özgürce5519

2006 mazda 3 merkezi kilit sistemi

Bugün her şey gayet normaldi şuan eve gelinceye kadar arabadan inip eve çıkarken arabayı kitlemeye çalıştıgım da araba kendini kitleyip açmaya başladı biraz baktım bir şey bulamadım gösterge panelinde kapı kapalıyken dahi açık görünüyor anahtarla da kilitlenmedi sizce sorun ne olabilir şuanda Alllah'a emanet ettim en büyük emanetçi o hayırlısı

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

şimdide hiç bir şey olmamış gibi çalışıyor  :o

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Kapılardan biri tam kapanmıyorsa kilitlenmez. Kapının kapandığını gösteren sensörlerden biri bozulmuş olabilir. Kapı kapalı sinyali gelmediği için merkezi kilit kilitlemez.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Çok düşük bir ihtimal ama böyle bir şeyde var;

Bulunduğunuz yerde manyetik bir alan varsa uzaktan kumanda işlevini yapamıyor. Bilgi açısından yazıyorum...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

kapı açık uyarısı varsa kapılardaki sensörlerden biri bozuk hangisi olduğunu bulup onarmak gerek mazda 3 de kapı sensörleri galiba kapı içindeki kilidin içinde

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende de aynı sorun zaman zaman oluyor.Bazen de 4 lüler yanıp sönmüyordu kilitleyince. Araca binip bi süre çalıştırıyorum.sonra kontağı kapatıp iniyorum, tüm kapıları kontrol ediyorum ve kilitliyorum.şimdiye kadar hep düzeldi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim de bir sorum var; dün arabanın anahtarına kapıları açmak için bastım ve bütün camlar aşağı indi. Bu bir özellik mi sistem hatası mı :D Aracım ilk kasa touring

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim de bir sorum var; dün arabanın anahtarına kapıları açmak için bastım ve bütün camlar aşağı indi. Bu bir özellik mi sistem hatası mı :D Aracım ilk kasa touring

Havalar sıcak ya, araba senin rahatını düşünerek, binmeden önce bütün camları açıyor olmalı...

:D

Sistem hatası olma ihtimali yüksek.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir an şimdi bu camlar niye attı kendini ya kalkmazsa dedim :D Neyseki problem olmadı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Simdi denedim arabadan inerken kumandaya degisik kombinasyonlarla bastim. acma tusuna 2 sn basinca camlar asagi kapama tusna 2 sn basinca camlar yukari. Cok  hosuma gitti, iki yildir kullandigim arabanin ozelliklerinden haberim yok :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sistem hatası değil. 2009 ve 2010 modellerde global kapanma özelliği var. Anahtarda kapanma bir kaç saniye bastığınızda tüm camları ve sunroof' u kapatıyor. Açma tuşuna sürekli bastığınızda camları istediğiniz kadar açabiliyorsunuz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni kasada oldugunu biliyorum ama eski kasada, ustelik kasanin degisecegi sene boyle bir ozellik koymak cok garip :)  2009-2010da olup sonra olmamasi daha da garip. Araba arayanlara tavsiye ediyordum mazda 3u, soyliyeyim de 2009-2010 baksinlar. Sanirim sonraki yillarda impressive modelinde sunroof da yok. mirai satiyolar simdi full arac olarak, ben impressivedeki ozelliklerin azaldigini farkedeli birkac gun oldu daha :)

Bir de cruise control koysalarmis iyiymis bizim eski kasalara :D

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Impessivlerde sunroof var. Sadece dizellerde yok. Ne mantıkla dizellerde yok bilmiyorum :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Doğru ya yeni kasada hep dizellere baktım ben.

Yalnız anahtarın kapama tuşuna basınca sunroofu kapamıyor. Ya da bir problem var benimkinde.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Impessivlerde sunroof var. Sadece dizellerde yok. Ne mantıkla dizellerde yok bilmiyorum :)

Sarsıntı ile bağlantılı olabilir...

;)

Bir şey sormak istiyorum; mazda3 'lerin 2004-2008 modellerinde cruise control var mı?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yok abi, hiç sanmıyorum. Amerika kitapcığının pdf'i var, ordaki araçta cruise, koltuk ısıtma falan var. Tabi bize gelirken kısılmış bunlar. Mesela direksiyonun sol tarafında ses kontrol sağ tarafında cruise control var ama sağ tarafı bizim araçlara koyma gereği duymamışlar. :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Sarsıntı ile bağlantılı olabilir...

;)

Bir şey sormak istiyorum; mazda3 'lerin 2004-2008 modellerinde cruise control var mı?

Dizelin torkundan olsa gerek sunroof koymamışlar :D

yok abi 2004-2009 model arasında cruise control Türkiye' ye gelen paketlerde yoktu. Serviste sonradan taktırabiliyordun. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 700 civarı birşeydi.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Dizelin torkundan olsa gerek sunroof koymamışlar :D

yok abi 2004-2009 model arasında cruise control Türkiye' ye gelen paketlerde yoktu. Serviste sonradan taktırabiliyordun. Fiyatı yanlış hatırlamıyorsam 700 civarı birşeydi.

Teşekkürler...

Okan sonradan takılanları tavsiye etmemişti.  8:)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.