razumuhin

Klima açık iken titreme

aracım da klima açıkken ara titreme olduğunu daha önce hissetmiştirm.

araç vitesde iken olmuyor boşda işıklarda beklerken falan daha önce hissettim ancak pekde önemsemedim ama bugun ben aracı çalışır halde bırakıp eczaneye gırdım klima açıktı. geldığimde eşim arabayı stop etmiş ve sallandı bu  1-2 kere korktum stop ettim dedi.

aracı daha 30 bin bakımından çıkaralı 2bin km oldu. (gerci nasıl bakımsa yanmayan fren lambalarını bile farketmemişler ben aracı teslim aldıkdan sonra kendim farkettim). >:(

Zaten bu bakımlarda ayrı bir mesele ya neyse konu o değil :)

Boyle bir şey başına gelen arkadaşlar oldumu acaba..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Klimanın rölantiyi düzenleyen sensöründen kaynaklanıyor diye biliyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Klima tesisatına bakılması gerekir diye düşünüyorum , bakımınızı yapan servise dönüş yapın, tekrar incelesinler.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracda lpg var acaba ondan da olabilirmi ki?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de oldu aynısı. Yalnız bunu yaptığında LPG ayarlarım bozuk durumdaydı. LPG'den kaynaklanıyor emin olun. LPG ayarları yapıldıktan sonra bir daha başıma gelmedi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

aracda lpg var acaba ondan da olabilirmi ki?

Benzinde de aynı durum oluşuyor mu deneyin... Muhtemelen benzinde lpgde olandan daha az silkeleme ve stop etme olacaktır.

Hemen hemen aynı sorun bende de var çünki.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ben de aynısını yaşadım LPG ayarlandıktan sonra bir daha sıkıntı yaşamadık; inşallah da yaşamayız.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.