Jump to content

Şanzıman İstavroz Boşluğu

sislivadi54
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

selam arkadaşlar.98 626 230.000 km de mazdam var.aracımın şanzıman ıstavroz dişlilerinde boşluk var.bunu tamir ettirmek istiyorum ama korkuyorum.bu dişlilerin degişmesimi gerekiyor yoksa şanzımanın içinde bu dişlilerin boşluk ayarı falan varmı diye.ayar yoksa bu dişlileri piyasadan bulabilirmiyiz yoksa servisin kucagına düşermiyiz.böyle birşey başına gelmiş veya bu konuda bilgisi olan arkadaşlar bana yardımcı olurlarsa memnun olurum.birde akislerimdede hafif boşluklar var.komple iç aks kafaları ve dış aks kafakarı tayvan malı 450 tl ye buldum fiyat nasıl. birde tayvan malı iyimi iş görürmü.   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

sanırım hiçkimsenin başına gelmedi böyle birşey.kimse yarum yapmadıgına göre.birtek bende oldu böyle bir arıza sanırsam. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
  • 6 ay sonra ...

kusura bakma arkadaşım geç yanıtladım.kalkışlarda araba vurma yapıyordu ustama gösterdim aks kafalarında ve lalelerinde boşluk oldugunu söyledi.arabayı kaldırıp altındanda baktı şanzıman ıstavroz dişlisindede boşluk olabilecegini söyledi.aks kafaları falan degişince ıstavroz boşlugunun netleşecegini söylemişti.bende işin içine şanzıman falan girince endişe edip form oluşturdum böyle bi arıza olurmu diye.çünkü daha önce küçük arabalarda hiç duymadım bu tip bi arıza.tır ve kamyonlarda oluyor ama otombili bilemem.neyse sonra arabayı sattım alan arkadaşalada sürekli görüşüyorum bişey söylemedi o konuda daha bana.hatta satarkende söyledim aks kafalarında boşluk var diye.ıstavroz boşlugu olayını tam kesinleştiremedigim için bişey demedim alan arkadaşa.yoksa sizde böyle bi arıza varmı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ıstavroz boşluğu zamanla bütün araçlarda olan bir durum. Yanlız küçük araçlarda durum farkedilmeyebilir. Çünkü ilk kalkışta salınımın getirdiği yük araç küçük olduğu için azdır. Benim aracımda yeni yeni olmaya başladı ki 400.000e yakın aracım benden başkası da hissetmez ben biraz pimpirikliyim lifte kaldırıp bakmıştım. ha bi zararı var mı? yok tabiki kendini yer durur rahatsız edince şanzuman açılıp değişir olur biter. kendi aracım için 90 tl miydi neydi tamir takımı rahatsız ederse değiştireceğim.

iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bendeki sorun gaza basip cekince bisey bosda gibi araba salliya salliyo oturuyor yerine  vites artikca bu sallanma azaliyor

Kadir;

Ne kadar sallarsan salla, dona düşermiş son damla...

:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Napcan abi sen mazda 3 vergisi bir kaskosu bir dert gaza basarsın gitmez basık tavan arka diz mesafasi ufacık senin arabadan fazla yakıyor  perde hava yastıkları için arabamı değiştircen :P Şahsen bana 1.8 astina heyecanını vermiyordu mazda 3 sadece tasarımı güzeldi.

bi üst model ya insan daha iyi sanıyor oğuzhan. aslında bi mazda 3 e binip karşılaştırma imkanım olsa iyi olurdu. ama ben gene de memnunum. seviyorum arabamı. :))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bi üst model ya insan daha iyi sanıyor oğuzhan. aslında bi mazda 3 e binip karşılaştırma imkanım olsa iyi olurdu. ama ben gene de memnunum. seviyorum arabamı. :))

Zehiri salma damarlarına derim... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...