Jump to content

1. Nesil Mazda3 Amortisör Tercihi

Ilgaz-p
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2006 model aracim sag amortisorler patlak oldugundan kyb marka 2 adet on siparis ettim ve taktirdim ancak yeni amortisorler cok sert neredeyse her cukuru hissettiriyor cok az esniyor arac acaba orjinalde de sert suspansiyona mi sahipmi cozemedim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 60
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Ilgaz-p

6

• kayipsehir_

8

• ismail1903

6

Aynı problemi 99 model toyota binerken yaşadım .Yan sanayi gazlı amortisör taktırdım kütük gibi oldu araç.Amortisörlerin yan sanayi malı ise süspansiyonla alakası yok amortisörlerden yapıyordur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı problemi 99 model toyota binerken yaşadım .Yan sanayi gazlı amortisör taktırdım kütük gibi oldu araç.Amortisörlerin yan sanayi malı ise süspansiyonla alakası yok amortisörlerden yapıyordur

Eski bozuk amortisörler bile bu kadar rahatsız etmiyordu Kyb Aldım japon malı ama kyb ninde çakması çıktıysa bilemiyorum zaten söktürüp geri göndereceğim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

fiyatta az değilmiş ..keşke araştırsaydınız biraz almadan önce bu amortisörleri

valla kac tane yere baktim en uygun fiyat buradaydi tanesi 160 tl serviste tanesi 300 tl civari diye tercih etmedim ama boyle dorun olacagini bilseydim direk servisten alirdim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim size tavsiyem eski amartisörü revize ettirmeniz ve kenarda en azından yedek olarak bulundurmanız..diğerini zaten almışsınız en azından bir sonraki amartisör sorununun da 50 tl gibi bir fiyata revize edilmiş amortisör gene iş görür derim ben ..amartisör değişikliği yapmış biri olarak ben yan sanayi yada başka marka amrtsr yerine orjinalin revizsini tavsiye ederim..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

amartisörün esnemeye etkisi çok , her ne kadar araç yay üzerinde esniyor gibi görünüyosada, aslında bu esnemenin derecesine, amartisörler karar veriyor. Bana kalırsa söktürme , neden dersen sanırım siz patlak amartisöre alışmışsınız ondan size sert geldi, çünkü patlak amartisör yayın esnemesini dengelemez , resmen kayık gibi esner ama sağlam amartisör dediğiniz etkiyi gösterir, eliniz ile  vede ağırlığınızla esnetin aracınızı  zaten esniyosa rahatlıkla sorun yok vede bir ustaya baktırın kendi hissiyatınızla davranıp bi daha söktürmeden önce, unutmadan lastik havalarınada baktırın aşırı basınçlı lastik aracı çok değiştirir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

j5bn.jpg

ztjc.jpg

amortisörlerin kutularının resmi yukarda bana yan sanayi malzeme gibi geldi yarın kontrol ettireceğim ancak aracı sol camurluktan doğru ittirmeye çalıştığımdan neredeyse taş gibi

amortisörü yere koyup elinizle üsten  dibe doğru bastırmaya çalıştığınızda elle çok zor itiliyor sertliğini siz düşünün

eski amortisörlerimi revizyon yaptıracağım diyerek aldım zaten yenileri yedekte durması için ancak hiç memnun kalmadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yan sanayi derken tam anlayamadım ama aynı markanın yan sanayisini aynı isme yapmak yasa dışıdır, eğerki yan sanayi derken orjinal olmamasını kastediyosanız, zaten orjinal değil yan sanayidir bu aldığınız parçalar, orjinal serviste olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunu bu gün çözdüm lastiklerimde 36 hava çıktı normalde 30 32 olması lazım benzinlikte hava tamamlamıştım benzinlikteki pompalara güvenmiyeceğim artık Neredeyse amortisörleri söktürecektim şu anda sorun kalmadı .Bu sorunu da Çözmüş bulunduk :D:D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

tahmin etmiştim , zaten önceki makalemdede yazmıştım, aslında 15 günde bir lastik havalarına bakılması gerekir, mevsimsel değişiklikler , sıcaklık , basınç değerlerini çok etkiler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

arkadaşlar sadece araştırma ve bilgi edinme amaçlı belki ilerde işe yarar diye fikirlerinizi almak istedim amortisör konusunda sizce bu mu:

http://amortisorcenter.com/mazda-3-pmk52

yoksa bu mu:

http://www.ebay.com/itm/STAGG-SHS-4-STRUTS-SHOCKS-MAZDA-3-2004-to-2009-/310888398637?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AMazda&hash=item4862647f2d&vxp=mtr

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2006 model aracim sag amortisorler patlak oldugundan kyb marka 2 adet on siparis ettim ve taktirdim ancak yeni amortisorler cok sert neredeyse her cukuru hissettiriyor cok az esniyor arac acaba orjinalde de sert suspansiyona mi sahipmi cozemedim

Mrb Yaklasık 8 ay önce bende değiştirdim üzerinden federal power çıktı yani en dandik amasör.Monreo taktırdım yerine gayet güzel orjinal bi ürün tavsiye ederim.Birde mazda daki bu sertlik amasörle ilgili değil arkadaşlar doğuştan sert bi araç mazda ne yaparsanız yapın bu değişmez. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende geçen yıl kyb nin aynısını önlere takdırdım. bi sıkıntı olmadı ama sağa ve sola tam dönüşlerde lakır lakır diye ses yapıyodu. ustaya ve de servise sordum --sıkıntı yok bunlar böyle biraz sesli çalışıyor dediler. napayım şimdilik yola devam ediyoz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Arkadaşlar benzer bir konu altında yazmıştım ama cevap gelmeyince yeni konu açtım;

Geçenlerde özel bir servise (bulunduğum yerde yetkili servis yok.) aracı götürdüm. Benim bildiğim ön disk ve balataların değişmesi gerektiğinin haricinde; aracın ön bölümünün hattinden fazla esnediğini söyledi. bana göstermek içinde aracın arkasına ve önüne bastırarak esnetti ön taraf rahatlıkla yaylanıyordu. Araçlardan anlayan bir kaç arkadaşa danıştım onlarda bir anormallik olduğunu söyledi. Lakin tık ses gelmiyor. Formda biraz inceledim güncel fiyat bilgisi yok.

Orjinal amortisörün marka ve fiyatı nedir?

Muadil ürün kullanmayı pek sevmem ama kafi gelir derseniz marka ve fiyatı?

Bir arkadasımız bizim araçlarla s40 ve focus amortisörleri aynı marka sadece fiyatları farklı diye ucuz olan focus amortisörü kullanmış siz nedersiniz?

Son olarak arka ve ön amortisörlerde sertlik farkı olurmu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kendi konuma kendim cvp yazayım :tey:

Yoğun bir telefon trafiği sonrası İstanbul evo ve merser de 355,00 tanesi denildi. Lakin marka konusunda orjinal diyorlar. Ok tabiki orjinalde sonuçta mazda amortisör imal etmiyor bildiğim kadarıyla... KYB OEM (Original Equipment Manufacturer) amortisör olduğunu öğrendim.

Şimdi karar aşamasındayım KYB mi MONROE mi? KYB yi bulmak biraz sıkıntı otosupermarket diye bir site ile iletişime geçtim elimizde yok ama gelecek denildi. Bu sitede hakkında bilgisi olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ops otomotivden abdullah beyle iletişime geçin....çok yardımcı oluyor...tavsiye ederim...dilerseniz telefonunu verebilirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...