Jump to content

Lantisin Kaput ve Tampon Arası

carpetamam
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba,

sahibinden.com da lantis bakarken eklediğim resimdeki lantisin kaput ve tampon arası çok fazla gibi geldi.

Sahibi sağ ön çamurluk hariç boya yok demiş.

Doğru mudur sizce?

post-7570-14169529465_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaputun altındaki ayar plastiklerinden kaynaklı olabilir.Çünkü panel ve kaput arasındaki açıklık gerçekten fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaputun altındaki ayar plastiklerinden kaynaklı olabilir.Çünkü panel ve kaput arasındaki açıklık gerçekten fazla.

Teşekkürler cevap için satılık araç almayı düşünüyorum ama bana biraz şüpheli gelmişti ayardan olabileceği aklıma gelmemişti en iyi gidip bakmak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Merhaba,

sahibinden.com da lantis bakarken eklediğim resimdeki lantisin kaput ve tampon arası çok fazla gibi geldi.

Sahibi sağ ön çamurluk hariç boya yok demiş.

Doğru mudur sizce?

tampon ve panjur plastik malzeme sonuçta.bazen bağlı olduğu tırnaklar kırılabiliyo bu sebeptende böle açıklıklarda olabilir.en güzeli aracı kontrol etttirmek alırken.o zaman net belli olur herşey..buda bi fikir :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

en iyi ihtimalle o araç 98 modeldir. Şimdi 15 yaşındaki bir arabada boya olmaması artımı eksimi diyecek olursak hem artı hem eksi.Şöyleki aracın boyası 15 yılda oldukça zarar görmüştür. Çizikleri vs. muhakkak vardır.Boya canlılığını kaybetmiştir falan... şimdi öyle bir araca sahip olmak mı yoksa kazasız ama boyası falan yeni yapılmış (iyi bir işçilik olması şart tabi) bir araca sahip olmak mı?.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şahsen 10 yaşın üstündeki bir araçta kazadan dolayı olmamak kaydı ile kaliteli işçiliğe sahip komple boyanmış bir aracı tercih ederim.Ama iyi araştırmak lazım tabiki...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

araba 96 model 1.6 motor otomatik vites, kazadan dolayı değil ve işçiliği iyiyse bende boyalı tercih edebilirim ama böyleside iyi olabilir.

Konu ile alakasız ama bu modellerin otomatiği kaç vites biliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ilandaki daha diri duruyor ama 1.6 yakıt tasarrufu açısından daha iyi olabilir gibi geldi bana.

O zaman hatayı baştan yapıyorsunuz.Şöyleki araç ne şekilde size hitap etmeli önce ona karar vermek lazım.Lantis sportif hatta spor bir otomobil. Yani performansı ve karizması ile öne çıkan bi araç. 1.8 122 bg , 1.6 100 bg civarı. Şimdi 200 cc lik bir fark araca ne katar, araçtan ne alır. Yakıt konusunda dişe dokunur bir fark olacağını zannetmem, hatta fark olacağını zannetmem. Ama performansta ve donanımda baya bir fark var. Öncelikle araçtan beklentinizin ne olduğuna karar verip , ona göre araç tercihinizi yaparsanız araçla daha bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

O zaman hatayı baştan yapıyorsunuz.Şöyleki araç ne şekilde size hitap etmeli önce ona karar vermek lazım.Lantis sportif hatta spor bir otomobil. Yani performansı ve karizması ile öne çıkan bi araç. 1.8 122 bg , 1.6 100 bg civarı. Şimdi 200 cc lik bir fark araca ne katar, araçtan ne alır. Yakıt konusunda dişe dokunur bir fark olacağını zannetmem, hatta fark olacağını zannetmem. Ama performansta ve donanımda baya bir fark var. Öncelikle araçtan beklentinizin ne olduğuna karar verip , ona göre araç tercihinizi yaparsanız araçla daha bir bütünlük oluşturabilirsiniz.

Evet dediğiniz doğru aslında benimki biraz bilgisizlikten bide internette daha çok 1.8 görüyorum muhtmelen motor parçası bulmakta daha kolay olur.

Çok teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...

Genelde ilan başlıkları 'Yer Uçağı' diye geçen ilanlardaki Lantislerin yüzde 90ı bu şekilde malesef, kaput ile tampon arasına kol girecek kadar açıklık var. O boşluk 0.5 mm olmalı normalde en fazla.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.6 lantis var tr de.

ayrıca benim lantisinde kaput ve tampon arasındaki açıklık var serçe parmağı kadar. kaputu sert bi şekilde kapattığınızda olabilir. resimdeki tampon sola doğru kaymış, boyatılmış ve iyi oturtulmamış olabilir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...