hayrat

94 Klima Filtresi?

94 model sedan aracımda bulunan klima yaklaşık bir aydır çalışmıyor.gazı var ve devreye giriyor.Bugün bu işten anlayan bir elektrikçi usta baktı.... Ispartada.... İşin ilginci, usta çalıştır bakalım dedi ve klima soğutmaya başladı:)) fakat böyle olmadığını ve birkaç çalışmayla deneyelim dedikten sonra soğutmayı kesti.Öndeki  radyotörün önünde bulunan bir filtre var,o tıkalıdır dedi değişim olacak dedi.Ispartada yok muş hava fala tutu filtreye ama açıkçası bana tıkalı gibi gelmedi.Borulara falanda hava bastı.Sonra filtreyi takıp gaz koydu fakat nafile...

Bu filtreden internet te de bulamadım.bilen varmı acaba fiyatı falan nedir. nerede bulunur?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu öndeki filtrenin adı drier (yani kurutucu filtre imiş.) Neredeyse tüm ustaların kompresör arızası dediği arıza sadece evaporatörün üzerindeki EXPANSİON VALF den kaynaklıymış. ustalarda pek uğraşmak istemiyorlar parça kolay bulunmuyor. bende biraz uğraşarak parçayı söktüm.... biraz el becerisi ve özgüven gerekli.... o kadar aslında zor bir şey değil. tabi klima gazından feda etmek gerekli.... neyse kompresör çıtır çıtır bir ses çıkarıyorsa bilin ki bu valfin tıkalı yada arızalı olmasından kaynaklanıyor.Ben değişim yapmadım ama içinde ısıya göre valfi açıp kapatan bir gaz düzeneği var. buzdolabı işi yapanlar bunu iyi biliyor.o gaz ısınınca valfi açıyor. bendeki niyeyse tamamen kapanmış.Hafif çakmak tutup ısıtınca hemen açıldı.Denemek maksadıyla buzluğa atıp denedik gene kapandı.Dış ortama çıkınca tekrar açıldı.Birkaç denemeden sonra tekrar takıp gaz bastık ve sonuç olumlu.İnşallah bir daha uğraştırmaz...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, bilgilendirme için ayrıca teşekkürler... Pratik zekanın faydaları bu olsa gerek...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tebrikler... Bu tür deneyimler çok önemli..... rehberlik yapmak açısından....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.