creative16

Titreme & Sarsıntı

Arkadaşlar bugün Yalova'dan çıkıp, İnegöl'e gelmek için otobana girdim. Genellikle 100-110-120 km hızlarla geldim. İnegöl'e vardım ve şehir merkezinin girişindeki trafik ışıklarında durdum. Yeşil yandığında 50-60 metre boyunca sağ ön tekerden sarsıntı, titreme gibi hissedilir derecede sorun oldu. Aracın içindeyken bariiz hissettim. İnegöl'e vardığımda birkaç kez daha durup durup kalktım ama bir sorun olmadı. Daha önce hiç olmamıştı böyle bir sorun.

Fikri olan arkadaşlar lütfen yardımcı olabilir mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu açıklama yeterli değil benim bişey söyleyebilmem için , tek diyeceğim büjonları kontrol et gevşemiş olmasınlar vede hemen bir rotbalansçıya git, eğer sorun yoksa, mazdadan anlayan bir usta bulmaya çalış.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

bu açıklama yeterli değil benim bişey söyleyebilmem için , tek diyeceğim büjonları kontrol et gevşemiş olmasınlar vede hemen bir rotbalansçıya git, eğer sorun yoksa, mazdadan anlayan bir usta bulmaya çalış.

Titreme başladığında hemen sağ şeride geçip aracımı durdurdum. Lastik mi patladı hesabı hemen kontrol ettim ama lastikle ilgili herhangi bir sorun yoktu. Benim de aklıma rot-balans geldi fakat ondan önce rot başlarını kontrol ettireyim diyorum. Hemen arkasından rot-balans ayarı çektirip, tekrar uzun yola çıkıp, kontrol edeceğim.

Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

rica ederim , iyi yolculuklar dilerim.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Gürhan abi dün arabamı ustama götürdüm ve test sürüşüne çıktık beraber. Bahsettiğim sarsıntı ve titremenin sorunu akslardan kaynaklandığını söyledi. Rot-balans'da sıkıntı yok...

Salı gününe randevu verdi. Sabahtan ilk benim arabamı alacağını söyledi. Büyük ihtimal aks kafasının değişince sorunun ortadan kalkacağını söyledi. Bol bol badanaj çektirmenin zararları... Ustanın dediğine göre kalkışta arabanı fazla zorluyormuşum. Aşağı yukarı ben de arabayı aldım alalı kalkışlarda hep badanaj çektiririm. :)

Aks kafasına 60 TL dediler. Eğer aks kafasından kurtarabilirsek kurtarırız dedi fakat komple aksda değişebilir dedi. Komple aks ise 150 TL...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

umarım aks lar değişmez , problem çözülür, geçmiş olsun.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.