Jump to content

Mazda3 2005 Çakmak Çalışmıyor

koray.150
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba arkadaslar..bu sabah aracima bindigimde telefonu sarj etmek istedim ama sarj olmadigini gordum .sarj aletinde sorun olabilecegini dusunup cakmagi taktim fakat oda calismadi..2 gun oncesine kadar hersey calisyordu fakat 2 gun once arkadas yanimdaydi ona verdim o sursun diye  sert bi kasise cok hizli girdik saglam ziplatti arabayi  o sira bisey olmuşmudur acaba ne olmus olabilir fikirlerinizle yardimci  oluesaniz sevinirim

Bide bu sabah aarj cihazini cakmakliktan cektigimde sarj cihazinin ucundaki parcalar cakmakligin cine dokulmustu.arac calisirken onlari almaya calistim kivilcim cikti .sonra araci kapatip aldim .buda ipucu olabilir bize sanirim...simdiden vereceginiz cevaplar için cok tesekkur ederim... bir de  sunu konuda affiniza siginiyorum suan telden yazdigim icin Guzel Türkçemizi biraz kötu kullanmis olabilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracın sigortalarını kontrol et istersen...

muhtemeln sigortada sorun var gibi .çunku sabah sarj aletinin metal parcalarini yuvanin icinden alirken kivilcim cikti oraya elektirik geldigini gosterir belki o anda atmistir
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum bu kullandığınız, telefon şarj cihazı. Orjianalmidir, yoksa trafikte satılan çakma şarj cihazlarındanmıdır...Ama bir çok kişi bu tip, çakma çin işi cihazları kullanmakta. Bu cihazlar yeri geliyor şarj ettiğimiz cihaza da, otomobile de zarar verebilir. O yüzden çok dikkat etmek lazım. Otomobilde daha büyük sorunlar bile çıkarabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bilmiyorum bu kullandığınız, telefon şarj cihazı. Orjianalmidir, yoksa trafikte satılan çakma şarj cihazlarındanmıdır...Ama bir çok kişi bu tip, çakma çin işi cihazları kullanmakta. Bu cihazlar yeri geliyor şarj ettiğimiz cihaza da, otomobile de zarar verebilir. O yüzden çok dikkat etmek lazım. Otomobilde daha büyük sorunlar bile çıkarabilir.

yok hocam cakma degil sarj aleti .60 liraya almistik orjinal iphone icin ..benim kafama takilan o ucundaki parcalarin nasil ciktigi..cevirmeli kapak sistemi var yani yerine taktim geri ama nasil sokuldu cozemedim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ucu çevirerek açılan şarj cihazlarında takıp çıkarmaktan kaynaklı olarak ucundaki parça zamanla dönerek çıkabiliyor. Çakmak girişinizin sigortası atmış arkadaşların söylediği gibi ama ben de şu uyarıyı yapmak için yazayım dedim, orada gördüğünüz kıvılcımı araç elektriği 12v olduğu için küçümsemeyin. Elinizi yakabilecek, sizi çarpabilecek kadar yüksek bir akımdan bahsediyoruz. Çakmak kısmına el-parmak ile müdahale etmek yerine yalıtkan bir cisim kullanarak içindekileri almak mantıklı olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ucu çevirerek açılan şarj cihazlarında takıp çıkarmaktan kaynaklı olarak ucundaki parça zamanla dönerek çıkabiliyor. Çakmak girişinizin sigortası atmış arkadaşların söylediği gibi ama ben de şu uyarıyı yapmak için yazayım dedim, orada gördüğünüz kıvılcımı araç elektriği 12v olduğu için küçümsemeyin. Elinizi yakabilecek, sizi çarpabilecek kadar yüksek bir akımdan bahsediyoruz. Çakmak kısmına el-parmak ile müdahale etmek yerine yalıtkan bir cisim kullanarak içindekileri almak mantıklı olur.

dedikleriniz cok mantikli hocam .uyariniz icinde tesekkur ederim.ilk elimle almaya calistim parcayi kivilcim cikinca araci kapattim ve plastik bi maddeyle aldim .
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...