Jump to content

Yeni Mazda6 - İnceleme - Gıymetlimmmss

Fotifoti
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Sevgili kaynatası olanlar ve kaynatasızlar, size yeni Mazda 6 izlenimlerimi aktarayım .

Ohaaa..

Evet aracı ilk gördüğünüzde vereceğiniz tepki bu ! Kendinizi buna alıştırın . Sonra kapıya doğru yavaş yavaş yaklaşın . Ve kapının açık olduğunu görün , şaşırın :) bu yeni nesil böyle hacı , değişikler. Eski nesil o yüzden bunları anlamıyor, şaşırıyor. Kilitli kapı bekliyor ama değil , yaklaşıyorsun açılıyor . Uzaklaşınca kilitleniyor .

7a3a8etu.jpg

Sonra koltuğa oturuyorsunuz. Koltuk sizi bir sarıyor , sanki arkadan bir el de sarılacak gibi. Gel bir uzun yol yapalım diyor araç. Koltuklar elektrikli . Ortadaki navi sistemi katalogda göründüğü gibi değil . Mübarek yayla gibi olduğu için ortada hiç sırıtmıyor . Koltuğu ve direksiyonu ayarlıyorsunuz , tuş takımları , kontroller her şey yerli yerinde . Start tuşuna basıyoruz sonra ve Kendi kuzunuza kavuştuğunuzda hissetmediginiz heyecanı duyuyorsunuz :) 19 jantlar ihtişamlı görüntüsü ile asfaltta akıyor resmen. Akıllı şanzıman ekonomi yaparak ilerletiyor sizi . Test tüketimi 9.2lt . Benim araçtan en az 2-3 lt az yakıyor buna eminim. Üstelik 2.0 ve 165hp motor .

egera5yq.jpg

Japonlar yapmış !..

Işıkta durduğunuz zaman motor da duruyor çaktırmadan . Bir sessizlik oluyor tabi :) çalıştırmak için ayağınızı frenden çekmeniz yada direksiyonu hafif çevirmeniz yeterli . I-ellop ayağınızı gazdan çekince hemen şarj olmaya başlıyor . Şerit uyarı çok başarılı . Kör nokta uyarısı iyileştirilmiş :) artık 40km'de çalışıyor .

Gazla bakayım ...

Performans konusuna değinmeyeceğim . Fazla test etmedim, kıyamadım hehe . Benzin 5 lira tabi o da var. Ama gidiyor yani merak etmeyin : :D

sy4umy9e.jpg

Bu araba bir harika dostum ...

Yanından geçen linea da arkada oturan 3 kişinin aynı anda dönüp bakışını ve o bakışları unutmayacağım :D Türkiye'de çok nadir araç o şekil tepki alır . Tabi bir de 5 kasa bmw'den inip ağzından sular akarak bakan gariban vardı . Ona da üzüldüm : :)

a5yganah.jpg

Bu Japon harikasını görmek isteyenler Muğla , Mazda bayisi Gören otomotive uğrayabilirler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 75
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Fotifoti

27

• emregc

14

• Onur

11

• mtutun

14

Popüler Günler

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Popüler Günler

Gönderilen Fotoğraflar

Awd ne lazım abiler ya . Cx5'te var onu da Mustafa abi almış zaten :) yol tutuşu zorlamak mümkün olmadı, awd yakıt

İstafi olur anca :)

kiymetlimsse kusur aramayın boşuna :D zor indim zaten :P

Sent from my iPhone using canım Tapatalk

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Awd ne lazım abiler ya . Cx5'te var onu da Mustafa abi almış zaten :) yol tutuşu zorlamak mümkün olmadı, awd yakıt

Bir de ben bineydim iyiydi...  :P

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gezegen dişli önemli değil (ağırlığı yüzünden skyactiv felsefesi ile çelişir) , CX-5'deki awd sistemini buna koysunlar var ya, direk alırım, en direk falan değil! Skyactiv'in orijnal dizaynı bu! CX-5 ve tüm sonra gelecekler bunun üzerine teknolojik olarak adaptasyon...

Bu arada Fatih'e de teşekkür ederim yorum ve resimler için. Bu aracın 1.5 d skyactiv versiyonu her yönden muhteşem bir araç olacaktır.

