım

Orjinal yerleri orası değildir. Mutlaka bir yere sabittir ve tutturmak için aparatları/kelepçeleri vs vardır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Orjinal yerleri orası değildir. Mutlaka bir yere sabittir ve tutturmak için aparatları/kelepçeleri vs vardır.

yok tabiki orası değildir ama sonradan yapanlar ıcın en uygun yer
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yusuf sinan xenonları ve park ampüllerini nerede taktırdıysan eskişehire geldiğimde bana yardımcı olurmusun arada gezmeye geliyorum sizin o tarafa :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yusuf sinan xenonları ve park ampüllerini nerede taktırdıysan eskişehire geldiğimde bana yardımcı olurmusun arada gezmeye geliyorum sizin o tarafa :)

tabiki ya her zaman beklerim buyur gel ayarlarız her turlu butun yaz eskişehirdeyim :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir şeye takıldım :)

Konu başlığında 2009 model yazıyor. Araç 2009 model ise xenon farlı gelmiyor.

Avatarda 2011 model yazıyor. Yenilerde bildiğim sadece mirai modellerinde xenon geldiği.

Dolayısı ile mirai değilse orjinal xenon olmayabilir o araçta. Mirai ise farlarda afs de olması lazım o var mı peki yoksa kaza dolayısı ile standart far mı konulmuş ?

Orjinal balastları nerede bilmiyorum. Ben de sonradan taktırdım. Birini akü kutusuna monteli, diğeri ise sağ çamurlukta bir ara var oraya sıkıştırdım.

Servisin söylediği tampon içinde tam balastların konulabileceği bir yer olduğu ama konulması için tamponu sökmek gerekiyordu söktürmedim.

Özür dilerim başlıkta yanlış yazmışım, iş yerinden yazdığım için dalgın olabiliyorum  :) Aracım 2011 model ve far yükseklik ayarı otomatik, afs ve hız sabitleyici de var touringlerde olmayan ve jantları da 17", herhalde bu bilmem kaçıncı yıla özel olanlardan demişti eski sahibi. Birde elektrikçiye götürdüğümde farların arkasında xenon soketlerinin de durduğunu görmüştüm.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu arada 2 gündür kliksa.com xenonları kargoya vermeyince iptal ettirdim ben de. İş yerim İvedik O.S.B.'de olduğu için öğlen arada burda bir yerden alıp elektrikçime taktırmayı düşünüyorum. Bu turuncu ampül işi de hoşuma gitti. Angel farlara ciğerci kedisi gibi baktım ancak farı sökmek riskli bir işmiş forumdan baktığım kadarıyla o yüzden şimdilik bir yerde dursun. Ben bu Mazda 3'lere gündüz farından çok angelin yakışacağını düşünüyorum ama ebay'da güzel gündüz farları da var kafam karıştı  ;D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...