Jump to content

2016 Mazda 3 SKYACTIV Dizel'in Türkiye'ye Geliş Tarihi

Guest Taylan Çelik
 Paylaş

Çözüme git Burak tarafından çözüldü,

Tavsiye Edilen Mesajlar

Guest Taylan Çelik

Mazda, Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 Hatchback modellerinde 105 hp güç üreten 1.5 litrelik SKYACTIV-D dizel motorunu sunmaya başlıyor.

Mazda 3 1.5 Dizel Tanıtıldı

Mazda, kompakt modelleri Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 hatchback'te 1.5 litrelik dizel motoru sunmaya başlayacağını duyurdu. Daha önce Japon markanın Mazda 2 ve CX-3 modellerinde görev alan 1.5 litrelik dizel motor, 4.000 devirde 105 hp güç ve 1.500 ile 2.500 devir aralığında 270 Nm tork üretiyor. Markanın mevcut 2.2 litrelik dizel motoru gibi Skyactiv teknolojisine sahip dört silindirli direkt enjeksiyonlu bu ünite, 14,8:1'lik sıkıştırma oranına sahip.  Silindir çapı 76 mm, stroku ise 82.5 mm olan 1497 cc hacimli bu motor Mazda 3 Sedan'da sadece manuel şanzıman ile Mazda 3 hatchback'te ise hem manuel hem de 6 kademeli Skyactiv otomatik şanzıman ile alınabilecek.

Manuel şanzımanlı 1.5 dizel Mazda 3'ler, 0'dan 100 km/s hıza 11 saniyede ivmelenip, 187 km/s hıza çıkabilecek. Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 hatchback 1.5 litrelik dizelin ortalama tüketim değerleri ise 3.8 litre, emisyon değerleri ise 99 gr/km olacak. Mazda 3 hatchback 1.5 dizel otomatik 100 km'de 4.4 litrelik tüketim değerine ve 114 gr/km'lik emisyon değerine sahip olacak. Ülkemizde de 2016 yılında sunulmaya başlanması beklenen 1.5 dizel motorlu Mazda 3 Sedan ve Mazda 3 hatchback'lerin Japon markanın ülkemizdeki satışlarına ivme kazandırması bekleniyor.

Düzeltme: "Haberimizin yayınlanmasından sonra bize ulaşan Mazda Türkiye yetkilileri Mazda 3 dizel otomatiğin, hem hatchback hem de sedan modellerde sunulacağını, yukarıdaki listede sedanın otomatiğinin olmamasının İngiltere ile ilgili bir durum olduğunu, ek olarak Mazda 3 Dizel için de yakın zamanda sipariş almaya başlayacaklarını bildirdiler. Kendilerine bu bilgilendirme için teşekkür ediyoruz.

Merhaba. "http://otoajanda.com/2789/mazda-3-un-sedan-versiyonu-da-gorundu/" linkindeki haberde yer alan, skyactiv dizel için 2014 Mart Ayı'nın bekleneceği ifadesi gerçeği yansıtıyor mu? Bilgisi olan arkadaşlar paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu konuda en sağlıklı, güvenilir bilgiyi bayilerden almak mümkün.

Okan Bey forumumuzda yer alan biri olarak mikrofonu size uzatıyoruz :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim küçük dizel 2015 başında gelecek. 2014 ocakta benzinli yeni kasa satılırken mevcut dizeller de satılmaya devam edecek. Tabiki bir süre sonra dizel eski kasa kalmayacak.

Benim bildiğim bu, tabi mazda Türkiye'nin yalancısıyım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim küçük dizel 2015 başında gelecek. 2014 ocakta benzinli yeni kasa satılırken mevcut dizeller de satılmaya devam edecek. Tabiki bir süre sonra dizel eski kasa kalmayacak.

eskii kasa dizellere güzel fiyat verirler o zaman :)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilgilendirme için teşekkürler Okan Bey. Yeni kasa için sınırlarımı zorlayacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2015 de gelecek okan dogru soyluyor. 2014 de yeni kasa 2015 de dizel yeni kasa. buyuk ihtimalle makyajli falan gelir.

hos geldin onur :) alacağın araca karar verdin mi ? :) rengine felan :)

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

hos geldin onur :) alacağın araca karar verdin mi ? :) rengine felan :)

rengine karar verdim, kesinlikle tutku kirmizisi olacak :) ama model muallak hala :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX-5'de de tutku kırmızı geliyor. İşin gerçeği bunların içinde en güzel ve özel olan Mazda 6! Ama Türkiye'de alınması en zor olan da Mazda 6!

aynen 3'un 1'i de hangisi bakalim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence iyi olmuş. Galiba Mazda 6'ya ileride 1.5 Skyactiv dizel de konulacak. O zamana denk gelebilirsin. O araç ve 1.5 dizel, müthiş bir kombinasyon olur...

Ben mecburen 2 yıl bekleyeceğim :) dü bakalım kısmette ne varmış . Cla'da olabilir sanki :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi işim zor :D az önce merso bayisine uğradım . Cla amg için 69 fiyat verdiler , Şubat 2014 teslim :D  Tam o sırada  Mazda genel müdürlük aramaz mı ?! Memnuniyetimi soruyorlar falan :) bir de Mazda Türkiye çalışmıyor diyorsunuz . Adamlar beni takip ediyor :D bu arada mersoya da 1.6 dizel gelebilirmiş. Seneye c kasa da yenilenecek.  Şimdi ben 3'ün 1'ini düşünürken 5'in 1'ine geldim gibi oldu :D çok çekişmeli geçecek :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX-5'de de tutku kırmızı geliyor. İşin gerçeği bunların içinde en güzel ve özel olan Mazda 6! Ama Türkiye'de alınması en zor olan da Mazda 6!

neden zor? fiyat mi? vergiler mi?

bilmedigimiz bisi var mi diye merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat ve vergiler açısından söylüyorum, Onur. Gerçek olan bir şey var ki, şu an 2 yaşındaki Mazda 6 aracı bu fiyatın yarısına ve hatta daha altına alıyorsun. Üstelik tamamen hatasız ve çok düşük km bile bulabiliyorsun.

Arada 2 yılda kaybettiğin fiyat bir adet ful 2013 Mazda 3! Emeği ile çalışıp, parayı kazanan, bir yerlerden bulmayanlar için bahsettiğim zorluk burada...

neden zor? fiyat mi? vergiler mi?

bilmedigimiz bisi var mi diye merak ettim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fiyat ve vergiler açısından söylüyorum, Onur. Gerçek olan bir şey var ki, şu an 2 yaşındaki Mazda 6 aracı bu fiyatın yarısına ve hatta daha altına alıyorsun. Üstelik tamamen hatasız ve çok düşük km bile bulabiliyorsun.

Arada 2 yılda kaybettiğin fiyat bir adet ful 2013 Mazda 3! Emeği ile çalışıp, parayı kazanan, bir yerlerden bulmayanlar için bahsettiğim zorluk burada...

Gazetede okudum bugün  E180, 141 bin tl , 1.6 lt 156 bg 250 tork , 0-100 ü 9.6 sn... Harbiden Mazda 6 nın işi zor...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arabaya ev parası vermek ne saçma geliyor şuan. Bir de onun yakıtı , bakımı , kaskosu var. Şuan için diyorum tabi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...