Evet keşke bunda da AWD olsaydı,hemde gezegen dişli mekanik diferansiyelli türünden , o zaman 4x4 Mustafa Abi kesin alırdı bundan  bitane :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AWD'ye ne gerek mi var? Bununla ilgili bir diğer forumda herhalde 20 sayfa yazmışımdır, yanlış değilsem de şu ana kadar 45 bin kişi okudu...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

AWD'ye ne gerek mi var? Bununla ilgili bir diğer forumda herhalde 20 sayfa yazmışımdır, yanlış değilsem de şu ana kadar 45 bin kişi okudu...

awd deyince hemen kendinden geciyorsun dayı hehehe :D dün Okan'la laflarken laf dondü bir tur attı , hafif bir kavis aldı lambo gallardoya geldi. Dedim "Ferrari'den çok iyi tutunuyor , 4 çeker tabi. 4 çeker deyince bu sistemi Mustafa abiye sormak lazım"  :D artık awd deyince akla sen geliyorsun :)

Rica ederim, vakit olursa bugün de cx5 inceleyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adımın küp resimleriyle anılmasından daha iyidir tabi...

Subaru otomobil ve Subaru forumundan gelme olduğumuz için awd takıntımız vardır. Ancak orada awd başlığında 100 sayfa yazsam, halen insanlar soru soruyor ve 1.700 kişilik forumda bu başlık 45.000 okunabiliyor.

Burada basit bir esprili başlığım awd ile ilgili yazımın 20 katı okunuyor. Yani bu Mazda Dünya'sı awd'den nasibini almamış yiğenim!

awd deyince hemen kendinden geciyorsun dayı hehehe :D dün Okan'la laflarken laf dondü bir tur attı , hafif bir kavis aldı lambo gallardoya geldi. Dedim "Ferrari'den çok iyi tutunuyor , 4 çeker tabi. 4 çeker deyince bu sistemi Mustafa abiye sormak lazım"  :D artık awd deyince akla sen geliyorsun :)

Rica ederim, vakit olursa bugün de cx5 inceleyeceğim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Subaru otomobil ve Subaru forumundan gelme olduğumuz için awd takıntımız vardır. Ancak orada awd başlığında 100 sayfa yazsam, halen insanlar soru soruyor ve 1.700 kişilik forumda bu başlık 45.000 okunabiliyor.

Burada basit bir esprili başlığım awd ile ilgili yazımın 20 katı okunuyor. Yani bu Mazda Dünya'sı awd'den nasibini almamış yiğenim!

Görmemişin bi mazdası olmuş hesabı bizimkisi abi, affet !!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

küp değil gömü o bi kere :)

Biz biraz ekonomik insanlarız , 4wd demek, awd demek , kaç teker varsa artık bu tür sistemler ekstra yakıt demek . 1.5 impreza'nın nasıl yaktığını daha dogrusu içtiğini gördükten sonra hele nasip almamamız normal :) ama sky awd farklı olabilir . Araba zaten az yakıyor , awd olsa çok yakıt fark etmeyebilir. Makyajla beraber gelir belki :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1.5 dizel konusunda ben hala supheliyim, yani otomatik olursa, duz olursa mesele cikmaz sanirim.

dunyada hala 2.0 alti dizel sanzuman uyumunu kimse saglayamadi. cx-5'de bile 2.2 kasada en kaliteli verim aliniyor.

benim istegim 1.5 otomatik benzinli 4x4 mazda6 :) bir de headup koysalar dunyanin en mukemmel aleti olur. efsane olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla onu bunu bilmem. Cem Yılmaz'ın dediği gibi bir durum var . "Param olsa da bende alsam" :) haftaya bir de cla testi yapacagım . Bakalım ne kadar fark var arada . Objektif bir değerlendirme yapayım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla onu bunu bilmem. Cem Yılmaz'ın dediği gibi bir durum var . "Param olsa da bende alsam" :) haftaya bir de cla testi yapacagım . Bakalım ne kadar fark var arada . Objektif bir değerlendirme yapayım :)

cla 'da kesmezse lamborgini gallardo mp550 valentino balboni test et bir tane de. hasbinallah yarabbim ya, senin gibi kuzen olmaz olsun.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cla 'da kesmezse lamborgini gallardo mp550 valentino balboni test et bir tane de. hasbinallah yarabbim ya, senin gibi kuzen olmaz olsun.

lp650 gallardo ve f430 test ettim kuzen :) balbino bilmiyorum :) ama denk gelirse ilk fırsatta 1.6 5 kasa BMW de test ederim .

Bak bir de, Mazda 6'da geri kamerada direksiyona bağlı bir sarı çizgi çıkıyor ekranda . Direksiyonu o şekil tutarsan nereye gideceğini gitmeden görüyorsun . Hoş bişi :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...