Jump to content

Triger Set

oguzhaneron
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aracım 265.000 km. ye geldi. 2005 te 150.000 km de triger set değişimi yapılmış. Trigeri değiştirmeye niyetlendim. Acaba hangi markayı önerirsiniz? Fiyatları nedir? Bir de arasıra sibop sesine benzer bir ses geliyor. gaz verince geçiyor bu hangi sebeple olabilir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Triger setinin kesinlikle orjinalini öneriyorum, yan sanayi olan setler, takım olarak satılır yani kayış ve gergi bilyesi ama orjinal kadar uzun ömürlü vede güvenilir aynı şekilde tam diş uyumlu olamazlar, orjinla setler ise kayış ayrı bilye ayrı satılır yani sadece kayışıda değişebilirisiniz, zaten orjinal set değişim km sini doldurmuşsunuz 100 binde bir değişmesi gerekir, önerim tüm seti orjinal alınız veya bilyede sorun yok ise kayışı orjinaliyle değiştiriniz. Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabanın 0 km den bugüne kadar olan evrakları hepsi bende mevcut. İlk 150.000 de değişmiş. Bende düz mantık yaptım 300.000 de değişirim dedim. Kurt düştü aklıma işte. Bugün bir gideyim ustama

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

nihayet eylül ayında değişmiştik. lakin hoşuma gitmeyen birses hasıl oldu bu sıralar. böyle bir hhııı sesi gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi geçtiğimiz aylarda ben de değiştirdim Triger setini.

Benim triger seti Dayco marka. Sabah 8'de aracımı bıraktım ve usta sağolsun işyerimin kapısına kadar getirip, aracı bana bıraktı.

Öğlen yemek molasında bir atayım dedim ve bastık marşa. Herneyse yolda gidiyorum devir sadece 2 binin tam üstünde iken -hııı- sesinde bir uğultu sesi gelmeye başlıyor ve 2 bini geçinde ses yok oluyor. Sadece ama sadece devir 2 binde bu ses geliyor.

Hemen ustanın yanına gittim ve durumu izah ettim ve test sürüşüne çıktık. Sesin bana kısa sürede geçeceğini söyledi. Kayışı taktıktan sonra gergisini mi ne biraz fazla sıkmış. Hiç elleme kalsın biraz dedi kendisinden düzelecektir demişti ve dediği gibi oldu. Yanılmıyorsam orijinal triger set olmadığı için gergisini biraz yüksek tuttuki dişlilere tam otursun, kaymasın diye. Fakat ses 1500 km veya 2000 km'de mi ne sona erdi.

Dediğim gibi ses sadece devir 2 binde o sesi çıkartıyordu. 2 binin üstüne atıyorum 2050-2100 devire bile gelmeden o ses hemen gidiyordu. Şimdi ise sesten eser yok.

Eğer ustanız gergisini biraz fazla tuttuysa o sesin gelmesi normaldir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Çok teşekkür ederim. 3 bin km oldu değişeli. Benim düşüncemde o. Böyle arıza çıktımı rahatsız oluyorum. Böyle üst üste geldi mi çekilmiyor. İnsanın aklına türlü türlü şey geliyor. Bir başkası o sesi  belki de önemsemez, hırsımdan ne yapacağımı bilmiyorum utanmasam ağlarım. Bu işte de bir hayır vardır diyecez 15 inden sonra ustanın çayını içmeye gidecez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 yıl sonra ...

trigeri set halinde balıkesirdeki ustaya değiştirdim. arabayı almaya gittiğimde çalıştırdım bir uğultuyu hemen fark ettim ustaya dedim bak bunda uğultu var. normaldir alışınca keser dedi. kesti ama triger muhafazasını kesti . uğultu devam ediyor. muhafazayı yedi yedi bıcakla kesilmiş gibi oydu . yenisini al gel takalım diyor kapak sapasağlam altı üstü söküp 0,5-1mm kaydıracak fakat bizim memleketteki ustaların hali malum. zamanla geçer...   

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...
20.03.2019 at 15:03, wenton :

trigeri set halinde balıkesirdeki ustaya değiştirdim. arabayı almaya gittiğimde çalıştırdım bir uğultuyu hemen fark ettim ustaya dedim bak bunda uğultu var. normaldir alışınca keser dedi. kesti ama triger muhafazasını kesti . uğultu devam ediyor. muhafazayı yedi yedi bıcakla kesilmiş gibi oydu . yenisini al gel takalım diyor kapak sapasağlam altı üstü söküp 0,5-1mm kaydıracak fakat bizim memleketteki ustaların hali malum. zamanla geçer...   

Mesajını çok geç gördüm. Trigerimi ben kendim değiştirdim. Krankı sabitleyip sente vurdum. Allah o ustacıklara düşürmesin...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...