NeBiAnd

Çinliler taklitte Süper

Bu konuda 99 ileti var

Çinliler taklitçilikte bir numara oldu. Yaptıkları kot, saat,vs. gibi ürünlerin yanında şimdi de araba taklit ediyorlar.

Çinliler taklitte son noktayı buldu

Çinliler taklitte son noktaya ulaştı. Ünlü markaların saat, kot, t-shirt,vs... lerini taklit eden Çinliler şimdi de otomobilleri taklit ettiler. Otomobilleri orijinallerinden ayırt etmek imkansız.

Çinliler son olarak dünyada sadece 6 tane bulunan 1967 yapımı Ferrari 330 P4 modelinin birebir kopyasını yaptılar. Çinliler; Mercedes, Opel, BMW, Honda, Toyota gibi markaları da taklit etmekten çekinmiyorla

MAHKEMELİKLER

Çin'de 3 farklı tipte üretici var. Birincisi uluslararası ortağı olmayan bağımsız, özgün modeller üreten kuruluşlar. İkincisi uluslararası şirketlerle ortak üretim yapan firmalar. Üçüncüsü ise ismi duyulmayan, üretimlerini tamamen taklit üzerine kuran firmalar.

Taklit modelleri üreten otomotiv firmaları, orjinal üreticilerle mahkemelik olmalarına rağmen taklit araç üretmekten vazgeçmiyor.

[eklenti sistemin çökmesi sonucu silindi]

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Helal olsun adamlara, en azından süper oldukları bi konu var, her konuda orta karar olmaktansa... :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

burdakilerin yanında çok daha farklı kopyalar var..

bmw mercedes falan da kopyalamışlar..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

E işte Cherry Queen direkt Merso kopyası, crash test konusunda var fotoğrafı, fotoğrafın dosya adında bile Mercedes geçiyo. :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

FAKE Smart

fake_smart.jpg

FAKE X5

ceo_x5_01_1.jpg

FAKE A4

jtkj8daptvf2pt8h.jpg

FAKE ROVER

roewe-1.jpg

FAKE CR-V

xh_69.jpg

FAKE Santa fe

x1_69.jpg

FAKE SORENTO

as_69.jpg

FAKE GRANDIS

m_69.jpg

FAKE LAND CRUISER PRADO

t_69.jpg

FAKE CLK

cds_69.jpg

FAKE PANDA

fiat_panda_clone01.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O Roewe (Fake Rover) neymiş öyle ya, muhteşem araba, oricinali nasıl ki? Yani hangi Rover? Bi sonraki arabamı buldum gibi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kopyalayamadıkları tek araba Mazda herhalde.. Bir de kuş serisi :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kopyalayamadıkları tek araba Mazda herhalde.. Bir de kuş serisi :D

Ben gördüm Eagle,Hawk...diye geçiyor ismleri... 8:)  :fiuw:

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yapmayın çinlilere yaw, onlar büyüklerini örnek alıyor ;D:D . Maaşallah baya başarılılar. ;D:D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

O Roewe (Fake Rover) neymiş öyle ya, muhteşem araba, oricinali nasıl ki? Yani hangi Rover? Bi sonraki arabamı buldum gibi :D

abi o rover 75 olması lazım_hatlar rover dan cok MG ye ait aslında MG ile Rover birleştikten sonra böyle daha kaslı arabalar cıkartmaya basladılar.._bu arada önden tipi 300c ye de benziyor 8:) daha dogrusu ön farlar öle hissettiriyor.._resmini bulabilcekmiyim bi bakim.._

rover_75_v8.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ama arabayı bi de from the backside görmek lazım.. :P

2 mesaj altta :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

ahanda bu 2.si oluyo :D

yalnız bu gercegi onu bastan belirtiyimde :D_bide coupe versiyonu bu eklediğim..

Rover-75-Coupe-2.jpg

Rover-75-Coupe-1.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yaw bu rover züpermiş ya hiç lanse edilmemiş bu doğru düzgün şimdiye kadar veya ben görmedim.Hav maç bu be İrfanım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.