Jump to content

İlk Kazamı Yaptım..:(

razumuhin
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar 10 senedir bir fiil araç kullanıyorum şimdiye kadar hic kaza yapmamıstım..ancak

bu aksam iftar dönüşü yaklasık 50 km hız ile ana yoldan gidiyorken bir araç ana yola cıkıp sol arka tarafımdan bana vurdu.

ben aracı alalım 2 ay oldu kaskom yoktu ancak karsı tarafın kaskosu varmış. kusur yuzde yuz karsı tarafta.

ilk kez kaza yaptıgım için ne yapmam gerektıgını tam bılmıyordum ama tutuank tuttuk karsılıklı olarak ruhsat fotokopılerını aldık. cekıcı cagırıp aracı mazda servısının onune cektırdım.

servısde kımse yoktu tabı aksam 22 suları.

post-5103-14169529501_thumb.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bır kaç foto cektık tutanakda da olay yerını cizdik.

benim merak ettiğim servis cizilen jantı ve hasar gormus lastiği ne yapıcak acaba?

tma diğer yerleri ya boyıycaklar yada degıştırıceklerde jant ve lastiği merak edıyorum..

bırde bayram da araçsız kaldım :(( ..sanırım servıs bayramdan once yapamaz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bır kaç foto cektık tutanakda da olay yerını cizdik.

benim merak ettiğim servis cizilen jantı ve hasar gormus lastiği ne yapıcak acaba?

tma diğer yerleri ya boyıycaklar yada degıştırıceklerde jant ve lastiği merak edıyorum..

bırde bayram da araçsız kaldım :(( ..sanırım servıs bayramdan once yapamaz

Geçmiş olsun.

Duruma göre 4/4 de haklısınız. Hasar bedelini karşı tarafın sigortası ödeyecek.  Karşı tarafın ekspertizi gelip değerlendirdikten sonra otonuzun tamir işlemlerine başlanır.

* * *

Kullanılamayacak derecede çıkan parçalar hurdaya gönderilir..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun. %99 ihtimalle aracınız karşı tarafın sigortasından yaptırılıcak. Lastik ve jantta sigortaya dahildir diye tahmin ediyorum.

Trafik sigortası size araç sağlamakla yükümlü diye biliyorum. Bana da yokuşta arkadan çarpmışlardı, tampon tamiri sırasında 3 gün için 0 Hyundai Accent verdiler. At arabası gibi olduğu için kullanasım gelmedi, 5 km kullanmadım 3 günde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, geçen de benim araca arkadan çarptılar arka tamponun sağ alt kısmında çökük vardı. Servis 3 günde verdi, (bir karışta boya yaptı) expertiz filan beklememek için masrafını karşıdan almıştım meblağ küçük olduğu için karşı tarafta ödedi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın...

Birlikte tutmuş olduğunuz tutanak, fotoğraf, sigorta poliçesi ve ehliyet ruhsat fotokopileri ile oluşturmuş olduğunuz dosyayı servise verin, onlar ekspertiz yaparak dosyayı onaylıyorlar ve gerekli onarım işlemlerini yapıyorlar, lastik sarf malzemesi olduğu için yeni lastik takarak farkını isteyebiliyorlar... Bunu tam bilmiyorum bir sorun isterseniz...

Tekrar geçmiş olsun...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Geçmiş olsun :( Ölümcül bir kaza geçirmiş biri olarak sadece şunu iletebilirim; Size ya da başka bir canlıya bir şey olmaması bence en büyük şans. Beterinden saklasın, bu ilk ve son olsun umarım.

Bayrama yetişmez bence de..

Kasko çok önemli, bence aracı kasko yaptırmadan trafiğe çıkartmamak gerekir.

Fakat sizin durumunuzdaki kazada, karşı tarafın trafik sigortası hasarınızı karşılayacak gözüküyor, kasko luk bir durum yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...